Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οικειοθελής Κλειτοριδεκτομή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 23 Μαρτίου 2016.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Σήμερα, σε ένα ξένο φόρουμ, διάβασα αναφορές από γυναίκες που έχουν αφαιρέσει οικειοθελώς την κλειτορίδα τους ή και τα χείλη του αιδοίου τους. Μερικές από τις αιτίες που παρέθεσαν ήταν οι ακόλουθες:

    - Για αισθητικούς λόγους
    - Για να εντείνουν την κολπική απόλαυση
    - Για να εστιάσουν στην απόλαυση του Κ τους χωρίς να αποπροσανατολίζονται από τον εύκολο οργασμό που χαρίζει μία κλειτορίδα
    - Γιατί η κλειτορίδα τους είχε πάψει πια να έχει ευαισθησία άρα έκριναν σκόπιμο να την αφαιρέσουν κ.α.

    Διάβασα και αναφορές αντρών που έχουν σχετιστεί με γυναίκες που έχουν κάνει κλειτοριδεκτομή και ανέφεραν ότι οι περισσότερες είχαν ένα διαρκές αίσθημα ότι θέλουν κι άλλο σεξ πράγμα που τις έκανε ακόρεστες και πάντα έτοιμες για παραπάνω σεξ και ενέτεινε την καύλα τους. Άλλοι το θεωρούσαν το μεγαλύτερο δώρο αφοσίωσης που μπορούσε να τους κάνει η σκλάβα τους

    Ποια είναι η γνώμη σας για τα παραπάνω?
    Σαν Κ θα εγκρίνατε ποτέ κάτι τέτοιο για το υ σας?
    Σαν υ θα το θεωρούσατε σαν το μεγαλύτερο δώρο που θα ήσασταν σε θέση να κάνετε στον Κ σας?
    Έχει κάποιος σχετική εμπειρία από οποιαδήποτε από τις 2 πλευρές?

    Σημείωση: Παρακαλώ μην πάει το θέμα στην πρακτική αυτή που γίνεται σε παιδάκια για λόγους εθιμοτυπικούς. Αναφέρομαι καθαρά σε οικειοθελή πρακτική.
     
  2. Πάντα υπάρχει κάτι καινούργιο να μάθει κανείς...
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Η κλειτοριδεκτομή είναι ακρωτηριασμός, είτε είναι οικειοθελής είτε είναι επιβαλλόμενη.

    Δεν υπάρχει καμμία απολύτως επιστημονική θέση που να επιβεβαιώνει τις "αναφορές ανδρών" ή τα μυθεύματα περί εντονότερου κολπικού οργασμού μέσω της εξάλειψης του "εύκολου κλειτοριδικού οργασμού".
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα... Στην Ελλάδα θα το συζητήσουμε ξανα το 2054... Ίσως τότε να είναι έτοιμοι...

    Όσον αφορά το μεγαλύτερο δώρο που θα μπορούσα να κάνω Στον Κύριο μου, είναι η πίστη μου, η αφοσίωσή μου, το είναι μου ολόκληρο... Για Τον Ένα και Μοναδικό θα έφτανα μέχρι το μόνιμο σημάδι Του πάνω στο κορμί μου...όχι για να τον ευχαριστήσω, αλλά γιατί θα αισθανόμουν εγώ περήφανη να το φέρω...(σκεφτείτε πως ακόμα κι αυτό εδώ στην Ελλάδα θεωρείται προχωρημένο πολύ..) Δεν θα έκανα κλειτοριδεκτομή...
     
  5. Μπορεί μία γυναίκα να έχει οργασμό χωρίς κλειτορίδα;
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    απο ότι έχω διαβάσει υπάρχουν οι 2 είδη γυναικών... οι κλειτοριδικές και οι κολπικές... (ανάλογα με το πως ερεθίζονται και τελειώνουν) οι πρώτες είναι πιο συχνές γιατί με την κλειτορίδα έχεις άμεσο αποτέλεσμα...
    τωρα τελευταία έχω ακούσει και για τις πρωκτικές...
     
     
  7. Υπάρχουν μόνο κλειτοριδικές. Οι άλλοι τρόποι απλά μεταφέρουν δονήσεις και ερεθσμό στην κλειτορίδα.
     
  8. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Υπάρχουν επιστημονικές θέσεις που να το αποκλείουν?
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    ίσως... δεν ειμαι γυναικολόγος για να ξέρω.. μεταφέρω μόνο όσα διαβάζω...
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Υπάρχει κάποια επιστημονική πηγή γι αυτό? Πρώτη φορά το ακούω ότι υπάρχουν μονο κλειτοριδικές...
     
  11. Soraya

    Soraya Guest