Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρολαγνεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    Αν κάποιος μου είχε πει λίγες μέρες πριν ότι απ όλα τα θέματα του φόρουμ, η ουρολαγνεία θα "χτυπούσε κόκκινο", δύσκολα θα τον πίστευα!

    Βέβαια και υπάρχουν διαφορές απόψεων, βέβαια και ο καθένας έχει ισχυρά επιχειρήματα για την άποψή του και κατά τη γνώμη μου το θέμα έγινε καυτό γιατί η ουρολαγνεία ουσιαστικά έγινε το σύμβολο όλων των κάπως πιό δύσκολων fetishes που σχετίζονται με το BDSM.

    Πολλοί έχουν εντονότατη άποψη για κάτι που δε γνωρίζουν - και δικαίωμά τους αδιαμφισβήτητο, άλλοι που γνωρίζουν, ουσιαστικά βρέθηκαν "κολλημένοι στον τοίχο" να υπερασπίζονται το δικαίωμά τους να είναι στο lifestyle και να το βιώνουν με τον τρόπο που βρίσκουν σωστό.

    Συγνώμη για την κακία μου, αλλά υπάρχει κανείς που να χορηγεί "άδειες άσκησης BDSM" και η φασαρία γίνεται για το αν θα πρέπει να πάρουν καλό ή κακό βαθμό αυτοί που γνωρίζουν τί είναι η ουρολαγνεία και τόλμησαν να την εξασκήσουν;

    Συγνώμη επίσης για τη δεύτερη κακία μου, αλλά την κοπρολαγνεία την έφεραν στο thread οι πολέμιοι του fetish, όχι η αρχική ερώτηση. Γιατί την βάλαμε μέσα, υπήρχε λόγος;

    Είμαι συντετριμένη για την τρίτη και χειρότερη κακία μου, αλλά για την ουρολαγνεία - προχωρημένο κεφάλαιο του BDSM - υπήρξαν 47 posts, για τα πολύ απλούστερα κλύσματα μόνο 3; Όλοι ξέρουμε τι είναι και γιατί γίνεται η ουρολαγνεία, αλλά η ιδέα του κλύσματος δεν έχει περάσει από το νου κανενός;

    Αν ξέρω καλά, και το πιό απλοϊκό περιοδικό που μιλάει για θέματα υγείας συμβουλεύει να αποφεύγουμε αρρώστιες, ιώσεις κλπ πλένοντας τα χέρια μας πριν και μετά την τουαλέτα. Ο λόγος είναι ότι μεταφέρονται μικρόβια μέσω των χεριών μας. Ο λόγος που αυτή η μεταφορά μπορεί να οδηγήσει σε αρρώστιες είναι ότι το απεκριτικό / εξωτερικό γεννητικό μας σύστημα μπορεί να αντιμετωπίσει τα φυσιολογικά μικρόβια - μύκητες κλπ που αναπτύσσονται στην περιοχή, αλλά αν όλα αυτά μεταφερθούν π.χ. στο στόμα μας, υπάρχει περίπτωση να αρρωστήσουμε, από τα δικά μας μικρόβια και όχι άλλων. Απο κει και πέρα ο νοών νοήτω και ο καθένας / η καθεμία ας πάρει τα ρίσκα του.

    Προσωπικά, το να με κατουρήσει ο Κυρίαρχος, θα το αντιλαμβανόμουν ως μία σκληρή τιμωρία που θα έκανα πολλά για να αποφύγω και για την οποία θα ήθελα να έχω προειδοποιηθεί εκ των προτέρων. Πόσο μάλλον όταν, απ ότι αντιλαμβάνομαι, θα έπρεπε μετά να καθαρίσω, θα έπρεπε να ζητήσω συγνώμη για ότι οδήγησε στην τιμωρία και θα έπρεπε και να φροντίσω να φτιάξω τη διάθεση του Κυρίαρχου, ώστε μέσω αυτού να ξαναδώ φώς.
     
