Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΝΑΡΚΩΣΗ - ΛΙΠΟΘΥΜΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος extremakis, στις 31 Μαρτίου 2017.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Υπάρχουν πολλα παιχνίδια με ποσοστά επικινδυνότητας στο βδσμ, είναι θέμα προτιμήσεων, εμπιστοσύνης αλλά και ίσως κάποιες φορές αποδοχής του ρίσκου. Τα μη συνταγογράφημενα φάρμακα σε σωστή δοσολογία, αν κάποιος μπορεί να τη βρει υπεύθυνα, δεν είναι κάτι πολυ πιο επικίνδυνο από άλλες πρακτικές.
     
  2. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Άμα πάθεις το οτιδήποτε είναι άνθρωποκτονια από πρόθεση.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κάπου είδα κάτι επ' αμοιβή... Πάπαλα...!
     
  4. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Στις εποχές μας με κάθε μέσο προσπαθούν να βρουν "θύματα" δικαίωμα τους.
    Όσοι πάνε απλά να ξέρουν με τι έχουν να κάνουν
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η άγνοια είναι μπόθγουειζ τουλάχιστον...
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αν ο άλλος δεν ξέρει τι κάνει ακόμα και σε απλες τεχνικές μπορεί να σου κάνει ζημιά. Μιλάμε προφανώς για συναινετικές καταστάσεις και βασισμένες σε εμπιστοσύνη, δεν βλέπω γιατί κάποιος πρέπει να είναι το θύμα.
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2017
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Γιατί με τα συνταγογρφούμενα τι πρόβλημα υπάρχει?
    Ακόμη και να θέλεις να αυτοκτονήσεις πρέπει να πάρεις ολόκληρο το κουτί.
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Ναι έχεις δίκιο, βασικά το θέμα είναι κυρίως στη δοσολογία.
     
  9. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Οταν η επικινδυνοτητα υπερβαινει ενδεχομενες απλες σωματικες βλαβες (πχ μωλωπες, εκδορες κλπ) η συναινεση του παθοντος δεν αρκει για να απαλλαξει τον πραττοντα απο την ποινικη του ευθυνη. Ο δραστης θα ευθυνεται ποινικα για ο,τι προκαλεσει, ειτε απο αμελεια ειτε απο δολο.
    Η απωλεια του μετρου ειναι τοσο ευκολη οσο το λιγο παραπανω πατημα του γκαζιου στην ευθεια. Προσοχη...
     
  10. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    σε αυτο εννοειται πως εχεις δικιο
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όχι, δεν έχει συμβεί.
    Σε εσένα;
     
  12. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    οχι ποτε. εχω την δυνατοτητα , εχοντας ιατρικες γνωσεις , να προκαλεσω την λιποθυμια καποιου με σχετικα ασφαλη τροπο , αλλα και μεσω σκευασματων να ναρκωσω την συντροφο μου , αλλα δεν το κανω γιατι πολυ απλα θα πρεπει να συναινεσει και η ιδια. δεν προκειται να το πραξω σε καποια που δεν εχει γνωση σχετικα. Ειναι ομως στην σφαιρα της φαντασιας μου και σιγουρα ειναι κατι που θα μου αρεσε πολυ αν πραγματοποιοταν καποτε. Εχω παρει μερος βεβαια σε πολλα role play με αντιστοιχα σεναρια.