Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρολαγνεια: μηπως ειναι και βανιλα τεχνικη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος ShyMistress, στις 14 Ιουνίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Τα πάντα (μπορούν να) είναι μέρος του BDSM. Δεν είναι η εξάσκηση συγκεκριμένης "πρακτικής" αυτό που κατατάσει κάποιον στον χώρο αλλά οι αιτίες για τις οποίες την εξασκεί (ή τα όσα βρίσκονται πίσω του προφανούς).
     
  2. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Εχω μια θεμελιώδη απορία σχετικά με την ουρολαγνεία. Ολοι μας όταν είμασταν παιδιά είχαμε ξετρελλαθεί με το νερό, θέλαμε να παίζουμε συνέχεια, τα αγοράκια "ζωγραφίζαμε" στους τοίχους με τον πίδακα μας και τα κοριτσάκια φτιάχνανε και καμαρώνανε "λιμνούλες".

    Σε όσους έχω συναντήσει, δεν έχω βρει ΕΝΑΝ, που να μου έχει πει ότι τον ενδιαφέρει αυτή η παιγνιώδης διάθεση με τα "νεράκια". Ολοι αρχίζουνε να μου τσαμπουνάνε αυτά τα "σκοτάδια" με τον εξευτελισμό, την υποταγή και την καρα-συμβολοποίηση.

    Είναι πάντα έτσι;

    Dream
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Για άλλη μια φορά θα συμφωνήσω μαζί Σας Κύριε.

    Την ουρολαγνεία την απολάμβανα, τόσο σαν δότης όσο και σαν λήπτης πολύ πριν ανακαλύψω τι είναι αυτό το bdsm.
    Ως σκλάβα την λαμβάνω, είτε σαν εξευτελισμό, είτε και απλά σαν παιγνίδι ανάλογα με την περίπτωση.

    Διαβάζοντας αυτό το νήμα αλλά και το προηγούμενο νήμα για την ουρολαγνεία στο https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=4968&highlight=%EF%F5%F1%EF%EB%E1%E3%ED%E5%E9%E1 μου γεννήθηκε το εξής ερώτημα.

    Σαν bdsm πρακτική για τη σκλάβα, μπορεί να είναι μόνο η λήψη?
     
  4. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Μηπως lara εννοεις οτι μπορει να ειναι και το αντιθετο Bdsm τεχνικη λογω της ντροπης που ενδεχομενως μπορει να υφισταται καποιος ενω το κανει?
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Ντροπή ή τεχνική, εις το προκείμενο;
     
  6. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Ως Shy το αντιλαμβανομαι ως ντροπη..
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Αηδιαστικό, ντροπή. Τι πλακάκι είναι αυτό στο μπάνιο!!!.


    ΥΓ. Κατι πηγε να πεί η lara αλλά το ξανασκέφτηκε ... πού να το πεί?
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συμφωνώ Κύριε Γ. το πλακάκι είναι αηδιαστικό. 

    ShyMistress, δεν εννοούσα αυτό, αλλά κι αυτό θα μπορούσε να πάιξει.
    Εννοούσα πως η ουρολαγνεία, όπως και ένα σωρό άλλες τεχνικές, είναι kink και σαν kink όπως η ποδολαγνεία κ.ο.κ. μπορεί να μην είναι απαραίτητα κάτι που να χαρακτηρίζει απαραίτητα το στατους.
    Αν ένας ΄Κυρίαρχος μπορεί να είναι ποδολάγνος, γιατί να μην μπορεί να είναι και ουρολάγνος ?
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    To είπε.....
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Όχι που θα το αφήνε! Μήπως δεν ισχύει;

    Dolmance σε καταγγέλω δημοσίως ότι βάζεις φωτογραφίες μου χωρίς την άδεια μου. Θα τιμωρηθείς με φρικτά βασανιστήρια. Θα κάνεις το πλακάκι την επόμενη φορά...<γελάει>

    Αστάρτη
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    * γελάει με την καρδιά της

    Κύριε Γ. το σκέφτηκα, ζύγισα τους κυνδύνους να πέσουν να με φάνε οι "ορθόδοξα ηθικοί" αλλά η σκέψη πως άρχίσαμε κάποιοι - ιδιαίτερα εμείς οι ευάλωτες, ευαίσθητες σκλαβούλες- να τρομάζουμε να εκφρασουμε τις απορίες και τις απόψεις που πραγματικά μας απασχολούν, σ΄ ένα χώρο που φτιάχτηκε για αυτόν τον λόγο, με τρόμαξε περισσότερο. Εξάλλου με Τόσους Υπέροχους Κυρίους να μας Προστατεύουν, μπορούμε νομίζω να τολμάμε, έχω άδικο Κύριε?  
     
  12. G_E

    G_E Contributor

     
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2006