Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νεύρα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 30 Οκτωβρίου 2017.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Μη δαιμονοποιησουμε τα καημένα τα νεύρα, εχουν κι αυτά το μέρος τους σε μια σχέση.
    Ναι, όλα μπορούν να λυθούν με ενδοσκόπηση και συζήτηση και αυτη ειναι η καλύτερη προσέγγιση στην οποια πρέπει να στοχευουμε αλλά ένα ωραίο παραλογο ξέσπασμα μπορεί να έχει κι αυτό την αξία του που και που.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Το πιο απλό, βαριέμαι να νευριάσω. Το προσπερνώ, αλήθεια.

    Προτιμώ να εστιάσω γτ θυμώνω πρωτίστως με τον έαυτό μου και ύστερα να το μεταφέρω στον Κ.
     
  3. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    νευριαζω ναι. κανω πραγματα πανω στα νευρα μου ναι. ολοι οι ανθρωποι το κανουν.

    δεν θεωρω οτι αλλαζει με εκπαιδευση. ολοι οι ανθρωποι πανω στα νευρα λενε λογια και κανουν πραγματα που δεν θα τα εκαναν σε φυσιολογικες συνθηκες
     
  4. skia

    skia Contributor

    Μιλάω μετά από 4 ώρες τουλάχιστον, αφού έχω κοιμηθεί κι αφού έχω φάει σοκολάτα  
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν αφήνετε οι Κ τα κορίτσια να εκφράσουν τα νεύρα τους και παίρνουν σβαρνα τα φόρουμ για να ξεδώσουν...

    (Λολ αλλά και όχι πολύ λολ)
     
  6. dark-light

    dark-light Regular Member

    είναι και κάποια κορίτσια που είναι σε λάθος φόρουμ...

    Να τα λέμε και αυτά...

     
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αυτό με τη σοκολάτα, δελεαστικο μου ακούγεται.... 
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Οταν νοιώθω ότι αρχίζω να νευριάζω -μου συμβαίνει πολύ σπάνια - με σπομονώνω από ό,τι συμβαίνει γύρω μου κι ανεβαίνω σε μια τραμπάλα που έχω στο μυαλό μου. Πάνω - αναπνοή, κάτω - εκπνοή, συνήθως μέχρι το 20 μου έχει περάσει.

    Καταλαβαίνω, όμως, αυτό που λέει η @Queen87 - ότι της είναι υπερβολικά δύσκολο όταν αυτό συμβαίνει με τον άνθρωπο που έχει απέναντί της. Τραμπάλσ, κορίτσι  
     
  9. whisperer

    whisperer Regular Member

  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θα σκάσεις γλυκάκι! <3

     
     
  11. nymphette

    nymphette Guest

    Μολονότι από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, δεν άντεχα τις εντάσεις, κατά έναν περίεργο τρόπο κι από την εφηβεία ήδη, συνήθως με έλκυαν οι ας πούμε..κάπως δύσκολοι χαρακτήρες.
    Ίσως εξαιτίας μιας περίεργης τάσης να πιστεύω πως η δική μου ανοχή, θα μπορούσε να κατευνάσει την μεταξύ μας επικοινωνία. Ίσως πάλι να ήταν κι εκείνη η σκοτεινή έλξη που μου δημιουργούσε κάθε τι δύσκολο, σαν κάποιο είδος αγωνίσματος, λες και μετρούσα τις αντοχές μου σε μαραθώνιο νεύρων δηλαδή.
    Κι όσο περνούσε ο καιρός, τόσο "φόρτωνα" εγώ, κι έτσι αναπόφευκτα, κάποια στιγμή γινόταν εκείνη η μεγάλη επίπονη έκρηξη. Εκτοξεύονταν τότε, αιχμηρά τα θραύσματα επιθυμιών, οι ατελέσφοροι κόποι, η ήττα του αναμενόμενου και λοιπά ουτοπικά αποκαΐδια.
    Το πιο τραγελαφικό βέβαια ήταν πως όλο αυτό το αίσθημα του "αδικημένου θύματος" που ένιωθα με τόσο πάθος κι οργή στην αρχή, έδωσε τη θέση του στην συνειδητοποίηση μιας πραγματικότητας : πως την ευθύνη για τις όποιες συναναστροφές, την έχει εκείνος που τις επιλέγει.
    Οπότε, σύντομα έμαθα να εκτιμώ περισσότερο μια ομαλή επικοινωνία ανάμεσα σε συμβατούς ανθρώπους, να κάνω οικονομία ενέργειας και διάθεσης και να αφήνω τα νεύρα μου ήσυχα : )
     
  12. n0mad

    n0mad Dirty Forty