Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Φυσικά είμαι αλλά δεν αναφέρθηκα ποτέ σε φύλο όταν μίλαγα σε θεματολογία για το BDSM όπως το έζησα εγώ στις προσωπικές μου στιγμές.
    Είναι ειρωνικό πάντως ότι η λέξη Κυριαρχία και υποταγή είναι θηλυκές έννοιες.
     
    Last edited: 5 Μαρτίου 2008
  2. Lady_in_Red

    Lady_in_Red Regular Member

    φίλε Syrah οχι δεν θεωρώ ότι πρέπει να φας κόπρανα για να καταλάβεις αν σου αρέσουν ή όχι, λέω όμως ότι αν όλοι τα έτρωγαν κι εσυ θα τα δοκίμαζες τουλάχιστον πριν τα απορρίψεις... και όπως και να χει αλλη γεύση έχει το κρέας στο φούρνο άλλη στην κατσαρόλα... Εν ολίγοις μία αποτυχημένη προσπάθεια δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν αρεσκόμεθα σε κάτι...

    Για τα περι ανωμαλίας με συγχωρεις είμαστε σε άλλη σελίδα... δεν μπορω καν να σε κάνω να με καταλάβεις
     
  3. Kits

    Kits Contributor


    ????????????????????

    Μην μπερδευσε... δεν εχουν ολοι την ιδιοτητα του male Mistress:nod:
     
  4. Lady_in_Red

    Lady_in_Red Regular Member

    sorry δεν τσεκαρα για να πω την αληθεια. Και παλι συγγνώμη
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    χαχαχα
    Μπλέξαμε τα μπούτια μας με τους ομοφυλόφιλους, στο τέλος θα κάνουμε και αλλαγή φύλου  :lol2:
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Άστοχο το σχόλιο σου, εκτός αν εννοείς ότι "απαγορεύεται" να αναφερόμαστε στους παρτενέρ μας, όποιοι και να είναι αυτοί.

    (και άλλαξε το quoted text στο ποστ σου -25-, καθώς το δικό μου κείμενο έγινε edit. Βάλτο σωστά λοιπόν).
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

    Οι Αφρικανοί πολέμαγαν για κάτι φυσιολογικό και όχι για κάτι ενάντια στην φύση, πολέμησαν για να μπούν στην κοινονία με τους άσπρους και όχι για να βγούν απο την κοινωνία, οι ομοφυλόφιλοι πολεμάνε για τα αντίθετα πράγματα, για ξεχωριστά δικαιώματα σε αυτούς, να διατηρήσουν την περιθωριοποίηση τους και να μας πούν με το ζόρι ότι το αφύσικο είναι φυσιολογικό, αλλα όπως λέει και η παροιμία βουνό με βουνό δεν σμίγει. Δεν είμαι ρατσιστής αλλα δεν είναι καλύτερα να μην ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους σε ομοφυλόφιλους και μή ομοφυλόφιλους?

    το έκανα εδώ edit
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Οχι Lady_in_Red, δεν υπαρχει πιθανοτητα για εκεινους τους ανθρωπους που ξερουν τον εαυτο τους .
    Για να καταληξουν εκει ηταν '' ανοιχτοι '' οπως λες , εχουν ψαξει κ εχουν εμπειριες που
    τους εκαναν να ειναι σιγουροι απο ενα σημειο κ μετα πως δεν υπαρχει ουτε αυτη η πιθανοτητα .
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    latexduck Με κουράζεις.

    Το κείμενο, στο οποίο απάντησες μόλις, ΔΕΝ ερωτούσε εσένα.

    Διάβασε ΠΑΛΙ και ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ αυτό --> https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=155210&postcount=24 και διόρθωσε το quote σου (στο ποστ 25) στο ΠΡΩΤΟ μέρος της απάντησης μου.
     
  10. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Πολύ κρύα τα αστεία σου.. δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να απαντάει σε post που δεν τον αντιπροσωπεύουν η που τον ενοχλούν και επειδή φαίνετε ότι ενοχλείσαι από τους ομοφυλόφιλους καλό θα ήταν να μην σατιρίζεις το κάθε τι που γράφετε. Ένα σορό θέματα υπάρχουν άλλωστε. Άσε εδώ να μιλήσουν και να στηρίξουν τις απόψεις τους όσοι τους είναι ενδιαφέρον ως θέμα. Με κρυόκολα σχολιάκια δεν νομίζω ότι βοηθάς σε μια ανταλλαγή απόψεων επί του θέματος .

    Και μη το πάρεις προσωπικά το θέμα.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    ίσως ακούγετε συντηριτικό και αναχρονιστικό

    αλλά ναι το πιστεύω ότι προσπαθώντας να αγαπήσεις κάποιο άτομο ομοφυλό σου δεν ζεις ολοκληρομένη σχέση όσο κοντά και αν φτάσεις σε αυτό ,για πάντα θα μένει ένα ανεκπλήροτο όνειρο... οποτέ η αναζήτηση για ομοφυλοφιλική αγάπη δεν πρέπει να χαρακτηρίζετε από εμμονή ,εκεί βάζω το μέτρο ,μπόρω να σου βρω και να προσθέσω και άλλα μέτρα και σταθμά .

    ακόμα και στις προοδευτικές κοινωνίες το mainstream αυτές τις καταστάσεις τις θεωρεί κατακριτέες όσο και να κοπανιόμαστε εμείς ότι ΔΕΝ είναι ,μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτύλο μας ,μην ξεχνάς dora_salonica "τον κάθε μαλάκα" ..

    μπορείτε να με βρίσετε και να φιλολογήσετε .


    υ.γ. ήθελα να το γράψω στο άλλο νήμα εχθές αλλά δεν μπορούσα να απντήσω σε όσους με χλευασάνε όχι τίποτα να τους δώσω το δικαίωμα να κράξουνε και άλλοι ακόμα περισσότερο ..!
     
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    απάντησα γιατί η ερώτηση σου δεν αφορούσε το πρόσωπο της Syrah αλλά ήταν γενική...