Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος assassina, στις 27 Δεκεμβρίου 2010.

  1. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    να μην ντρέπεται γι'αυτό .. να ντρέπεται αν κάνει καμία μαλακία και πληγώσει καμία κοπέλα
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Δεν έπρεπε να το διαβάσω αυτό. Έχω φετίχ με τους ντροπαλούς παρθένους.
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Να η ευκαιρία λοιπόν και για τους δυο σας...

    Ιδού η Ρόδος, ιδού και το...  
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Εγώ θα σου 'λεγα να περιοριστείς σε ένα προξενιό το χρόνο. Αποκατέστησε πρώτα τον συνονόματό μου που προηγείται και μετά το ξανασυζητάμε  
     
  5. Amanteus

    Amanteus Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Προσπάθησε να τον βοηθήσεις να αγαπήσει τον εαυτό του και να είναι περήφανος για αυτό που είναι. Προσπάθησε να του δώσεις να καταλάβει ότι είναι πολύ όμορφο να κάνει πράγματα που του αρέσουν και που επιθυμεί. Δείξε του πρακτικά, με τον τρόπο που εσύ ξέρεις να κατανοήσει ότι είναι ελευθερία και απίστευτα όμορφο να κάνεις αυτά που σου αρέσουν, επιθυμείς και απολαμβάνεις, τόσο πολύ όπως ένα γεύμα, ένα τραγούδι, ένα έργο τέχνης ή ότι άλλο αγαπάει και του αρέσει. Βοήθησε τον δείχνοντας του το δρόμο και τα στάδια και την τεχνική και άσε τον να προσπαθήσει μόνος του σιγά σιγά.

     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Το ότι στο είπε είναι αρχικά το πρώτο βήμα...
    Από κει και μετά σιγά - σιγά και σταθερά.
    Να νιώσει, να επικοινωνήσει, να αισθανθεί.
    Είναι πολύ βασικό να "συμμαζεψει" την όποια ενοχικότητά του και στην καθημερινότητά του, που εξ αντικειμένου δεν μπορεί να έχει μείνει αλώβητη.
    Να ξέρει πως έχει έναν άνθρωπο να μιλήσει... ειναι ουσιώδες.
    Είναι το μόνο που δεν θα τον κάνει να μη γίνει "κατίνα" στον ίδιο του τον εαυτό!
    Και για όλα τα παραπάνω, μακριά απο ψυχαναλυτές...
    With a little, no more -he doesn't seem to need it, help from his friends...
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Να απευθυνθεί σε κάποιον που μπορεί να τον βοηθήσει ουσιαστικά. Αμφιβάλλω αν κάποιος από εμάς εδώ μέσα μπορεί να το κάνει.
     
  8. Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    να σου τον γνωρίσω αν θέλεις, τέτοια περίπτωση που θα ξαναβρεθεί  


    καταρχάς , σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

    κατά δεύτερον, εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι πολλοί που δεν απάντησαν εδώ και μου έστειλαν pm , είναι σε παρόμοια φάση με τον φίλο μου, ήτοι, είναι εξίσου 'παρθένοι' , ή μπορούν να λειτουργήσουν ερωτικά ΜΟΝΟ με μια Κυριαρχική γυναίκα( 1 φορά που τους τυχαίνει στα 10 χρόνια- if they are lucky-)

    κατά τρίτον, εκεί που έγκειται το πρόβλημα δεν είναι τελικά αν θα προχωρήσει στην υλοποίηση των όσων έχει φανταστεί ότι θα ήθελε, αλλά νομίζω ότι προηγείται η απενεχοποίηση των όσων νιώθει, και πιστεύω ότι αν ξεκινήσει ανάποδα- πρώτα από την πράξη με μια Χ,Ψ Κυρία, θα είναι λάθος κίνηση που δεν φτάνει στην ρίζα του προβλήματος, και αυτή είναι να τα βρει με τον εαυτό του...

    η λύση μιας Πρό-Ντομ,δεν νομίζω επίσης ότι λύνει το πρόβλημα , και αυτό είναι που με απασχολεί εμένα...
     
  9. latexsub

    latexsub New Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Οταν ξεκίνησα να ανακαλύπτω καλύτερα τον εαυτό μου, αυτό που με βοήθησε να βγώ από αυτό το τριπάκι ήταν να ξεκινήσω κούβεντα με άλλα υποτακτικά άτομα, άτομα που οντως νίωθαν την υποταγή μέσα τους και όχι απλά να εκπληρώσουν μια φαντασιώση. Να αρχίσει μαζί τους, με την βοήθεια τους να ανοίγεται και να καταλαβαίνει ο ίδιος οτι πατάει στα πόδια του. Μια Κυρίαρχη αυτή την χρονική στιγμή περισσότερο θα τον "τρομάζε" παρά θα νιώθει άνετα μαζί της. Με λίγα λόγια χρειάζεται έναν μέντορα να μπορέσει να καλύψει τις ανασφάλιες και τα ερωτηματικά μέσα του.
     
    Last edited: 28 Δεκεμβρίου 2010
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Όλα αυτά είναι προσπάθειες που πρέπει να γίνουν απο τον ίδιο για τον ίδιο - όταν συνειδητοποιήσει ότι μπορούμε να ελέγξουμε τον εαυτό και τη ζωή μας και ότι μπορούμε να διαχειριστούμε τις αντιδράσεις μας και τα αισθήματα μας. Άν ο ίδιος δεν τα δίνει ήδη στον εαυτό του, όσο και να του τα προσφέρει η νηματοθέτρια θα εξακολουθήσει να τα αρνείται.

    Θα συμφωνήσω στη σκληρή θέση της Queen_of_Wands. Ακόμα και στα κέντρα αποτοξίνωσης τα πρεζόνια τα δέχονται εφόσον έχουν αποτοξινωθεί σωματικά .
    Εν ολίγοις αφού έχουν κάνει οι ίδιοι το πρώτο δύσκολο βήμα .

    Προσωπικά και από τις μέχρι τώρα εμπειρίες μου καταλαβαίνω ότι το παλικάρι νιώθει έρμαιο του εαυτού και των ορμονών του και δεν θέλει να το αλλάξει.
     
  11. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...




    Ν αγιασει το χερι σου  
     
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Assassina, λάθος επαγγελματία κατάλαβες να εννοεί η elfcat.

    Θρησκεία και Ψυχιατρική... μια ιστορία αγάπης. Με συγκινήσατε, παλιόπαιδα.