Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι λόγοι που με έκαναν να στραφώ στο BDSM..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Iwn1989, στις 10 Νοεμβρίου 2017.

  1. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το thread, έπειτα από μια κρίση αυτογνωσίας! Γενικά, στη ζωή μου προσπαθώ να είμαι πάντα άνθρωπος που ψάχνει να βρει τις βαθύτερες αιτίες πραγμάτων και συμπεριφορών. Το ίδιο ισχύει και στο κομμάτι, στο οποίο θα αναφερθώ. Ήξερα ότι ήμουν φετιχιστής, από μικρός, αλλά το υποτακτικό μου κομμάτι το ανακάλυψα κατά τη διάρκεια τριών session που έκανα! Μου άρεσε η ιδέα της παράδοσης σε μια δυναμική γυναικεία παρουσία, την βίωσα στην πράξη και με ενθουσίασε ακόμα περισσότερο! Δεν είναι μόνο η ιδέα της παράδοσης, αλλά και της "καθοδήγησης" που με συναρπάζει.... Τα σκέφτομαι όλα αυτά και νομίζω ότι, βαθιά μέσα μου, αναζητώ μια "γονεϊκή φιγούρα", μια "υπερ-μαμά" για να κάνω και λίγο χιούμορ   , ένα "πρότυπο" που θα με "εμπνέει", θα με γεμίζει σιγουριά και θα επιζητώ να το θαυμάσω! Ακούγονται λίγο παιδικά, τα παραπάνω και δεν είναι λίγες οι φορές που έχω σκεφτεί ότι μήπως το BDSM είναι μια δραστηριότητα, προκειμένου να εκφραστεί το παιδί που υπάρχει μέσα μου, αλλά το βασικό μου ερώτημα είναι: έχουν σχέση με το χώρο μέσα στον οποίο ψάχνω όλα αυτά, με το χώρο του BDSM, μήπως απευθύνομαι σε λάθος χώρο και σπαταλώ το χρόνο το δικό μου και των άλλων; Είμαι σε καλό δρόμο ή μάλλον στο σωστό; Η υποταγή σε Κυρίαρχη/ο θεωρείτε ότι εξυπηρετεί και τέτοιες ανάγκες, ενδόμυχα, στον καθένα/μία;
     
    Last edited: 10 Νοεμβρίου 2017
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Οταν δεν ηταν της μοδας η ψυχανλυση και αλλα τέτοια όμορφα...ο κόσμος εκανε οτι ηθελε και απλα το ευχαριστιόταν χωρίς προβληματισμούς ή αν τον πολυ προβλημάτιζε δεν το εκανε.
    Απλά τα πράγματα.
     
  3. Galatée

    Galatée Regular Member

    @Dapom θεωρείς ότι τότε όντως δεν προβληματιζονταν οι άνθρωποι; Υποκινουνταν μόνο από τις ορμές και τις παρορμησεις τους; Ή από τα ένστικτά τους; Η ερώτηση δεν ενέχει αμφισβήτηση απαραίτητα σε αυτό που λες. Αναρωτιέμαι απλά...
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Ναι
     
  5. Galatée

    Galatée Regular Member

    Φέρνω στο νου μου 'τη φιλοσοφία στο μπουντουαρ' , την 'ιστορία του ματιού' , την 'ιστορία της ο' , τον 'μεγάλο ανατολικό'. Είναι αλήθεια πως οι ήρωες φαίνεται να το απολαμβάνουν απόλυτα, χωρίς σκέψεις και ενδοσκόπηση. Είμαστε σίγουροι όμως ότι αν υπήρχαν στην πραγματικότητα δεν θα αναρωτιουνταν κάποια στιγμή ' γιατί ';
     
  6. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Αναρωτιέμαι να μάθω τα κίνητρά μου, διότι θέλω να είμαι αληθινός!
    Ωστόσο, μέσα από τις διάφορες εμπειρίες της ζωής αποκτάς αυτογνωσία γι' αυτό και τις κυνηγάω...
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αληθινός, ως προς τι;!
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Ενω αν δεν τα ξερεις θα εισαι ψευτικος....μαλιστα
     
  9. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Ως προς αυτό που είμαι και θέλω!
     
  10. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Για τον εαυτό μου μιλάω πάντα...
    Δεν έχω σκοπό να διατυπώσω αξιώματα.
     
  11. Galatée

    Galatée Regular Member

    Αυτό που θέλεις θα το καταλάβεις από αυτό που ζεις στο εδώ και το τώρα και από τις εμπειρίες σου.
     
  12. Dapom

    Dapom Contributor

    Καλη επιτυχια