Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΝΑΡΚΩΣΗ - ΛΙΠΟΘΥΜΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος extremakis, στις 31 Μαρτίου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Καλώς.
    Να επισημάνω ότι οι άνθρωποι με "ιατρικές γνώσεις" ενδέχεται να είναι υπερφίαλοι και αυτό να αποτελέσει εκκίνηση αρκετά δυσάρεστων συμβάντων.
     
  2. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    προσωπικα εχω σπουδασει και δεν ειμαι καθολου υπερφιαλος. Οχι βεβαια ιατρικη αλλά φυσικοθεραπεια. Ειμαι γνωστης αρκετων σημειων κλειδια στο σωμα... Μπορει , λοιπον , να μη σου αρεσει η ιδεα του χασιμου των αισθησεων σου αλλα η αισθησιακη απολαυση μιας χαλαρωτικης επαγγελματικης ολοσωμης μαλαξης με αιθερια ελαια σιγουρα δεν θα σε αφηνε ασυγκινητη.
     
  3. Χαλκιδικιωτη εσυ.?!!!?????!?
     
  4. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    αν αναφερεσαι σε μενα δεν ειμαι χαλκιδικιωτης...βεβαια εχω ενα εξοχικο στην χαλκιδικη. Θεσσαλονικιος ειμαι.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αυτό το είχα πάντα απορία, από την στιγμή που ακόμη ο μαζοχισμός υπό προυποθέσεις (που στην ουσία καλύπτουν τα πάντα πέρα των kinky επιπέδων) λογίζεται ψυχική διαταραχή, μπορεί κάποιος να αντιτάξει την συναίνεση ως δικαιολογία ακόμη και για την πρόκληση απλών σωματικών βλαβών στο δικαστήριο ?


    Εξου και το σύνεση μετά το συναίνεση.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Επαληθεύεις τα λόγια μου περί αλαζονείας.
    Δεν κατανοώ, όμως, γιατί απευθύνεσαι προσωπικά σε μένα. Αν δεις το status μου, ως Κυριαρχική δε θα μου άρεσε επουδενί να παραδώσω έλεγχο χάνοντας τις αισθήσεις μου. Επίσης, σαν άνθρωπος δε μου αρέσει γενικά να με ακουμπάνε και να με μαλάσουν. Αλλά και σαν σαδίστρια, επιθυμώ να βλέπω το "θύμα" να πονάει και όχι να είναι "κοιμισμένο".
    Μαζέψου λοιπόν και αν επιθυμείς να ναρκώνεσαι, να το πράττεις βλάπτοντας τον εαυτό σου και μόνο. Δεν έχεις το δικαίωμα να προκαλείς σε έτερους εξαρτητικές συνέπειες από άσκοπη και αλόγιστη χρήση ψυχοτρόπων εξαρτησιογόνων ουσιών.
     
  7. skia

    skia Contributor

    Στα παντα υπαρχουν μετρα. Η παραμικρη λαθος κινηση μπορει να προκαλεσει απροβλεπτες συνεπειες. Καλο θα ειναι να προσεχουμε γενικως το πως παρουσιαζουμε καποια πραγματα κι οχι να θεωρουμε οτι ολα ειναι ευκολα η απλα.
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Για όσους έχουν πάντως τέτοιες φαντασιώσεις συνιστώ αυτή την ταινία  

     
  9. Από το τρέιλερ δεν καταλαβα πολλά!
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Βασικά την πληρώνουν, της δίνουν κάτι για να κοιμηθεί και διάφοροι άντρες (γέροι και χάλια most of them) της κάνουν διάφορα καθώς κοιμάται. Μην φανταστείς πολύ τρομερα πραγματα αλλά η ατμόσφαιρα της ταινίας και οι συγκεκριμένες σκηνές εμένα μου έκαναν κάτι...
     
  11. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    Την εχω δει. Ειναι πολυ καλη . Ευχαριστω.
     
  12. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Θιγεις μεγαλο θεμα. Για το μαζοχισμο κανεις λαθος: ο μαζοχισμος θεωρειται παραφιλια κι οχι ψυχικη διαταραχη. Αλλα ανεξαρτητα απ αυτο, η συναινεση μπορει καταρχην να κανει τις απλες (και μονο) σωματικες βλαβες να μην θεωρηθουν ποινικο αδικημα.
    Ομως:
    - καθε περιπτωση κρινεται ad hoc, οποτε υπαρχει περιπτωση ομοιες περιπτωσεις να αντιμετωπιστουν διαφορετικα απο διαφορετικα δικαστηρια (σε πρωτο βαθμο τουλαχιστον)
    - υπαρχει αντιθετη αποψη σε καποιους νομικους και δικαστες.

    Αυτα με βαση τις λιγες σχετικες γνωσεις που εχω. Δεν θελω να επεκταθω. Περισσοτερη αναλυση θα ειναι προτιμοτερο να κανει καποιιος, ποινικολογος, με αναλυση και της περιπτωσιολογιας, αλλα και της στασης των δικαστηριων εδω αλλα και εξω.
     
    Last edited: 2 Απριλίου 2017