Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αν θέλετε, ρίξτε μια ματιά στο βίντεο που παρέθεσε η @lara εδώ. Έχει πολύ ενδιαφέρον.
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ σε αυτο το νημα .. το ειχα διαβασει απο την αρχη το εχω διαβασει κατα διαστηματα .... βρισκω ενα "κακο" κατα την αποψη μου ....
    πιστευω οτι πολλοι/πολλες απο εσας που εχετε γραψει εδω και δινετε συμβουλες ειστε οι ιδοι ναρκισσοι

    ΥΓ. βεβαια ισως ειμαι και εγω ναρκοισσος θα το κοιταξω και αυτο καποια στιγμη
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2018
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Πες τα λιζ
     
  4. Silver tears

    Silver tears New Member

    Είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις..
    Πρέπει όμως να έχεις τις ικανότητες...τις γνώσεις...Για να τους εκθέσεις πρέπει να είσαι ρεαλιστικά ανώτερος σε κάθε περίπτωση..
    Είναι πολύ διασκεδαστικό όντως να τους βλέπεις να σε αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι...Να μην μπορούν καν να σε κοιτάξουν στα μάτια..
    Ή τι μπορούν να σκαρφιστούν μετά τον πρώτο τους "δημόσιο" ξεπεσμό-εξευτελισμό για να επανακτήσουν την χαιρεκακία τους...
    Εντελώς γελοίο...

    Τους παρομοιάζω με σιφώνι μπάνιου...ρουφήχτρες...

    Βούλωμα με κάθε αφορμή...Είναι δημόσιος κίνδυνος...
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ποιους να ενθαρρύνουμε?
    Αυτό καλύτερα να το απαντήσει ο καθένας μέσα του.
     
    *armchair critics, mostly!
     
  6. dreams

    dreams Regular Member

    Δεν πιστεύω να είμαι ο μόνος που βλέπει ότι αυτή η 'επίθεση' που δέχεται το συγκεκριμένο νήμα, αποτελεί και την καλύτερη διαφήμισή του..
     
  7. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Για κάθε σπαθί υπάρχει ένα θηκάρι. Παρομοίως, για κάθε νάρκισσο βρίσκεται κάποιος ναρκισσο-εξαρτημένος, για κάθε Κ ένα υ κ.ο.κ. Είναι θαυμαστό πώς κουμπώνουν τα συμπληρωματικά-ετερώνυμα μεταξύ τους. Κάποιες τέτοιες σχέσεις κρατάνε χρόνια.

    Ξέρω, γενικεύω κλπ
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Τσάμπα προμο... 
     
  9. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Όλοι έχουμε ναρκισσιστικά χαρακτηριστικά λίγο έως πολύ. Ας μην ξεχνάμε ότι το βρέφος στα πρώτα στάδια της ζωής του βιώνει τον κόσμο απολύτως ναρκισσιστικά. Επομένως μας είναι κάτι γνώριμο. Ορισμένοι από εμάς δεν ξεπερνάμε ποτέ το πρώτο ναρκισσιστικό στάδιο, που χαρακτηρίζεται από το ότι βλέπουμε τους άλλους ως χρηστικά αντικείμενα, όπως το μωρό το μητρικό στήθος.

    Οι νάρκισσοι μπορούν να είναι απίστευτα γοητευτικοί, αρκεί να μη συναντηθούν με την αποτυχία.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    δεν χρειάζονται διαφήμιση τα διαμάντια.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    ''Οι μάζες ελέγχονται από τις δυνάμεις της λίμπιντο, φιλτράρουν τις ιδέες τους μέσω του ατομικισμού.''
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    για να καταλάβω αν μιλάμε όλοι για το ίδιο πράγμα: αυτό το «χαρακτηριστικό» του βρέφους, όπως το κατανοείτε και το περιγράφετε, είναι μιά διαταραχή; μιά στρέβλωση; μια επικίνδυνη αναπηρία; είναι ένα ελάττωμα που αποκαθίσταται με το χρόνο; με ιδεολογική θεραπεία; πώς σχετίζεται με αυτό που υποτίθεται πως προσπαθεί το νήμα να περιγράψει, ή έστω να εξορκίσει;
    ο γυαλός είναι στραβός;