Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Apetitikos, στις 4 Μαρτίου 2008.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    πάντως για να απαντήσω και σοβαρά
    προσωπικά δεν με ενόχλησαν ποτέ τα συναισθήματα,
    το μόνο που θεωρούσα σημαντικό ήταν και είναι ο σεβασμός.
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω.

    Γτ το συναίσθημα προς τον αλλο να μου δημιουργήσει ενοχές για το οτι με χτυπάει πχ? Αν μου/του δημιουργήσει ενοχές, τότε το πρόβλημα δεν έγκειται στα συναισθήματα μας, αλλά στο οτι κάποιος απο τους δυο μας κάτι δεν έχει καταλάβει.....
    Με δυσκολεύει να κατανοήσω πως γίνεται να είσαι με εναν άνθρωπο (και δεν αναφέρομαι σε ενα- δυο session, ή στις "σχέσεις" only for a good session) και να μην έχεις συναισθήματα προς αυτον! Τα συναισθήματα δεν επιλέγουμε πότε και πως θα αναπτυχθούν, ανεξάρτητα απο τα ονοματάκια που τους δώσαμε. Εχω συναισθήματα για ανθρώπους και θέλω να έχουν και εκείνοι για μενα. Και ειδικά σε μια bdsm σχέση. Το να νοιάζεται ο Κ μου για μένα είναι συναίσθημα και μάλιστα βασικό.....
    Όσο για τη ζήλια που αναφέρθηκε....Είναι δύσκολο να απαλαχθεί κάθε άνθρωπος απο το συναίσθημα που ονομάζεται ζήλια. Έτσι μας μάθανε, έτσι μας μεγαλώσανε, είναι ασυνείδητο συναίσθημα χωρίς καν να μπορούμε να δικαιολογήσουμε επαρκώς το γτ το νιώθουμε. Πολοι ανθρωποι προσπαθούν να το κρύψουν και αλλοι παλέυουν να το διαχειρηστούν. Μαγκιά τους όσοι δεν το νιώθουν σε κανέναν βαθμό, όσοι καταφέραν να το διαχειρηστούν!

    Και όπως προαναφέρθηκε, απο πότε μπήκαν στάτους στα συναισθήματα? Ποιος είπε δλδ οτι όταν θες να κάνεις bdsm τέλος...δεν νιώθεις τίποτα για τον αλλο?
     
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. όταν μιλάμε για σχέση, τότε υπάρχουν σίγουρα (ασχέτως αν κρύβονται καλά, ή όχι), αισθηματα και συν-αισθήματα ..,
    .. όταν μιλάμε για play parties, απλά sessions, κλπ, τότε σπάνια υπάρχουν σε μεγάλο βαθμό (και μάλλον είναι για καλό αυτό) ...
     
  4. I do

    I do Ευ ζην

    Οταν δυο ανθρωποι μπαινουν σε μια διαδικασια σεβασμου,εμπιστοσυνης,κατανοησης,οταν περνουν χρονο μαζι,μοιραζονται σκεψεις κ εγκεφαλικα ερεθισματα.....
    Ειναι δυνατον να μην υπαρξει καταιγισμος συναισθηματων;
    +τα του bdsm που οολα αυτα τα κανουν ακομα πιο σημαντικα! (Φανταζομαι κ ξερω δε πεφτω εξω...)
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μκρ να μην πέσεις.
     
  6. I do

    I do Ευ ζην

    Θα φροντισω να μην...
    Σε ευχαριστω!
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποιος να του φάμε το λαρύγγι;
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ααααα είμαι κατά της βίας....
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Για μένα τα συναισθήματα είναι η γέφυρα μεταξύ του "να είσαι ο εαυτός σου" και του "κάνε αυτό που πρέπει".

    Έτσι, στο ερώτημα του νηματοθέτη - υπάρχουν αντίστοιχα υποτακτικά διλήμματα επίσης
    όπερ έδει δείξαι
     
  10. Οταν επεμβαινουν τα συναισθηματα..... Follow your heart.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν και όταν δεν της βρίσκεις ψεγάδια, ή πρέπει να χαίρεσαι ( αφού θα ήταν ακριβώς, όπως θα την ήθελες ). Ή την ωθείς στο σφάλμα, για να βρεις πάτημα να την μεμφθείς ( και πιθανότατα να την "τιμωρήσεις" ), για να ικανοποιήσεις τα όποια τίγκα σου ( αυτή η δεύτερη περίπτωση μάλλον θα ήταν ένδειξη ηλίθιου άνθρωπα, αν όχι κάτι χειρότερο ).
    Τρέφω συναισθήματα για κάποιον/α, δεν σημαίνει ντε και καλά, γίνομαι πιο μαλθακός/η. Αν είναι να κρίνω εξ ιδίων τ' αλλότρια ( σίγουρα λάθος, αλλά δεν αποκλείεται να μην είμαι ο μοναδικός ), όσο πιο δυνατά είναι τα αισθήματα που έχω για κάποια, τόσο πιο αυστηρός και απαιτητικός είμαι μαζί της.  
     
  12. Master D

    Master D Regular Member


    Tenebra_Silente αν μου επιτρέπεις
    Αυτεπίγνωση και Αυτοδιαχείριση