Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ναρκισσιστική προσωπικότητα:Η μυθική διαδρομή της.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 9 Μαϊου 2009.

  1. gaby

    gaby Guest

    "Μαλάκας" και "αυθεντικός" είναι αξιακές κρίσεις. Στην ερώτησή μου δεν έκανα αξιακή κρίση, μόνο άλλαξα κλίμακα σε αυτά που περιγράφει το DSM - 5. Ο τύπος που περιγράφω - δεν έχω κανέναν στο νου μου αν αυτό έχει κάποια σημασία - μπορεί να πάσχει σε όλα τ άλλα αλλά όχι στον τομέα empathy και ρωτώ, συγκεκριμένα, είναι, κατά τη γνώμη μας, νάρκισσος, ναι ή ου;

    Όπως καταλαβαίνεις, δεν απαντάς στην ερώτησή μου  
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Selon moi ce n'est pas une hypothese grave, mais c'est la vie... 
    Αν σοβαρολογήσω, θα πω ότι μου λείπουν βασικά χαρακτηριστικά του νάρκισσου (ευτυχώς δηλαδή, γιατί αλλιώς δεν θα είχα καμιά σωτηρία...) 
     
  3. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    +1
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Με μοναδικό κριτήριο αξιολόγησης, μια "ποιμενικού" τύπου φωτογραφία που είδα, μάλλον δικαιούσαι να είσαι και λιγάκι.
    (Φτου μη σε βασκάνω κιόλας)      
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ουδείς ''δικαιούται'' να έχει μία σοβαρή ψυχολογική διαταραχή, απλά συμβαίνει σε κάποιους, επ΄ουδενί δεν είναι δικαιωματικό αγαπητέ, είναι γαμώ την τύχη του γαμώ μέσα, να μην σου τύχει να ιππεύσεις τον ναρκισσιστικό κάλαμο. Ξεφεύγεις σε χρόνο dt και μετά άντε να τον αφιππεύσεις, δύσκολο, πολύ δύσκολο...  
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Καλά.
    Ανακαλώ την φιλοφρόνηση.
    Δεν θα το ξανακάνω.  
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω να τις διαχειρίζομαι καλά τις φιλοφρονήσεις, αλλά δεν θα ήθελα και να παρερμηνευθώ.
    Εσύ το έθεσες ευγενέστατα και χιουμοριστικότατα, εγώ το γύρισα στο σοβαρό, ακριβώς μάλλον γιατί δεν γνωρίζω την σωστή διαχείριση των κομπλιμάν.
    Όπως και να έχει, ευχαριστώ πολύ... 

    ΥΓ Aααααα και ναι, μην το ξεχάσω, φτύστε με σάς παρακαλώ, για να συνδυάσουμε την βασκανία με τα φετίχ μας... 
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Σ΄έφτυσα μια φορά
    Θέλεις κι άλλο;
    Άντε καινούργια γούστα................            
    Βασκανολαγνεία  
     
  9. espimain

    espimain Contributor


    Αυτό που λένε...

    Και καπάκι, της ρίχνω κι ένα ξεμάτιασμα...
    Απόλαυση σου λέω δικέ μου, απόλαυση.      
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αν και δεν ενδιαφέρει, αλλά μοτ-α-μο το "...Ένα ψώνιο που μπορεί να διαχειριστεί την κατάστασή του..." αποτελεί εξ αντικειμένου αξιακή κρίση.
    Απάντησα σαφέστατα: Μπορεί να είναι νάρκισσος. Και ακριβώς επειδή δεν είναι "μαλάκας" (δηλαδή με πτωχό επεξεργαστή από κάθε άποψη) έχει την ενσυναίσθησ'η του προσανατολισμένη αποκλειστικά στο ...θέμα του.
    Ούτε κι εγώ έχω κάποιον κατά νου...
     
  11. vanillaki

    vanillaki Regular Member

    Για να εισαι νάρκισσος πρεπει να εισαι τέλειος! Και κανεις δεν ειναι τέλειος..ουτε καν εγω !!!!
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ προσωπικά, είμαι νάρκισσος και μπράβο μου!

    :- )