Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

    Εχετε δικιο αγαπητη, σας ζητω συγνωμη δια τα off topic σχολια....  παρεσυρθην!
     
  2. paraple

    paraple Regular Member

    Απάντηση: Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

    για μια βροχη απο αστρα,θα ηταν παραξενο να μην υπηρχαν βροχη απο προτασεις γαμου...σταλμενες απο το συμπαν  
     
  3. sadism_f_f

    sadism_f_f New Member

    Απάντηση: Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

    συμφωνω απολυτα ως προς αυτη την αναλυση
     
  4. tpe_domino

    tpe_domino New Member

    Απάντηση: Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

    Είναι παλιό το θέμα, αλλά είμαι καινούριος εδώ και αυτό είδα πρώτο.
    Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με την tender lilly, εκτός από ένα.
    Το ότι οι femsub ανήκουν σε μια αποκλίνουσα(και όχι αποκλείνουσα)ομάδα.
    Δεν είναι, στο δικό μου μυαλό εμφανώς, αποκλίνουσα συμπεριφορά για τη γυναικεία φύση το να αισθάνεται υποτακτική.
    Οπως επίσης, για να σχολιάσω απλά ακροθιγώς και μόνο, άλλα που διάβασα,
    αυτή η υποτακτική φύση δεν προϋποθέτει, αλλά ούτε και τελικά δημιουργεί, ένα πλάσμα άβουλο. Θα έλεγα μάλιστα το ακριβώς αντίθετο.
    Φυσικά αυτά εμπίπτουν στη δική μου-προσωποποιημένη-θεώρηση μιας d/s σχέσης.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Οι ευθύνες μας, ως υποτακτικών ή σκλάβων γυναικών

    Από άλλο νήμα, το βρήκα εξαιρετικό και αφού ρώτησα την Uther το μετέφερα εδώ για να το βλέπω όποτε διαβάζω αυτό το νήμα.
     
  6. Brigitte

    Brigitte Contributor

    wtf??  
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Χουάτ δε φακ, πέντε χρόνια μετά και χωρίς την παραμικρή ιδέα για τον διάλογο που οδήγησε στην "αποτρόπαιη" ατάκα, πόσο μάλλον για τον πίσω απ τις γραμμές διάλογο, αν υποτεθεί ότι υπήρξε τέτοιος.

    Εμείς τί θες να κάνουμε τώρα;

     
     
  8. Σκατουλες.  
     
  9. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Mισο λεπτακι γιατι φορτιζω τη χρονομηχανη μου..να γυρισω 5 χρονια πισω για να απαντησω..ή μαλλον θα μεταφερθω κατευθειαν μπροστα σε εκεινον τον διαλογο για να εχω πληρη εικονα!
    Πλακα μας κανεις?
    Τωρα ειδα το νημα, τωρα το διαβασα, τωρα αντεδρασα..!! Εκτος και αν απαγορευεται απο τους κανονισμους ξερωγω..ενημερωστε με..
    Δε ζητησα απο κανεναν να κανει κατι.. 
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απευθύνσου στη D. Ξέρεις πού θα την βρεις …  

    @Brigitte, ναι, σωστά, θα έπρεπε να ντρέπεται όποιος ζητά απ τους άλλους να καταλαβαίνουν κιόλας τι γράφουν  
     
  11. Nα μου λειπει.  
     
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ουτως ή αλλως ο καθενας καταλαβαινει ο,τι θελει να καταλαβει..ειναι ξεκαθαρο πλεον αυτο εδω μεσα..