Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νεύρα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 30 Οκτωβρίου 2017.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Πολύ σωστή και σημαντική επισήμανση της σύνδεσης ανάμεσα στην αδυναμία διαχείρισης, την εκπαίδευση και την ωρίμανση  
    Τα περαιτέρω τα αφήνω για να μην προκαλέσω ένταση  
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Στις γυναίκες κυρίως, υπάρχουν και τα νεύρα που προέρχονται από ορμονικές δυσλειτουργίες πολλές φορές και νομίζω ότι αυτό είναι το πιο δύσκολο στη διαχείριση τόσο από τις ίδιες όσο κι από τους εκάστοτε που βρίσκονται στη θέση να διαχειριστούν κάτι που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει λογική βάση...
    Εκεί νομίζω ότι παίζει ρόλο η στάση και η αντίδραση και των δυο απέναντι στο πρόβλημα που αντιμετωπίζεται γιατί δεν έχουν μάθει όλοι να διαχειρίζονται τέτοιου είδους κρίσεις και τις περισσότερες φορές αντιμετωπίζεται η κατάσταση ως κοινή κι αυτό κάνει συνήθως τα πράγματα ακόμη χειρότερα.
    Προσωπικά έχω πολλούς εξωγενείς παράγοντες που ταράζουν το νευρικό μου σύστημα αλλά σχεδόν πάντα το διαχειρίζομαι εσωτερικά και χωρίς θύματα  
    Αν βλέπω ότι δεν μου βγαίνει απλά απομονώνομαι μέχρι να μπορέσω να επιφέρω πάλι την ομοιόσταση μου ή αν αυτό δεν είναι εφικτό απλά ενημερώνω τους άλλους που βρίσκονται γύρω μου να φορέσουν κράνος γιατί δεν το χω.
    Δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν νευριάζει ή αν υπάρχει (ή θεωρεί ότι δεν..) τότε υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Το θέμα είναι αν και κατά πόσο το αναγνωρίζει και τι κάνει ο ίδιος γι αυτό.
     
  3. Penthesilia

    Penthesilia New Member

    Οποίος εχει νεύρα .... Ας μιλήσει με τον εαυτο του ή με τη μαμά του ή στον ψυχιατρο του. Δεν επιτρέπω νεύρα και άσχημη συμπεριφορά σε κανεναν ενήλικα ειτε αυτη η σχεση ειναι επαγγελματική ειτε φιλική ειτε ερωτική. Η ζωη ειναι πολυ σύντομη για να γινόμαστε σάκκος του μποξ για οποιονδήποτε ψυχακια.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όχι όλοι  
    Άλλοι όταν για κάποιο λόγο θυμώσουν επιχειρηματολογούν χωρίς να χάσουν την ψυχραιμία τους, και κρατάνε την εστίαση των λεγομένων στην όποια διαφωνία.
    Νεύρα και ξεσπάσματα δεν είναι στο χαρακτήρα μου, πιθανόν γι' αυτό μου φαίνονται και μη ιδιαίτερα χρήσιμα γιατί:

    α. φαίνεται κανείς τρελός/υστερικός
    β. χρειάζεται μετά να αποδείξει ότι ΔΕΝ είναι τρελός/υστερικός
    γ. πρέπει μετά να μαζέψει όσα είπε/έκανε κλπ.

    Μου φαίνεται πολύς κόπος, αλλά όπως προτιμάει ο καθένας.
     
  5. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    μπραβο σου αν οντως το πετυχαινεις. Το συνηθιζω μονο στη δουλεια μου λογω θεσης πρεπει να φαινομαι ηρεμη και ψυχραιμη και οταν μπορουσα μετα να εκτονωθω στο σακο μου.