Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Apetitikos, στις 4 Μαρτίου 2008.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα

    Ξεχασες να αναφερεις πως για να υπάρξει αυτη η επαφη πρεπει να υπαρχει και συνδεση στο ιντερνετ...
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος χωρίς ψεγάδια. Ακόμα και αν δεν έχει ψεγάδια, αυτό δειλώνει ότι έχει ένα: είναι χωρίς ψεγάδια και... πρέπει να αποκτήσει  .

    Αλλά, για να σοβαρευτώ, η αυστηρότητα δεν είχει να κάνει με τα ψεγάδια. Έχει να κάνει με την εκπαιδεύση και από αυτό που απαιτείς εσύ. Από αυτό που θέλεις να κάνει ο υποταχτικός. Να ανεβαίνει πάντα ένα επίπεδο.
     
  3. ilektra

    ilektra New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα

    Kαι να είναι πάνω απο 4 Μbps..για να μην έχεις προβλήματα... 
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι.

    Επαναφορά, που ήταν αυτό το νήμα;!
     
  5. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Λες και ξεθαψαμε τους νεκρους.... νημα απο την άβυσσο.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Καλύτερα τα "θαμμένα" νήματα, παρά ασυναρτησίες, δε νομίζεις;
     
  7. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Δεν ακυρωσα το επίκαιρο του νηματος. Απλα μου φανηκε πολυ αρχαιο. Και τα σχόλια ειναι απο τυπους/ες που δεν γραφουν πια αναμεσα μας.
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Θαρρώ πως έχουμε δαιμονοποιήσει το συναίσθημα, λες και συναίσθημα και βδσμ δεν συμβαδίζουν.
    Εκεί είναι για εμένα η "μαγκιά", να μπορείς να τα συνδυάσεις.
    Αλλά θα σεβαστώ και την άποψη των ατόμων που δεν τα θέλουν.
    Ο καθένας λειτουργεί με τον δικό του τρόπο...
    Εγώ προσωπικά τα θέλω, χωρίς αυτά χαλάει το γλυκό.
    Αν συνεχίζω να θέλω να σαδίσω τον υ μου ακόμη και όταν τον αγαπώ; Μα σαφώς.
    Ίσα ίσα, μου δείχνει έμπρακτα την αγάπη του, και εγώ την δική μου.  


    Θα συμφωνήσω με ορισμένους... που δεν βρίσκονται πλέον ανάμεσά μας   Πώς γίνεται τα συναισθήματα να έχουν στάτους;
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όταν υπάρχει ενοχικότητα για τον σαδομαζοχισμό, τότε το συναίσθημα έρχεται να τον καλύψει. Η μετάφραση της "βίας" σε τέτοιες περιπτώσεις είναι συνυφασμένη με τιμωρία ή για μια πρόσκαιρη ηδονή όπου όταν το ζευγάρι δεθεί πιότερο, αισθάνεται άσχημα να το συνεχίσει.

    Η βαθύτερη συνειδητοποίηση της φύσης του σαδομαζοχισμού και της Κυριαρχίας/υποταγής σε συνδυασμό με την ατομική διερεύνηση των επιθυμιών και των αναγκών, θα βοηθήσει σε πιο σταθερές βάσεις όπου το συναίσθημα εκτρέφει και εκτρέφεται από την πειθαρχία.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Άλλες φορές με καλύπτει το συναίσθημα, άλλες όχι.
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    μετατρέπεσαι σε love slave????   
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    χα χα όχι.