Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ονόματα που Σ/σας εμπνέουν

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sempre_Staccato, στις 5 Ιουνίου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    To Τερέζα μου θυμιζει εντομοκτονο (απο την γνωστη διαφημιση με το "Teza") η/και καλογρια...  
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Συμφωνώ με την άποψη της Mistress_4F_subs


    Μμμμ...μήπως είναι μεγαλομανία ρε παιδιά αυτό με τα ονόματα;
     
  3. |-|ra

    |-|ra Regular Member

    πωπω το ονομα μου παιζει πολυ βλεπω στις φαντασιωσεις σας!μηπως τελικα ειμαι μια τελεια Αφεντρα και δεν το εχω καλλιεργησει ακομα διεξοδικα;μηπως κατι πρεπει να κανω;μπραβο μπραβο ρε παιδια μου φτιαχνετε τη μερα παλι!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ,ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ!!!   
     
  4. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Μια σημείωση για κάποιες γνώμες που ακούστηκαν. Όπως είπα και στην αρχή, το θέμα είναι λίγο χαζούλικο, αλλα νομίζω ευχάριστο και απλό. Σε καμμία περίπτωση όμως δεν είπα οτι είνα σημαντικό ένα όνομα ή οτι πρέπει να του δίνουμε τόση αξία κλπ, όπως αναφέρθηκε. Απλά έχει ενδιαφέρον να δούμε την απήχηση κάποιων ονομάτων! Αυτά! Περιμένω συνέχεια και απο άλλα μέλη.
     
  5. petr_thess

    petr_thess New Member

    Θα συμφωνησω κι εγω οτι το ονομα απο μονο του δεν σημαινει τιποτα και πανω απο ολα μετραει η προσωπικοτητα.
    Παρολα αυτα μερικα ονοματα που μου αρεσουν πολυ ειναι τα Αλεξανδρα , Ηρα , Σοφια
     
  6. Vampirella

    Vampirella Guest

    Χμμ...Ενδιαφέρον όνομα για γυναίκα mistress θα ήταν το Catrine ή το Mia για πιο κομψό.
    Για άντρες masters θα μου άρεσε το Εtiel ή το Σέργιος...Μμμμ...
     
  7. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    το ονομα μου ειναι τοσο μα τοσο κοινο (ελενα) αλλα απο αντρικα για Κυριαρχο προτιμαω κατι αρχαιοελληνικο οπως το ονομα του πολυαγαπημενου μου Αφεντη..που θα αποκαλυψω αφου πρωτα παρω την αδεια Του
     
  8. Kepler^

    Kepler^ Guest

    Μια και η σκλαβα/ος ειναι εκτος της ιδιοτητας του και ερωτικος-συναισθηματικος συντροφος, δεν υπαρχει κανενας λογος να μην κρατουν το κανονικο τους ονομα μεσα στην D/s σχεση.Τωρα οσον αφορα τα nicknames που χρησιμοποιουνται, μπορει να ειναι οτιδηποτε δηλωνει την sub-slave κατευθυνση του χρηστη, αλλωστε ανωνυμια πρεσβευουν και τιποτε αλλο
     
  9. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Εγω το ονομα που λατρευω σαν ονομα Αφεντρας και το προσκυναω καθημερινα, ειναι το ΤΑΤΙΑΝΑ !!! Για πιο λογο ? Γιατι απλα η συζυγος και λατρεμενη Αφεντρα μου ονομαζεται Τατιανα ! Υπηρχε περιπτωση να πω κανενα διαφορετικο ονομα ?  
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    BDSM_lover υπονοείς ότι αν ήθελες θα μπορούσες;  
     
  11. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Για ονοματα Master/Mistress μ'αρεσουν τα:Κωνσταντινος,Αλεξανδρος,Αχιλλεας,Αγγελος και Δημητρης, Aναστασια,Κατερινα,Σοφια και Αλεξανδρα. Για slave τα:Νικος,Γιαννης,Γιωργος,Τασος,Χαραλαμπος και Μακης, Ιουλια,Ντινα,Καιτη,Ευδοκια,Περσεφωνη και Ελενη.
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Χμμμ... δύσκολη ερώτηση... για να δούμε:
    Masters/Mistresses/Doms: Κωνσταντίνος, Σωκράτης, Ιπποκράτης, Άγγελος, Χριστόφορος, Χρυσόστομος, Χρήστος, Δημήτρης, Άκης, Νεκτάριος, Μάριος
    subs/slaves: Ελένη, Χαρούλα, Μαρία, Νίκη, Ιωάννα, Χάνα, Ιουλία.