Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Να τα πιεις στο ποτηρι"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Anastasia_, στις 7 Ιανουαρίου 2012.

  1. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: "Να τα πιεις στο ποτηρι"

    χμμμ...δεν μου αρεσει.γι'αυτο μαλλον...
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: "Να τα πιεις στο ποτηρι"

    Καμιά φορά στο χώρο μια υποτακτική μπορεί να κάνει πράγματα που δεν της αρέσουν (σε λογικά πλαίσια πάντα), μόνο και μόνο γιατί θέλει ο κύριός της να τα κάνει...
     
  3. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: "Να τα πιεις στο ποτηρι"

    το ξερω! ισως να προσπαθουσα,αλλα απο οσο γνωριζω τον εαυτο μου,μαλλον στο τελος θα τα εφτυνα..
     
  4. Emiris

    Emiris Regular Member

    Το να πάρει μία κοπέλα το σπέρμα του άντρα της στο στόμα της και να το καταπιεί μου φαίνεται πολύ vanilla πράγμα. Δεν βρίσκω κάτι το ακραίο και σίγουρα τίποτα σαδιστικό.
    Ούτε πονάει ούτε τίποτα. Σαν να με ρωτάνε εμένα αν με ενοχλούνε τα κολπικά υγρά όταν γλύφω το κορίτσι. Φυσικά και δε με ενοχλούνε, υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι μου αρέσει το κορίτσι.

    Νομίζω ότι είναι κάτι που κάνουν οι περισσότερες vanilla σχέσεις.
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μάλλον κάποιος έχει μπερδέψει κάποια πράγματα στο μυαλό του... Το BDSM δεν είναι μόνο σαδισμός και μαζοχισμός, ούτε είναι μόνο ακραία πράγματα. Θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις περισσότερα κείμενα και να προσπαθήσεις να κατανοήσεις τι πάει να πει κυριαρχία και υποταγή.
     
  6. Emiris

    Emiris Regular Member

    Το κάνω ήδη Spiler, thank you. Πουθενά δεν είπα ότι το bdsm είναι μόνο σαδισμός/μαζοχισμός, μην μπερδεύεσαι.
    Στοιχεία κυριαρχίας/υποταγής υπάρχουν σχεδόν σε κάθε σχέση σε άλλοτε άλλο βαθμό.
    Η εκσπερμάτιση στο στόμα είναι κάτι πολύ κοινό στις περισσότερες vanilla σχέσεις.
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ε, και; Απαγορεύεται δηλαδή όσοι αγαπάνε το BDSM να έχουν και vanilla γούστα; Όσο για το πού το είπες, για τσέκαρε λίγο καλύτερα τον τρόπο που το είπες, γιατί ήταν απαξιωτικός απέναντι στο χώρο του έρωτα γενικότερα. Το ότι σε ορισμένους από εμάς αρέσει να κυριαρχούμε στη ζωή μας και στις σχέσεις μας, δε σημαίνει ότι δε θα κάνουμε και έρωτα...
     
  8. Emiris

    Emiris Regular Member

    Τσέκαρα τα δύο παραπάνω ποστ μου και δεν βρήκα κάτι το απαξιωτικό.
     
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Πρώτα απαξιώνεις τον ερωτισμό με το να σου φαίνεται κάτι πολύ vanilla, και δεύτερον απαξιώνεις και το χώρο, θεωρώντας ότι πρέπει να υπάρχει σαδισμός ή/και πόνος σε ότι γίνεται... Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εμένα αυτό μου βγάζει το κείμενό σου.
     
  10. Emiris

    Emiris Regular Member

    Κάνεις λάθος Spiler, σε καμία περίπτωση δεν είχα απαξιωτική διάθεση σε αυτά που έγραφα.
    Και επίσης πουθενά δε προκύπτει από τα ποστ μου ότι πρέπει να υπάρχει πόνος σε ότι γίνεται.
    Με παρεξήγησες.  
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    πολυ σωστα ....

    οσο για το κειμενο ... ειχα καιρο να διαβασω κατι πραγματικα νοστιμο και απλο διχως να εμπεριεχει Αμστερνταμ , Λονδινο , πανακριβους εξοπλισμους και ... ορολογοτυπολατριοπρωτοκολογιες ....
     
  12. zou

    zou

    Απάντηση: "Να τα πιεις στο ποτηρι"

    δε στο ζητησε ακριβως.... anyway καλα περασες! και καλυτερα ευχομαι