Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι υποτακτικοί του σήμερα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 22 Αυγούστου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που θέλουν να κάνουν τον/ην υπό τους να αισθάνεται υποτακτικός/ή και υπάρχουν πολλοί άλλοι που προτιμούν το σύντροφό/player τους να είναι ήδη και να νιώθουν υποτακτικοί πριν δημιουργήσουν μια σχέση/ να παίξουν.


    α)Το να αισθάνεσαι υπό και να είσαι υπό είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Είναι όντως ( ? )

    β)Ποια η διαφορά?

    γ)Που κάνετε focus? η ερώτηση απευθύνεται στους K πρωτίστως και φυσικά προς όλους.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αβάδιστα και αβασάνιστα το πρώτο ωστόσο απαιτεί ικανότητα του να διαβάζεις τον άλλον ώστε να καταλάβεις αν του αρέσει να βρεθεί σε αυτή τη θέση αλλιώς η σχέση δεν θα έχει μέλλον.

    Δυστυχώς πολλές γυναίκες ενώ δεν είναι καθόλου υποτακτικές έχουν μεγαλώσει σε περιβάλλον που τους έχει πιπιλήσει και τους έχει γαμήσει τα μυαλά ότι επειδή είναι γυναίκες πρέπει να υποχωρούν. Αυτές είναι οι δύσκολες περιπτώσεις τόσο στον εντοπισμό τους όσο και στο χειρισμό τους.

    Μερικές φορές είναι αφόρητα δύσκολο να καταφέρεις να πείσεις την άλλη ότι δεν είναι αναγκασμένη να κάνει και να προσποιείται ότι της αρέσει ό,τι αρέσει σε εσένα. Και το ακόμα πιο δύσκολο είναι να δώσεις στον άλλον να καταλάβει ότι εσύ ζητάς έναν άνθρωπο που του *ΑΡΕΣΕΙ*, που *ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ* να το κάνει αυτό όταν προσπαθείς να του εξηγήσεις γιατί δεν ταιριάζεις με αυτόν.

    Δεν θέλω να με υπηρετείς επειδή το θέλω εγώ, θέλω να με υπηρετείς επειδή το θέλεις *ΕΣΥ*

    Όσο προφανές και αν ακούγεται αυτό εδώ άλλο τόσο δύσκολο είναι να το περάσεις σε κάποιαν που μεγάλωσε σε σπίτι που της γάμησε το μυαλό και τη ζωή.
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    @Μαντλίν , γλυκό ροζ γλειφιτζουράκι ♡
    Επειδή δεν κατάλαβα, η ερώτηση είναι αν είναι άλλο να είσαι υ και τελείως άλλο να είσαι υ του Κ σου;

    Ή άλλα αντί άλλων καταλαβαίνω;
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Λολ.

    Ρωτάω, μη με μπερδεύεις είναι απλό:

    Είναι άλλη "αίσθηση" το να επιλέγει κάποιος Κ να υποτάσσει ένα υπό , να το καθοδηγεί ( better) στο να αισθανθεί πρωτίστως την υποτακτικότητα του, ή το να είναι ήδη υπό (έτοιμο για δράση)   να φορτσάρει μαζί του? ή και τα δυο?

    Ελπίζω, να βγάζει νόημα, γλυκούλα. ♡
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    A. Όντως!! Πολύ   Και πάντως σε μένα απείχαν πολύ, όπως έχω καταλάβει πια  
    Β. Το να αισθάνεσαι δεν έχει κανένα κόστος, κανέναν αντίκτυπο, καμία πρακτική εφαρμογή, κανένα εμπόδιο, καμία παρείσφρηση της πραγματικότητας κλπ
    Το να είσαι έχει από όλα αυτά και άλλα πολλά. Και μπορεί να είσαι διατεθειμένος να καταβάλλεις το αντίτιμο, αλλά μπορεί και όχι. Και αυτό δεν το ξέρεις μέχρι να είσαι...
    Είναι - πώς να το πω ρεπαιδιμου-... σαν να φαντάζομαι ότι είμαι η Ωραία Κοιμωμένη, να μου αρέσει η ιδέα πολύ αλλά ξαφνικά να σηκώνομαι από το κρεβάτι του βαρέως ύπνου μου και να συνειδητοποιώ ότι έχω κοψομεσιαστεί και ωχαυτοδενητανεστοπρογραμμα  
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    α) αυτό, συμφωνώ.

    β) Το οικείο περιβάλλον φταίει?
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στις περιπτώσεις που είχα στο μυαλό μου, ναι.