Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος anthi, στις 22 Ιανουαρίου 2011.

  1. anthi

    anthi New Member

    Ήθελα λοιπόν να εκφράσω και μια δική μου απορία, απευθυνόμενη κυρίως στις γυναίκες του φόρουμ..
    σας έχει τύχει ποτέ κατά την διάρκεια του σεξ, να ξεσπάσετε σε κλάματα, χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο ή αιτία???
    Να κλαίτε με λυγμούς και να αφήνετε και τον άλλον μαλμπιιιιιιιιιιιπ???
     
  2. Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    ω ναι
    το πάθαινα για 2 χρόνια( λιγότερο κατά ένα χρόνο) που έκανα να ξεπεράσω τον πρώην
    και κάθε φορά που προσπαθούσα να κάνω ένα βήμα μπροστά με κάποιον άντρα, τον θυμόμουν και έκλαιγα- γάμησέ τα, αρρωστημένες καταστάσεις να πάνε πίσω και να μην ξανάρθουν...

    βέβαια, αυτό το πάθαινα μετά το σεξ- όχι κατά τη διάρκεια-
    εκεί που πιάνει λογοδιάρροια κάποιες γυναίκες και κρεβατομουρμούρα ή που θέλουν αγκαλίτσες και φιλάκια (get a life , αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω αυτό το πακέτο) ,μου έσκαγε το κλάμα.

    old pathetic me...
     
  3. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Αν το κλάμα είναι αποτέλεσμα της "δράσης" (η μη-δράσης καλύτερα) του άλλου μέρους δεν βλέπω τίοποτα το παράξενο 

    Στα σοβαρά τώρα, το κλάμα μπορεί να είναι αποτέλεσμα κάποιων αναμνήσεων από κάποιον/τον πρώην, μπορεί να είναι από κάποιες τύψεις, ενοχές ή έστω μη αποκρυσταλλωμένη στάση απέναντι στη συγκεκριμένη επιλογή ή μπορεί να είναι και αποτέλεσμα πολύ έντονων συναισθημάτων (όχι απαραίτητα αρνητικών).
     
  4. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    νόμιζα ότι μόνο εγώ το πάθαινα αυτό .. δεν είμαι μόνη   παθαίνω το ίδιο ακρβώς

    ---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

    συνήθως μετά το sex όχι κατά την διάρκεια  
     
  5. anthi

    anthi New Member

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    κι όμως δεν την πλαισιώνει κάτι τέτοιο. Δηλαδή δεν μιλάμε για κάποιο κόλλημα με πρώην. Να συμβεί σε μια γυναίκα που έχει μία σχέση, με αυτόν να είναι ερωτευμένη, και ξαφνικά κατά την διάρκεια του σεξ να τις βγαίνουν έντονα και απροσδιόριστα συναισθήματα....
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    Μου έχει τύχει να τρέξουν δάκρυα από την ένταση του οργασμού και την μεγάλη διάρκεια αλλά αυτό δεν το ονομάζω κλάμα. Μου τυχαίνει συχνά όμως να χαχανίζω μετά τον οργασμό.
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    Μου εχει τυχει να δακρυσω κατα τη διαρκεια, αλλα και μετα λογω της εντασης των συναισθηματων μου. Δεν ειχε καμμια σχεση με την κορυφωση. Απλα την επαφη. Οταν δεν υπαρχουν λογια. Αυτο μου εχει λειψει.

    Δε με χαιρετατε μεσημεριατικα που μου θυμισατε το παρελθον; Ουφ...
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    παντα υπαρχει λογος και αιτια , ψαξτον μεσα σου , στο υποσυνειδοτο σου στα βιωματα σου ...
     
  9. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    Οργασμός και κλάμα έχουν (και) μια κοινή λειτουργία: εκτόνωση από την ένταση και χαλάρωση.
    Με βάση τη σύνδεση τους αυτή, αυτό που φαίνεται να συμβαίνει είναι:
    Ο οργασμός με την χαλαρωτική του επίδραση, αμβλύνει τις άμυνες-κρατήματα και επιτρέπει ένα καλό κλάμα, που ο οργανισμός φαίνεται ότι χρειαζόταν ήδη.
    Και στη συνέχεια, το κλάμα το ίδιο, ολοκληρώνει την εκτόνωση και την χαλαρωτική διαδικασία που ξεκίνησε ο οργασμός.
     



    Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση που το ίδιο το σεξ ήταν για κλάματα…  
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ξέσπασμα κατά την διάρκεια του σεξ...

    Οι γυναίκες συχνά διαμαρτύρονται πως δεν τις καταλαβαίνουν.

    Πως όμως μπορούν να υποστηρίζουν κάτι τέτοιο όταν συχνά ούτε οι ίδιες καταλαβαίνουν τον εαυτό τους;
     
  11. atasai

    atasai Regular Member

    Post coitum omne animal triste est
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Sive gallus et mulier