Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οσο πιο μεγαλος ο πισινος τοσο το καλυτερο...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος BBW_Admier, στις 10 Ιανουαρίου 2017.

  1. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. Ο κώλος ο σωστός, πρέπει να έχει πιασίματα ..

    Το πόσα είναι αυτά τα πιασίματα εξαρτάται από το γούστο (που είναι και δικαίωμα) του καθενός ..

    Αυτά.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    το αν πρέπει να έχει πιασίματα δεν εξαρτάται από το γούστο του καθενός?
     
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Σίγουρα. Το δικό μου γούστο είναι να έχει ελάχιστα πιασίματα .. όπως ακριβώς η φώτο που ανέβασες στο #16 (σελ 2) ..

    Από κει και πέρα, εάν κάποιος γουστάρει περισσότερα πιασίματα, με γειά του και χαρά του ..
     
  4. Καμπύλες!!
    View attachment 98447
    Υ.Γ κάπως έτσι είμαστε όλες στην πραγματικότητα +-10 κιλά!
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Το βαρος,το υψος,τα ματια,τα μαλλια ειναι τοσο επιφανειακα....Ολα αυτα αλλαζουνε σε κατι μηνες ή σε ενα λεπτο.Ασχολουμαστε με το αν πρεπει τα μακαρονια να ειναι ολοκληρα ή να τα κοβουμε στη μεση.Ψαχτειτε λιγο ουσιαστικα μεσα σας...τι ειναι αυτο που σας λιωνει;;Σιγουρα δεν ειναι κανενα χαρακτηριστικο...Ειναι κατι πιο βαθυ...παντα ειναι πιο βαθυ απο αυτο,πιο ακεραιο
     
  6. carlos

    carlos New Member

    η πληθωρικοτητα για μενα ειναι "ευλογια", ειναι χαρισμα..οι καμπυλες ειναι σχεδον ενας τροπος ερμηνειας του κοσμου...ή καλυτερα θεασης του... σιγουρα για την γυναικεια σεξουαλικοτητα με τον τροπο που το βλεπω εγω.
    πολλες φορες ομως καποια πραγματα τιθονται με λαθος τροπο ή με μια καλη προαιρεση θα ελεγα προβοκατορικα....
    ουτε οι πληθωρικες ειναι "χοντρες" ουτε οι λεπτες "ανορεξικες" και οι δυο λεξεις εχουν μια σημασια αρνητικη...δεν φταινει οι λεξεις οτ τροπος που τις επενδυουμε φταιει και της νοηματοδοτουμε.... καλο ειναι να ειμαστε προσεκτικοι μιας και ο γραπτος λογος παρερμηνευεται γιατι δεν εμπεριεχεται το "τονος" με τον οποιο ο αλλος εκφραζεται οταν εχουμε να κανουμε με προφορικο...
    Ενστασεις ειχε προκαλεσει και ενα αλλο thread με το "αρμεγμα" κλπ...που για μενα ο τροπος που τιθοταν (αληθεια υπαρχει αυτη η λεξη ή μολις την ανακαλυψα..χαχα ) το θεμα δεν ειναι ο σωστος με αποτελεσμα να μην γινει η σωστη ανταλλαγη σκεψεων εμπειριων επιθυμιων και γενικα οτι θελει ο καθενας να εκφρασει και να μοιραστει σε πολυ υψηλο επιπεδο που συμβαινει κατα κυριο λογο σε αλλα thread.
    Αυτο πιστευω...και το καταθετω...
    η πληθωρικοτητα και οι επιθυμιες γυρω απο αυτην (μια και δεν αποτελουν προτυπο , ή τελωσπαντον δεν ειναι το κυριαρχο ) χωρουν μεγαλη κουβεντα και νομιζω θα εχει και ενδιαφερον αποτελεσματα... κατι τελευταιο σε ευρωπαικα πανεπηστημια πλεον υπαρχουν και οι λεγομενες Fat studies...εγινε και εκδηλωση στην Ελλαδα επανακοιοποιωντας την λεξης "χοντρη/ος" .

    Υ.Γ μικρες αλλαγες γιατι το μυνημα μου το πετσοκοψε ο δαιμονας του pc
     
    Last edited: 10 Ιανουαρίου 2017
  7. domandsub

    domandsub ...ζευγαράκι... εδω ημαστε για τα ερεθίσματα..

    ...σαν (κωλο)παιδο και εγω...καλό το στήθος..αλλα οκ η ρώγα κάνει το παιχνίδι..(παθητικα η ενεργητικά)...και αποψη/φετιχ μου πάντα...     ...αλλα αν δεν μου ''μιλήσει'' το κωλαράκι στο κορμάκι της δεν..θα μείνουμε φίλοι..ΑΧαχΑΧΑΧΧΑ....οποτε οπωσδήποτε θέλει παραπάνω πιάσιμο/καμπύλη...καλα και τα αθλητικά/σφιχτά κωλαρακια...αλλα οκ...η θεωρία του πλατς κάνει καλύτερο ''apply''...σε στρογγυλαδα...!!
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εγώ πάλι ξετρελαίνομαι κάθε φορά που κάποιος λέει πως *θα επρεπε* να είναι το *σωστο* σώμα, είτε είναι αντρικό αλλά ειδικά όταν είναι γυναικείο.

    ΆΛΛΟ τι αρέσει στον καθένα ΆΛΛΟ το παραπάνω.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @carlos

    Τι είναι αυτό το ''Fat studies'' ;
     
  10. domandsub

    domandsub ...ζευγαράκι... εδω ημαστε για τα ερεθίσματα..

    ..απλα για να καταλάβω , το αν πρέπει να ''απαντησω'' σε κάτι .. με το ''ΆΛΛΟ τι αρέσει στον καθένα ΆΛΛΟ το παραπάνω'' αναφέρεσαι σε κάτι απο αυτα που εγραψα εγω.. η σε κάποιο σχόλιο παραπάνω απο το δικό μου ?
     
  11. carlos

    carlos New Member

    @Μαντλίν
    ειναι η μελετη σε αυτο που ονομαζουμε "χοντρο" απο εμφυλη,κοινωνιολογικη και υποθετω και γλωσσολογικη πλευρα...ανηκει στις σπουδες φυλου αν δεν κανω λαθος.
    Εχουν δημιουργικη φεμινιστικες /queer ομαδες επισης που επανακοιοποιουνται την λεξη "χοντρος" δινοντας θετικη σημασια...χοντρικα και οχι απολυτα σωστα οπως εκανα ενα κομματι του ομοφυλοφυλικου κινηματος με το "queer" που σημαινει παραξενος..και ξεκινησει ως θεωρεια απο την Judith Butler....ελπιζω να μην μακρυγορισα και να εδωσα μια πρωτη γευση...
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @carlos

    Αχμ, έχει μεγάλη σημασία για κάποιους να δοθεί θετικά η λέξη χοντρός/ή;