Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι λόγοι που με έκαναν να στραφώ στο BDSM..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Iwn1989, στις 10 Νοεμβρίου 2017.

  1. lexy

    lexy .ti.va.

    Η διαφορά αφορά κυρίως στην ποιότητα και στον τρόπο έκφρασης. Η καψούρα - με κάνετε και γράφω κάτι λέξεις μπλιαχ - είναι μίξ ενθουσιασμού και καύλας - ε ναι λοιπόν το έγραψα!

    Ο έρωτας δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με αυτές τις ποιότητες. Και ναι ωωω τι καλό! χρειάζεται χρόνο.
     
  2. dim1

    dim1 ®

    @lexy
    Αν σε καταλαβαίνω καλά (έχω ένα θέμα σε αυτό) λες ότι η κατάταξη γίνετε εκ των υστέρων από τα αποτελέσματα.
    Όσο για την ποιότητα στον έρωτα, τι εννοείς;
     
  3. Dux

    Dux Regular Member

    Εδώ μέσα από Βίβλους και ιερές αγελάδες έχουμε μπόλικες...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ προσωπικά @lexy μου, δεν αναφερόμουν στην καψούρα.
    Νομίζω πως είμαι αρκετά μεγάλο κορίτσι, ώστε να μπορώ να κάνω τον διαχωρισμό, αν δεχτούμε ότι αυτός υπάρχει.
    Αλλά κι έτσι να είναι, ποιος βάζει το χέρι του στην φωτιά ότι ισχύει απαρέγκλιτα κάτι τέτοιο?
    Καταλαβαίνω την θέση σου ως προς την καψούρα, όπως απαξιωτικά την αποκαλείς, αλλά ούτε καν αυτή δεν αποκλείει τον Έρωτα στην πορεία. Και ο Έρωτας με την σειρά του, δεν αποκλείει μία λειτουργική σχέση.
    Κι άμα θέλεις να με πεις αιθεροβάμνα, be my guest, δεν προσβάλλομαι.
    Μιλώ σύμφωνα με τα βιώματά μου, ναι, ξεκίνησα κάποτε σχέσεις με ενθουσιασμό και καύλα, που μετατράπηκαν σε Έρωτα και γίνανε και σχέσεις ζωής και με καθορίσανε και με εξελίξανε και με σημαδέψανε.
    Που το κακό σε αυτό?
    Που το περίεργο?
    Γιατί να μην μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και μέσα στο bdsm?
    Σε μένα προσωπικά έχει συμβεί, δεν ξέρω σε άλλους ανθρώπους τι έχει γίνει, αλλά δεν θα ήμουν απόλυτη σε κάτι που κάποιος άλλος μου δήλωνε πως έχει πραγματικά βιώσει.
    Ούτε αφοριστική, όπως υπήρξαν κάποιοι παραπάνω, στα περί έρωτος.
    Είναι καλό δαιμόνιο, αρκετά εκλεκτικό βεβαίως, κάποιους για παράδειγμα, παύει από ένα σημείο κι ύστερα να τους επισκέπτεται.
    Κι αυτοί θαρρούν, πως όλα γίνονται με την λογική και το συμβόλαιο, αλλά κι αυτό σε μένα μοιάζει μπακαλίστικο και φτηνό.
    Πειράζει?  
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    @brenda
    το ποστ μου δεν περιέχει ουδεμία αναφορά στο προηγούμενο δικό σου. Τίποτα δεν πειράζει.

    @dim1
    περισσότερο αναλυτική δεν μπορώ να γίνω. Συμπληρωματικά, όμορφα τα πυροτεχνήματα μα απλώς κάνουν θόρυβο κι αποπροσανατολίζουν με τη λάμψη τους. Μα δεν τα λες κι αστέρια.
     
  6. Τόσο απλό !I couldn't agree more !! Σε αγαπώ που τα λες έτσι παντελονάτα! Μας έφαγε η δηθενιά και η θεωρία εδώ μέσα !
     
  7. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Φιλε @Iwn1989, εχεις κανει μια δυσκολη ερωτηση αν λαβεις υποψιν σου οτι πιθανον ολες ( αν οχι οι περισσοτερες ) οι κινησεις και οι σκεψεις μας προερχονται απο ερεθισματα του περιβαλλοντος που μας περιβαλει, απο τα πρωτα χρονια της ζωης μας μεχρι και το σημερα. Ειναι δυσκολο να ξεχωρισεις το ενστικτο του εαυτο σου απο την επιρρεια του περιβαλλοντος!! Αν ομως κατσεις να σκεφτεις ολα οσα εισαι σημερα πιθανον να μην σε κανουν τον αληθινο εαυτο σου, ισως εισαι αυτο που θελησαν οι αλλοι να εισαι, μονο που αν κατσεις να με μελητησεις την καθε σου επιλογη και γιατι την εκανες και κατα ποσο ηταν δικη σου θα βρεθει σε ενα μεγαλο μπερδεμα και θα τρελαθεις! Η δικια μου ταπεινη γνωμη ειναι να κανεις αυτο που νιωθεις, bdsm ή οχι , και μην ψαχνεσαι για το γιατι!!
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    To ξέρω, σε ''χρησιμοποίησα'' απλά, για να πω τα δικά μου.
    Χαίρομαι που συμφωνούμε πως τίποτα δεν πειράζει.
    Ευχαριστώ για την πάσα, έτσι κι αλλιώς... 
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Άλλοι το κάνουν για την φανέλα... 
     
  10. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    με το νουμερο 10;  
     
  11. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    κι εγω σε αγαπω!   
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δεν βρίσκω το λόγο να αναζητα κανείς το γτ του αρέσει να εκφράζεται υποτακτικά ή κυριαρχικα.
    Εγώ από τότε που με θυμάμαι, με αυτά καυλωνα. Έβλεπα ταινίες με σκλάβες και έσταζα. Και δεν υπήρχε κανένα ερέθισμα που να με παρακινησει προς αυτή την κατεύθυνση.
    Αποδέχτηκα αυτό που με καυλώνει και το έκανα τρόπο ζωής. Χωρίς να με νοιάζει το γιατί.

    Όσον αφορά την υποταγή, εξ αιτίας του έρωτα.
    Κακό δεν είναι. Πρόβλημα δημιουργείται όταν αυτός που ερωτευτηκαμε και έπειτα του υποταχθηκαμε, δεν ήταν ο κυριαρχικός που φανταστηκαμε και βγάλαμε έπειτα όλους τους κυριαρχικους προβληματικους.