Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοιότητες και διαφορές μεταξύ Κυρίαρχων Γυναικών και Ανδρών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 7 Νοεμβρίου 2005.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Sweet Distress φίλε μου , πέρα από το κοφτερό σου σκίτσο , βλέπω δαγκώνεις και με το λόγο σου  
     
  2. Ηλία να σαι καλά!!! Στην προηγούμενη ζωή μου ήμουν Doberman.
    Σκοπός ήτανε να κάνω λίγο (oxι πολυ) χιούμορ με το τι έχουν δει τα μάτια μου (μιλαω για Ελλάδα) και έχουνε ακούσει τα αυτία μου (αυτά τα χρόνια - οσα τελοσπαντων - εχω σχεση με το bdsm) και να "δαγκώσω" με το να "φωτογραφισω" καποιες καταστάσεις που συναντά κανεις (ειτε real life, ειτε μεσω νετ). Μπορεί να βγήκε λιγο "καμμένο", ανωρθόγραφο (πολύυυυ) και υπερβολικό (συντέλουν και οι αυπνιες που ανέφερε η Sm_Art_Lady). Συγχωρέστε με ο λόγος δεν είναι το φόρτε μου   To ηθελά σαν καρικατούρα (σκοπιμα)

    ευαισθητο κρινο της συνοματαξιας των μονοκοτυληδονων (tender lilly)

    το nick μου είναι Sweet_Distress (ναι ξέρω μπερδευει πολλους γιατι κάνει ρήμα με το Μistress τι να κάνουμε ας μαθουν να ξεχωριζουν τις λεξεις) μεταφράζεται απο μένα σε Γλυκιά_Καταπόνηση και όχι Γλυκια_Απογνωση οπως ανέφερες...αλλά σε παρακαλώ το nick μου να το αναφέρεις όπως το βλέπεις με τα αγγλικά του και όποιος κατάλαβε κατάλαβε  

    distress: suffering, pain, sorrow, anguish, agony, grief, misery, ache, pang, concern....

    Έγραψες
    "Για να ξέρει κάποιος να πει κάτι για τις ομοιότητες και διαφορές μεταξύ κυρίαρχων αντρών και γυναικών πρέπει να είναι αμφιφυλόφιλος και υποτακτικός για καμμιά δεκαριά χρόνια και να έχει βιώσει την κυριαρχία των μεν και των δε στο πετσί του, ή μου φαίνεται;"

    α) Το Thread ανοίχτηκε για να γράψουνε τι γνώμη τους ΟΛΟΙ με βάση αυτό που λες θα πρεπε να γράψουνε όσοι πληρούν τις προδιαγραφές που ανέφερες οπότε ΑΚΥΡΟ
    β) Μπορείς να γράψεις για πολλά θέματα χωρις να έχεις ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ αμεση επαφή με αυτά.
    με βάση αυτού που λες ενας που θέλει να γράψει για τον ΘΑΝΑΤΟ πχ ΔΕΝ εχει το δικαιωμα γιατι πρέπει πρωτα να ΠΕΘΑΝΕΙ και μετα να γράψει...οπότε πάλι ΑΚΥΡΟ.
    γ) Το γραπτό μου ήταν σχετικο με τη διαφορά ανάμεσα σε 2 καρικατούρες και εχει ενα κάπως Δαγκανιαρικο στυλ για όποιον το διαβάσει και αναγνωρίσει τη φάτσα του μέσα σε αυτό  

    Μπορεί να ξεκινήσει ο "λιθοβολισμός" μου με χαπάκια κατά της αυπνίας"
    Ο αναμάρτητος πρωτος το χάπι βαλετο

    καλά να περνατε
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    1 προβατακι
    2 πραβατακια
    3 πραβατακια...
    ...
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Moυ εμεινε μονο το κουτι.
    Εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να βρει το στοχο.
     
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Sweet_Distress,

    συμβαίνει να μου άρεσε το κείμενό σου και να το καταδιασκέδασα  

    Τουλάχιστον σ εμένα δε χρειάζονταν οι εξηγήσεις που έδωσες.

    Απλά, αναρωτήθηκα γραπτά τί βιώματα πρέπει να κουβαλάει κανείς για να έχει βάσιμη άποψη για τις ομοιότητες και τις διαφορές μεταξύ κυρίαρχων αντρών και γυναικών.

    Έτσι και αλλιώς αυτό το νήμα είναι για τους λόγους που περιγράφεις, δεν είναι για να πείσει τον οποιονδήποτε για οτιδήποτε, ούτε καν για να ενημερώσει, ούτε για απόψεις.

    Ασφαλώς και γίνεται δεκτή η ένστασή σου ως προς το Γλυκιά Απόγνωση, Sweet_Disterss.

    Προσωπικά μάλλον ένδειξη φιλικότητας θεωρώ το να μου "πειράζουν" το nick, εκτός βέβαια και αν η ενέργεια αυτή συνοδευόταν από βρισιές ακατανόμαστες, αλλά αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ, παρά τα κατά καιρούς ολισθήματά μου.
     
  6. προς Archon
    με τα προβατάκια δεν έκαμα δουλειά
    μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσω να μετράω..κατσίκες

    προς Sm_Art_Lady
    Ντροπηηηη ειναι αγένεια να πετας άδεια κουτια σε ανθρωπους που προσπαθουν να παρουν εναν υπνακο....και Κυρία και χούλιγκαν?

    tender lilly
    έχεις δικιο, θεωρησα ομως οτι οι εξηγήσεις επρεπε να δωθουν προς αποφυγιν παρεξηγησεων (κατι που εχω δει να συμβαινει συχνα)
    μπορείς να χρησιμοποιεις το nick μου και με ελληνιστι μεταφραση (την σωστή ομως οχι αυτη που χρησιμοποιησες  )
     
  7. Απάντηση: Re: Ομοιότητες και διαφορές μεταξύ Κυρίαρχων Γυναικών και Ανδρών

    Πες το ψεμματα μονο αυτος εχει εγκυρη εκ των εσω αποψη,εμεις οι υπολοιποι απλα υποθετουμε