Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Apetitikos, στις 4 Μαρτίου 2008.

  1. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    εδω και αρκετο καιρο με προβλήματίζει το εξης και θα επιθυμουσα να μου διατυπωσετε τις θέσεις και αποψεις σας. Όταν αρχιζουν και επιδρουν τα συναισθηματα πως μπορεις να συνεχισεις να είσαι αυστηρός με τη slave σου και μάλιστα οταν δεν τις βρισκεις ψεγαδια????
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Βρηκες τετοια ??????????


    Βαλτην σε μια γυαλα και κρατα την .... θα ειναι η μοναδικη μαλλον!
     
  3. Constan

    Constan Regular Member

    μετα γινεται χαμος και χανεις ουσιαστικα το ρολο σου
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    θα γινόμουνα πιο απαιτητικος..
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εκει αρχιζεις και επεκτεινεις τα ορια ή δοκιμαζεις καινουργια πραγματα που λογικο ειναι να υπαρχουν
     
  6. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Συναισθήματα ιζ ε βέρι βέρι μπαααααντ θινγκ...... Καλύτερα να τα απομονώνει κανείς από το "παιχνίδι". Γνώμη μου, έτσι????  
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Η προσωπική μου θέση είναι οτι τα συναισθήματα δεν είναι κατ'ανάγκη κάτι το άσχημο/βλαπτικό/δυσλειτουργικό.

    Το θέμα είναι να "κατευθύνεις" εσύ τα συναισθήματά σου εκεί που θέλεις (χωρίς να τα απομονώνεις, Vermilion) και όχι να σε κατευθύνουν αυτά (συνήθως προς κάτι βανιλίστικο). Συμφωνώ απόλυτα και με τον Maley και με τον Apollyon.

    Με βάση αυτό, το συναίσθημα είναι εργαλείο. Είναι το σημείο πάνω στο οποίο είναι ευκαιρία να "προχωρήσει" η σχέση και να εξελιχθεί σε κάτι βαθύτερο και πιο απολαυστικό.
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    τα bold δικά μου

       έτσι είναι!! συμφωνώ τα μάλα!
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Επισης για καποια Κυριαρχα ατομα ειναι πολυ περισσοτερο ερεθιστικο να κατευθυνουν συναισθηματα απο σωματα.
     
  10. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Από την δικη μου σκοπιά... D/s σχεση χωρις συναισθημα δεν θα μπορουσα να σκεφτω...
    Το να αγαπαει το Κ το υ του δεν σημαινει πως δεν μπορει να αποπνεει προς αυτο μια αυστηροτητα ας πουμε κ η οποια σαδιστικη εκφραση στα πλαισια αυτης της σχεσης δεν κανει το Κ να μην αγαπαει το υ Του... συνεπως αμα διαπιστωνεις πως στα ορια που εχετε βαλει δεν υπαρχει πλεον ιχνος "ψεγαδιου" που θα σε ωθησει να την σπροξεις για περισσοτερα στην ουσια... θεσε νεα ορια  
     
  11. Constan

    Constan Regular Member

    αν βρεις τη χρυση τομη ναι αλλα αργα η γρηγορα.....
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Αν βρεις την χρυση τομη τοτε ουτε αργα ουτε γρηγορα ... αν ομως γινει τοτε σιγουρα δεν ειχες βρει την χρυση τομη:nod: