Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. Σε ευχαριστώ μέσα απο τη καρδια μου για τα ομορφα λόγια σου... Αληθεια..... Σε ευχαριστώ.
     
  2. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Γιατί θα έπρεπε να λυπόμαστε τους νάρκισσους που επιζητούν την προσοχή μας
    Υπάρχουν κάποια αναπάντεχα και δυσάρεστα μειονεκτήματα στο να πιστεύεις ότι είσαι το κέντρο του κόσμου


    https://www.lifo.gr/articles/health...toys-narkissoys-poy-epizitoyn-tin-prosoxi-mas
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Πάλι καλά που υπάρχει γλάϊφω, να μάς τα λέει αυτά τα πράγματα, να μάς ευαισθητοποιεί, γιατί είμαστε ανάλγητα τομάρια (να μην μάς πω γουμάρια), απέναντι σ΄αυτά τα γλυκούλικα, τα αδιάγνωστα, τα ναρκισσάκια.
    Ιδιαίτερης μνείας χρήζει το «εσωτερικό έλλειμμα στη συνδεσιμότητα της αυτο-ανταμοιβής» που όπως καταλαβαίνουμε, μάς βάζει προ των ευθυνών μας, μην τυχόν και τους δημιουργήσουμε επιπλέον άγχος, στρες και τραύματα. Κι αν μας σκίζουν τα βάρδουλα, πρέπει να είμαστε καλοί και συμπονετικοί, να τους ενθαρρύνουμε και να είμαστε τρυφεροί για να αποκτήσουν ενσυναίσθηση, τα τσαμένα, αχουτάααααα...
    Η επιτομή της παραπληροφόρησης με την σφραγίδα των ''πληροφοριών από το BBC'', που ούτε παραθέτουν, ούτε κανένα κείμενο αναφοράς μάς δίνουν, να δούμε τουλάχιστον πως το μεταφράσανε, αυτοί οι πεφωτισμένοι συντάκτες.
    Δεν γράφω άλλο, λόγω αυξημένης ναρκισσοενσυναίσθησης.
    Ένα πράγμα ξέρω και θα το λέω, μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

     
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Γιατι ολοι, μα ολοι, οποτεδηποτε δακτυλοδειχνεται μια ..."ευπαθης" ομαδα, δειχνουν κι αυτοι προς τα κειθε και οχι τη μυτη τους.
    Απορια το'χω. Θα μου μεινει.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    να τους βρίζουμε και να τους ξορκίζουμε τους καταθλιπτικούς. μην και
    μας πάρουν χαμπάρι. πλην φευ ...
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    μα φταινε ΠΑΝΤΑ οι αλλοι ?
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    μυστήριο. όντως.
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί είμαστε ανάλγητα γουμάρια ξεσαμάρωτα, το είπαμε, τι δεν κατάλαβες/ατε ακριβώς?
    Αλήθεια εσύ/εσείς, ΓΙΑΤΙ ασχολείστε, αφού δεν σάς αφορά το θέμα? Οέο? 
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    @tithon ειδες ?
    Οπου υπαρχει τυρι υπαρχει και η φακα. Τοσο δυσκολο ?
    Ποιος ή ποια σ κανει το τραπεζι τζαμπα.

    Αμα δε βλεπεις τη νυχτα που περπατεις
    -και ολο σκατα πατεις-
    παρε ενα φακο βρε παιδακι μου....

    @brenda χμμμ ... να ενα θεμα για πτυχιακη.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    @Alpha Wolf

    δεν έχεις δικαίωμα λόγου αφού δεν συμφωνείς με τη δαιμονοποίηση συγκεκριμένων εκδηλώσεων υπομανίας. μην παρατηρείς. κλείσε τα μάτια. αλλιώς θα κλείσω τη μυτη μου. άσε με, άσε με.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    καλα μωρεεεε... μη με μαλωνεις...
    Θα φυγω απ το Δασος και θα παω στο Λουνα Παρκ.
    Να δω τι θα σιγανοτραγουδανε τοτε.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ το πτυχίο μου το πήρα.
    Παρόλ΄αυτά, διασκεδάζω με τις διαγνώσεις που κάνουν οι άλλοι, είναι εξόχως απολαυστικές και ενδεικτικές του τι κουβαλάνε μέσα τους.
    Κράτα το θέμα για την δική σου πτυχιακή, που ξέρεις πως θα στα φέρει η ζωή?
    Οι φάκες είναι πασέ, btw, έχει πολύ πιο αποτελεσματικούς τρόπους να ξεπαστρέψει κανείς τα ποντίκια, άμα θέλει, εντελώς ενημερωτικά...