  2. aystiri_cd

    aystiri_cd Guest

    το προηγουμενο ποστ με βρισκει 100 % συμφωνω
     
  3. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Και η ουρολαγνεία και η κοπρολαγνεία έχουν σχέση με D/s σχέσεις ,με τη διαφορά οτι η κοπρολαγνεία είναι επικίνδυνη για την υγεία ενώ η ουρολαγνεία όχι.Επαγγελματίες Dominatrix που έχουν πελάτες κοπρολάγνους επί μέρες τρέφονται με λαχανικά και σούπες,ώστε τα κόπρανά τους να μην είναι επικίνδυνα για τον πελάτη.Και η δική μου γνώμη είναι πως η κοπρολαγνεία είναι ακραία έκφρασηD/s αλλά όπως για όλα τα άλλα έτσι και γι'αυτό,δεν πέρεπει να ξεχνάμε πως οτι γίνεται στη σχέση είναι κάτι πού αρέσει και στους δύο.
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Θα ηθελα να συνεισφερω και εγω στο διαλογο,αν και προσωπικα αισθανομαι αποστροφη και αηδια και για την ουρολαγνεια και πολυ περισσοτερο για την κοπρολαγνεια.
    Εκει που εγειρονται σιγουρα προβληματα ειναι απο αποψη υγιεινης.Οι λατρεις των συγκεκριμενων δραστηριοτητων σιγουρα αντιμετωπιζουν την πιθανοτητα να επιμολυνθουν,ειδικα αν ο"σκλαβος" δεχεται στην στοματικη του κοιλοτητα τα προιοντα του απεκκριτικου συστηματος του"αφεντη" και ακομη ειδικοτερα αν η στοματικη του κοιλοτητα εχει καποια πληγη,αφθα η απλα πασχει απο ουλιτιδα...
    Περι ορεξεως ομως του καθενος, κολοκυθοπιτα!Στο κατω κατω και αυτοι που γλυφουν τις σολες των παπουτσιων του αφεντη τους απο θεμα υγιεινης,το'χουν το προβληματακι τους...
    Απο κει και περα,σιγουρα οι συγκεκριμενες δραστηριοτητες εντασσονται στα παιχνιδια εξουσιας/υποταγης δυο συντροφων.Κατα την κριση του,πραττει οκαθενας...
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: ουρολαγνεία

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με την πρώτη πρόταση σου tender lilly. Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεται να "μπαίνει" η κορπολαγνεια στο συγκεκριμένο θέμα.

    Όσο για τη κατάποση ούρων, θα πω μόνο πως υπάρχει και σαν θεραπεία, ουροθεραπεία κατά την οποία ο ασθενής συλλέγει τα πρωινά του ούρα και τα πίνει. Εκεί βέβαια υπάρχει και ένα αλλά, το οποίο απ΄ότι ξέρω ισχύει και στο BDSM, τουλάχιστο στη δική μας σχέση. Δεν μπορεί να γίνει αυτό εάν το άτομο παίρνει οποιαδήποτε φαρμακευτική αγωγή ή έχει κάποια ουρολύμωξη.

    Εγώ προσωπικά λατρεύω την ουρολαγνέια και στα 2,5 χρόνια που την απολαμβάνω, ουδέποτε αρρώστησα. Ποτέ δεν έχει χρησιμοποιηθεί σαν μέσο τιμωρίας για μένα, ίσως επειδή το απολαμβάνω.  

    Όσο για το αν θα πρέπει να καθαρίσω μετά, το ίδιο ισχύει και με το παιγνίδι με το κερί, όπου μάλλον είναι πολύ δυσκολότερο το να ξεκολλήσεις το κερί απ΄το πάτωμα και τα ρούχα, αλλά πάρ' αυτα δεν με κουράζει να το κάνω. Βέβαια με την ουρολαγνεία συνήθως το καθάρισμα απ΄το πάτωμα γίνεται με τη γλώσσα.   Άσε που απολαμβάνω απίστευτα Τον Κύριο μου που Παρακολουθεί με ευχαρίστηση όσο είμαι στα 4 και καθάρίζω.  
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: ουρολαγνεία

    Γειά σου βρε λαρα,
    αν αυτό που περιγράφεις (σαν αισθηση) δεν ανηκει το M/s και στο bdsm, ποιό ανήκει? Τωρα πρωτοείδα το thread. Δε φανταζόμουν ποτε πως ενα θέμα σαν την "ουρολαγνεία" θα προκαλούσε τετοιες αντιδρασεις.

