Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοιότητες BDSM και θρησκείας (με την ευρεία έννοια)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Να προσεχεις να μην βγαινεις εξω οταν βρεχει...μπορει να λιωσεις
     
  2. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Οι χωμάτινοι δεν λιώνουν από την βροχή. Γίνονται κάτι πιο βρωμερό και τιποτένιο: λάσπη! Και τότε λερώνουμε και την μπότα Της!    
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Μπράβο παίδες! Υπέροχη η στιχομυθία σας...
    Γελάω με την καρδιά μου.

    Σας ευχαριστώ και τους δύο.
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Καλα το πας, συνεχισε στο ιδιο τεμπο.
     
  5. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Ευχαριστώ...

    Άντε μετά να γλύψεις τις λάσπες, όταν η γλώσσα σου είναι από το ίδιο υλικό....
    Η απόλυτη θυσία...

     
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Οποιος σκλαβος (για υποτακτικο δεν συζητω-χλωμο το βλεπω) δεν λατρευει την Κυρια του σαν Θεα, τοτε δεν αξιζει ουτε την ευνοια Της, αλλα και ουτε μια τριχα απο τα μαλλια Της.

    Στελιο ζηλευεις εμφανεστατα αυτους που εχουν δεχτει το πια ειναι η θεση τους. Κατι που εσυ δεν μπορεις να δεχτεις στον εαυτο σου και απλα το μαχεσαι με ολες σου τις δυναμεις για να μη σου συμβει!
    Υποπτευομαι οτι καταλαβαινεις καλα τι θελω να πω!
     
  7. merel

    merel New Member

    Απάντηση: Ομοιότητες BDSM και θρησκείας (με την ευρεία ένοια)

    κάποιος κάποτε είπε ότι η θρησκεία είναι το "άκρο ενός άκρου κόσμου", όχι δεν μίλαγε για το ΒDSM, σαν να μίλαγε όμως γι' αυτό.....
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Είναι άραγε υπαρκτή μια τέτοια σχέση λατρείας στο χώρο αυτό; Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά δεν έχω γνωρίσει ίσως σε κανένα κάτι τέτοιο.
    Κάποιες φορές με κάνει να αμφιβάλλω για την ακρίβεια των ορισμών και την πραγματικότητα των σχέσεων στο BDSM....
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Είναι σπάνια και δύσκολα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.

    Κι εγώ την φοβόμουν την λατρεία, αν δεις τις πρώτες σελίδες αυτού του νήματος, αλλά υπάρχει και όταν υπάρχει είναι πολύτιμη και την αγκαλιάζουμε, δεν την απορρίπτουμε.
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν το έχω ζήσει σε D/s σχέση Lost boy αλλά μπορώ να πω μέσα από βανίλα σχέσεις (σύμφωνα με τους ορισμούς του φόρουμ) που είχα, συμπεριλαμβάνοντας και της τωρινής, ότι υπάρχει-ναι είναι δυνατή- η λατρευτική εκδήλωση του ανδρός προς την γυναίκα. Προς μια γυναίκα που τον εμπνέει, μια γυναίκα που στα μάτια του φαντάζει θεά. Όταν βιώνεις τέτοια λατρεία, τύφλα να έχει και το BDSM.
     
  11. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    O χριστιανικός θεός δεν είναι παρά το απόλυτο bdsm on. Mοχθηρός, εκδικητικός, καταπιεστικός, σαδιστής, εξολοθρευτής.
    For more information: The God Delusion by Richard Dawkins, publishers: Bantam Books
     
  12. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Αντε παλι τα ιδια...βρε Ευα μου, εσυ πετας ανουσια βεγγαλικα και φωτοβολιδες κι εγω σε εχω προκαλεσει-προσκαλεσει επανειλημμενως. Ιδου η Ροδος...