Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Να τα δίνεις όλα ή να προσέχεις τον εαυτό σου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος TzepetoPetro, στις 21 Μαρτίου 2018.

  1. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Να κάνω το άλφα , ή να πάω με το αντίθετό του. Μα για μισό. Αυτό ακριβώς δεν είναι που με εγκλωβίζει ? Ίσως θα ήταν καλό να κοιτάξω πέρα από αυτό το δίπολο. Αν όντως πρόκειται περί διπόλου δηλαδή κι όχι ενός αντικατοπτρισμού του μονοδρόμου στον οποίο πορεύομαι.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Παρόλ´αυτά, πάλι θεϊκό σύνδρομο είναι. Οι εξαρτήσεις δεν γεννιούνται εν μία νυκτί.
    Κάποιος τις υποθάλπτει και τις δέχεται.
    Δεν είμαστε υπεύθυνοι για το τι νομίζει ο άλλος, αλλά αντίθετα πρέπει να αναλαμβάνουμε την ευθύνη γι αυτά που τον έχουμε αφήσει να πιστεύει.
    Κάθε τι που δεν ξεκαθαρίσαμε εν ευθέτω χρόνω είναι δική μας ευθύνη.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Παράλληλοι μονόδρομοι που δεν συναντιούνται ποτέ, ούτε μπορείς να πας από τον ένα στον άλλον.
    Σαν τους παράλληλους μονολόγους που δεν συνιστούν διάλογο...
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εσύ κι εγώ και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων το ξέρουμε. Ο άλλος να το καταλάβει είναι το θέμα.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δυστυχώς εδώ πάει το όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρει.

    Ξαναπέστο μου όταν απειληθείς/εκβιαστείς με αυτοκτονία. Ευτυχώς δε μου έχει τύχει αλλά δε θα ήθελα να είμαι ούτε ψύλλος στον κόρφο ανθρώπων που τους έχει συμβεί.

    Και εμένα η συμβουλή μου ήταν ότι το εν λόγω άτομο εχρηζε ψυχιατρικής βοήθειας αλλά δεν ήμουν εγώ με την πέτρα στο λαιμό.
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Μου εχει συμβεί κι αυτός που ζητησε βοηθεια για να ανταπεξελθει είμουν εγώ, και ώ! τι απίθανο τότε έμαθα οτι αυτού του είδους τη συμπεριφορά τη λένε και ψυχολογική βία! Κι ένα έμαθα από όλο αυτό, αντιμετωπιζετε με τον ίδιο τρόπο με τη σωματική βία, δυναμικά!  
     
  7. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων που ήσαστε έδω να μου πείτε 2 κουβέντες!! Θα επανέλθω το απόγευμα να τα αναλύσουμε λίγο παραπάνω γιατί εκτιμώ πολύ τις απόψεις σας κυρίως αυτήν την στιγμή της @didina και του @Arioch
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ίσως να είναι κι έτσι. Αφού έπιασε μια χαρά. Τα δύσκολα θα ήταν αν δεν έπιανε και ο άλλος έκανε το στολίδι σε κάποιο δέντρο. Το σκέφτομαι και ανατριχιάζω, έχω τις δικές μου ενοχές, δε χρειάζομαι άλλες.
     
  9. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Τσεπετουλι μου να εισαι ενας υγιης εγωιστης!Τα υπολοιπα τα ξερεις...
     
     
  10. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    @Arioch χειριστικά είναι το 99,9% το 0,1% είναι παθολογία καραμπινατη που βγάζει ματι απο χιλιόμετρα, στο λέω εγω που στο λήμα ενοχική βάλαν τη φωτογραφία μου!  
     
  11. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Το ξέρεις πως δεν μου είναι εύκολο λολιποπακι μου
     
  12. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Τι προβλήματα κουβαλάτε και εσείς οι όμορφάντρες!!! 
    Αγαπητέ όλα πρέπει να υπάρχουν αλλά πρέπει να υπάρχουν και τα όρια που κακώς στην αρχή της σχέσης ξεχνάμε να τα βάλουμε και μετά όταν το θυμόμαστε είναι πλέον αργά.