    Εμενα απλά δε μ' αρεσει σα λέξη.....
    .... με αηδιαζει αυτό το "λαγνεια"  
     
  7. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Η ουρολαγνεια οπωσδηπτε ειναι ενα απο τα βασικα θεματα του Bdsm. Προσωπικα ειναι μεσα στις απαιτησεις μου απο μια σκλαβα. Σαφως και εχει να κανει με εξευτελισμο, υποταγη αλλα και ικανοποιηση του αρχεγονου ενστικτου οτι ενα ισχυρο αρσενικο ουρωντας οριοθετει την περιοχη που του ανηκει.
    Οσο για τα περι "ψυχικης ισορροπιας" και "πνευματικου επιπεδου" προκαλω τον οποιονδηποτε να τα συγκρινει αμφοτερα μαζι μου!
    Πιστευα οτι τουλαχιστον σε ενα τετοιον χωρο αυτες οι εκφρασεις και οι ιδεες θα εξελειπαν. Η κοπρολαγνεια ειναι και για μενα οριο και μαλιστα απαραβατο αλλα δεν κατακρινω οποιον ή οποια του/της αρεσει. Περι ορεξεως ουδεις λογος...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το τι αρέσει και τι δεν αρέσει στον καθένα είναι δικαίωμα του.
    Κανένας δεν επιβάλλει τίποτε σε κανένα.
    Εγώ συμφωνώ με το όλα να τα απολαμβάνουμε μέσα στα πλαίσια της ασφάλειας για την υγεία μας και κατ’ επέκταση για την ζωή μας.
    Όντως είναι πολύ ταπεινωτικό γι αυτόν που το εισπράττει....

    Επειδή όμως δεν έχω ψαχτεί με το θέμα δεν ξέρω πάνω σε ποιους κανόνες υγιεινής βασίζετε η ουρολαγνεία και η κοπρολαγνεία...
    Μήπως μπορεί κανένας να μου πει?
    Δεν μπορεί να μην έχετε ψαχτεί εσείς οι fan του είδους.
     
  9. k-nos

    k-nos Regular Member

    RE: RE: ουρολαγνεία

    Αν θυμαμαι καλα απο καποια πραγματα που ειχα διαβασει καποτε, νομιζω οτι οταν γινεται με μετρο, οχι δηλαδη σε μεγαλες ποσοτητες, ειναι ασφαλες, δεδομενου οτι ο χμ... 'δοτης' ειναι υγιειης.
    Και αν θυμάμαι καλα, καλο ειναι να αποφευγονται τα πρωτα πρωινα ουρα.

    Παντως αν εχει καποιος(δικαιολογημενους) ενδοιασμους για την ασφαλεια του σπορ, θα μπορουσε να αποφυγει την καταποση. Εφ'οσον γινεται για εξευτελισμο/ταπεινωση, μπορει νομιζω αυτο να επιτευχθει και χωρις την καταποση, απλα με το 'καταβρεγμα'   της/του υποτακτικου.
     
  10. potty65

    potty65 Regular Member

    proud slave μου θυμίζεις τον προφήτη Ηλία που είχε πάρει τα βουνά με δύο κουπιά και τελικά εγκαταστάθηκε στο μέρος που τα κουπιά τα αναγνώρισαν ως ξύλα. Οταν υπάρχουν μέλη που έχουν τόση δυσκολία να ανεχτούν κάτι που δεν τους αρέσει, μην μας ξενίζει η αντίδραση του έξω κόσμου στα δικά μας βίτσια. Θα σου άρεσε proudlave να σε πούνε ψυχικά διαταραγμένο επειδή φιλάς τις βρώμικες σόλες της αφέντρας σου, ή επειδή σε μαστιγώνει ή επειδή σε πηδάει? Και όμως με την λογική σου έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει, και να σου πει και ακόμα περισσότερα. Το κακό δεν είναι ότι είσαι προσβλητικός, αλλά ότι είσαι άσχετος..
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: ουρολαγνεία

    Πολύ καλά διατυπωμένο! Περιττό να πω πως συμφωνώ απόλυτα.

    Καλοσώρισες oscarwil.  
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Καλώς ηρθες κι απο μένα.
    Να μας γράφεις συχνά τέτοια- Μ' αρέσει να βλέπω το bdsm ως ανατρεπτικό και απελευθερωτικό (το απελευθερωτικό ισχύει και για τις σκλάβες/ους).