Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομηρία Γαλλίδας στη Λαμία, ποιά η γνώμη σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 19 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. tithon

    tithon Contributor

    ο νόμος δεν λέει τιποτε για πρακτικές. ο νόμος εξαντλείται στην πρωτη οθόνη αυτου που ανέβασες. το υπόλοιπο είναι ερμηνεία κάποιου νομικού, ενδεχομένως στηριγμένη σε νομολογία κάποιου δικαστή κι ενδεχομένως όχι, είναι απόλυτα μαχητό και τι εννοεί ο αναλυτής σου ως ανώμαλο και το τι αναφέρεται σε ερωτική απόλαυση. άσχετα με την συγκεκριμένη υπόθεση για την οποία ξέρουμε ελάχιστα, αλλά μάλλον δεν έχει καθόλου σωματική βλάβη.

    προσθήκη: επειδή κλείνει με "κρίθηκε" προφανώς αναφέρεται σε νομολογία. θα με ενδιέφερε η πηγή αν σου είναι εύκολο.
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2018
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Madame Nikolayevna, πολύ σαφής και εμπεριστατωμένη η άποψή σας, εγώ όμως έχω ακούσει οτι έχετε ωραία πόδια... αληθεύει?
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    δεν ειναι δικος μου αναλυτης....
    αν θελετε μπορειτε να ψαξετε τι ακριβως οριζει ο νομος ως σωματικη βλαβη και χρηστα ηθη....
     
  4. kaissa

    kaissa Regular Member

    Όχι ακριβώς.

    Στις περιπτώσεις αυτοπροσβολής το δίκαιο δεν παρεμβαίνει, παρά μόνο αν κριθεί σκόπιμο. Αν εγώ μπορώ να διαθέσω αυτά για τα οποία δίνω τη συναίνεσή μου, είτε πρόκειται περί σαδομαζοχισμού, είτε πρόκειται περί οτιδήποτε άλλου, το δίκαιο με αφήνει στην ησυχία μου και δεν ασχολείται, ασχέτως χρηστών ηθών. Αν όμως δεν μπορώ να διαθέσω αυτά για τα οποία δίνω συναίνεση (ένα ακραίο παράδειγμα για να γίνει εμφανές αυτό που γράφω - ζητάω εγώ προσωπικά από τον σύντροφό μου να μου κόψει το δάχτυλο, πάω στο δικαστήριο, παραδέχομαι ότι εγώ το ζήτησα, ωστόσο το δικαστήριο πράττει τα δέοντα, καθώς εδώ η βλάβη είναι τόσο μεγάλη και μη αναστρέψιμη), το δίκαιο παρεμβαίνει και παρόλο που πρόκειται για πράξη αυτοπροσβολής, τιμωρεί όποιον τα προσβάλλει.

    Τώρα, όπου το τοπίο είναι κάπως θολό (ναι μεν δεν έχω ακρωτηριασμό, αλλά έχω πληγές, αμυχές κ.λπ.) η απόφαση εξαρτάται από το μέγεθος του αποτελέσματος. Αν είναι βαριά δηλαδή η βλάβη ή βαριά σκοπούμενη (καθορίζεται από την νομολογία και την ερμηνεία του δικαστή), εκεί η υπόθεση προσεγγίζεται διαφορετικά.

    Όπου δίνω τη συναίνεσή μου εγώ, πλην των περιπτώσεων που ανέφερα πολύ περιληπτικά, το άδικο της πράξης αίρεται και δεν μας απασχολούν τα χρηστά ήθη. Να τονίσω πως μιλάμε πάντα για τις πράξεις αυτοπροσβολής.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Μισό λεπτό να βγάλω τις παντοφλιτσες κροκοδειλακια να δω