Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νιώσατε ενοχές;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 28 Αυγούστου 2017.

?

Νιώσατε ποτέ ενοχές σε μία Bdsm εμπειρία σας;

  1. Ναι

    36,8%
  2. Όχι

    63,2%
  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Απορία.
    Τι σημαίνει η αρχική ερώτηση; Ρωτάει αν οι bdsm εμπειρίες μπορεί να παράγουν ενοχές, ή θεωρεί ότι παράγονται εξ ορισμού,
    αναζητώντας μια καταμέτρηση όσων τις εγκολπώνονται αντίθετα με όσους δεν τις αντιλαμβάνονται;

    [Παράδειγμα: σαν να ρωτάει κανείς "ένοιωσες τον σεισμό;" αντί για "έγινε σεισμός;"]
     
  2. Όχι. Ποτέ.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

     
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Οδήγησες κάποιον σε κάτι που εκ των ύστερων διαπίστωσες πως δεν θα έφθανε μόνος του, ή δεν έφτασε με πλήρη συνείδηση.
    Το γεγονός μου φαίνεται να σχετίζεται με γενική παραπλάνηση και όχι με bdsm, παρά μόνο συγκυριακά.
     
  5. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Γνωριζω καλύτερα το τι έγινε.
    Είναι λάθος η υπόθεσή σου .
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η παρέμβασή μου δεν περιείχε στην σκέψη μου καμία υπόθεση, απλά μια διαφορετική ερμηνεία.
    Δεν ήμουν σαφής πιθανόν, αλλά δεν χρειάζεται να το αναπτύξω. Σίγουρα γνωρίζεις καλύτερα.
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μία φορά.
    Το έβλεπα ότι είχε αντοχές αλλά δεν το προχώρησα.
    Είπε ότι είχε άλλη γνώμη για μένα, ότι με περίμενε πιο απότομο, πιο σαδιστή.
    Δεν μου δόθηκε ποτέ δεύτερη ευκαιρία.

    Father forgive me for I didn't deliver what I was expected to..
     
  8. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Ναι. Σε BDSM εμπειρία μου ένιωσα ενοχή.
    Η άγνοια μου και ο υπερβολικός ενθουσιασμός μου, με οδήγησαν σε μια άστοχη πράξη που είχε σαν αποτέλεσμα να ξεπεραστούν τα όρια του άλλου μέλους.
     
  9. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Όχι. My kinks are MY kinks and my kinks are okay.  
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Less is a good procedure for start, if she likes she 'll respond.
    So if u don't have a respond it's OK.

    Με το λίγο διαμορφώνεις, με το πολύ κουκουλώνεις, είναι στην οικονομία της φύσης.
    Πα να πεί, το λίγο φέρνει κι άλλο, το πολύ εμετό...
    Το κόλπο είναι στο κρεσέντο στο παρακάτω μάθημα αν και εφόσον...
    Πνίγεται ο κόσμος εύκολα πα να πει, κι ας λένε πως κολυμπανε, σύντροφεεεεε...
    Έχω δει κάμποσα να ξεβράζονται από αδιαχείρστες προσδοκίες από μπούκωμα...
     
  11. Πανδώρα02

    Πανδώρα02 Start before you’re ready...

    Ναι έχω νιώσει. Καθυστερημένα βέβαια και μετά από συζήτηση συνειδητοποίησα τι είχε γίνει.
    Δεν το μετανιώνω όμως, με έκανε καλύτερη και πιο προσεκτική στις επόμενες επιλογές μου
     
  12. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    "Δεν είμαστε πιο ένοχοι όταν ακολουθούμε τα πρωτόγονα ένστικτά μας που μας κυβερνούν, από ό,τι είναι ο Νείλος για τις πλημμύρες του ή η θάλασσα για τα κύματά της." Μαρκήσιος Ντε Σαντ