Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρολαγνεια: μηπως ειναι και βανιλα τεχνικη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος ShyMistress, στις 14 Ιουνίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Για να είμαι ειλικρινής, ούτε όταν έκανα ουρολαγνεία εκτός bdsm ήμουν ερωτευμένη με αυτούς που το έκανα όταν ήμουν λήπτης, ούτε όταν έκανα σαν δότης ήταν μαζί μου ερωτευμένοι. Απλά ήταν θέμα διέγερσης και ηδονής και τίποτα πέρα απ΄ αυτό.
    Σαν Top το έκανα με κάποιους bottom σαν εξευτελισμό, αλλά πάλι δεν έχει αυτό σχέση με τον έρωτα ή ακόμη με την υποταγή.
    Δεν θεωρώ υποταγή κάτι που συμβαίνει μέσα σε περιορισμένα χρονικά αλλά και άλλα όρια.
    Υποταγή είναι μια συνεχόμενη κατάσταση νοητική, ψυχική και δεν έχει σχέση με πρακτικές αλλά με το τι υπάρχει πίσω τους.

    Ξέρετε, πιστεύω στον έρωτα, πιστεύω στην αγάπη και έχω ερωτευτεί πολλές φορές και αγαπήσει κάποιες.
    Αλλά ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη να φιλτράρω και να βλέπω το σεξ μέσα από το πρίσμα του έρωτα, ποτέ δεν δικαιολόγησα πράξεις που αφορούσαν ηδονή σαν υπέρβαση χάριν του έρωτα ή της αγάπης.
     
  2. σωστή σε βρίσκω lara [E-p]  
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Σ΄ευχαριστώ Sweet_Distress  
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

  5. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    ShyMistress η ουρολαγνία δεν είναι απαραίτητα τιμωρία ενός σκλάβου ή υποτακτικού. Απεναντίας, όπως και η ποδολαγνία μπορεί να είναι η ανταμοιβή του από την Κυρία του επειδή την υπηρέτησε σωστά. Απλά η ίδια πράξη, σε ένα άτομο που δεν του αρέσει πολύ, μπορεί αντίθετα να εκληφθεί σαν τιμωρία και πράξη εξευτελισμού.

    Άν λάβουμε αυτά υπόψη, η ουρολαγνία μπορεί να ιδωθεί και εκτός του πλαισίου του BDSM, μια και δεν αποτελεί κατ΄ ανάγκη πράξη υποταγής ή εξευτελισμού. Όπως βγαίνει και από το post του Ηλία, μπορεί να είναι η απόλυτη πράξη πόθου ανάμεσα σε δύο ανθρώπους (άσχετα αν είναι του χώρου, ή όχι, ή αν παίζουν παιχνίδια BDSM ή vanilla).

    Επίσης, μια ένσταση σε Α/αρκετούς: Η ουρολαγνία δεν είναι κατ' ανάγκη η πόση των ούρων, αλλά και η ούρηση πάνω στο σώμα του άλλου. Εκεί παίζει κύριο ρόλο η αίσθηση των ζεστών ούρων πάνω στο δέρμα, και η μυρωδιά τους. Αντίθετα στην πόση παίζει κυριότερο ρόλο η γεύση και η όσφρηση τους. Διαφορετικά παιχνίδια, διαφορετικά οφέλη.  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    έχω μία απορία και να με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί ήδη ανάμεσα στις γραμμές που προηγήθηκαν και δεν το κατάλαβα:

    μπορεί ποτέ ένας άντρας να κατουρήσει μία γυναίκα με πλήρη συνείδηση χωρίς αυτός να την θεωρεί ιδιοκτησία Του;
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Προσωπικά ναι . Αλλά υπάρχουν πράγματα άλλα που δεν κάνω αν δεν την θεωρώ ιδιοκτησία μου .
     
  8. DarkPrince

    DarkPrince New Member

    Απάντηση: Ουρολαγνεια: μηπως ειναι και βανιλα τεχνικη?

    Κατα την αποψη μου, δεν σχετιζεται απαραιτητα με το σαδομαζοχισμο.
    Υπαρχουν ζευγαρια με φυσιολογικη σχεση κ με μονη διαστροφη την ουρολαγνεια.
    Απο την αλλη μπορει να επιβληθει μεσω μιας σαδομαζοχιστικης σχεσης,πολυ πιο ευκολα απο οτι μεσω μιας νορμαλ,η βανιλα.
     
  9. prinz

    prinz New Member

    Απάντηση: Re: Ουρολαγνεια: μηπως ειναι και βανιλα τεχνικη?

    Συμφωνω τοσο πολυ μαζι σου lara  
     
  10. orfeas37

    orfeas37 New Member

    Απάντηση: Ουρολαγνεια: μηπως ειναι και βανιλα τεχνικη?

    σίγουρα είναι...