Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οφείλω να σε προστατέψω από εμένα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 26 Νοεμβρίου 2015.

  1. Σε μία d/s σχέση ο κυρίαρχος ελέγχει, κατευθύνει, καθοδηγεί, φροντίζει και προστατεύει την υποτακτική του. Η μεγαλύτερη προστασία που οφείλει να της παρέχει, είναι από τον ίδιο του τον εαυτό.

    Παρακαλώ, τα σχόλιά σας.
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Για ποιο λογο, να την προστατεψει από τον ιδιο? Πως το εννοεις?
     
  3. Από τον κίνδυνο να την κάνει αποσβεστήρα των φόβων, των αδυναμιών και των εμμονών του.
     
  4. ξεχασες το σακο του μποξ =θυμος
     
  5. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    καποιος που δεν μπορει να ελεγξει τον θυμο του, δεν νοείται κυρίαρχος, σωστα? Και πολύ παραπανω όταν τον εκτονωνει στην υπο του...Το αν γινεται στην πραξη, είναι άλλο θεμα...
     
  6. Σωστά. Διευκρινίζω οτι ο κυρίαρχος δεν είναι φιλανθρωπικό σωματείο. Δεν είναι δάσκαλος, θεραπευτής, ιεραπόστολος. Φροντίζει πρωτίστως για την προσωπική του ικανοποίηση. Αλλά οφείλει να δείχνει ευθύνη απέναντι στην εξουσία που ασκεί στην υποτακτική του.

    Θα επανέλθω, αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας.
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Γιατι είναι κακο η υπαρξη ενός αλλου ατομου να ελαττωνει, τους φοβους, τις αδυναμίες σου κτλ? Μηπως ηθελες να χρησιμοποιησεις άλλη λεξη και όχι αποσβεστηρας?
     
  8. δεν τιμωρουμε ποτε θυμωμενοι... ενας νομος που το ακουσα πολλες φορες απο προσωπα που θαυμαζα και εκτιμουσα...
    δεν ξεσπαμε το βαρος μας πανω στο πλασμα που αγαπαμε...
    αν μελεταγαμε ποσα δεν υπαρχουν για τους Κ θα μεναμε με το σαγονι ανοιχτο
     
  9. εν αντιθεση ομως θα πω κατι που με αγγιξε οταν το διαβασα τυχαια...
    Ενας Κυριαρχος ειχε γραψει μια εξομολογηση...
    στις πιο αδυναμες στιγμες μου ηταν ο βραχος μου.. καποια αλλη θα μ εγκατελειπε.. καποια αλλη θα εφερνε αλλους να με σηκωσουν.. εκεινη ομως σιωπηλη με στηριξε μεχρι να σηκωθω ξανα... και καθε φορα προσκυνουσε και μου προσφερε τον εαυτο της...
     
  10. Έχεις δίκιο, ίσως δεν είναι η κατάλληλη λέξη. Βρίσκω πιό περιγραφικό το χαρακτηρισμό της @dark_lady[Α] "σάκος του μποξ"
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ή και της ανωριμοτητας του
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Να σου πώ, αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον κυρίαρχο αλλά και τον υποτακτικό. Θα έλεγα καλύτερα με το μέλος που είναι περισσότερο κτητικό. Όταν νοιάζεσαι για κάποιον, δεν θα πω αγαπάς για να μην πάμε αλλού την συζήτηση, οφείλεις να τον προστατέψεις απ΄όλα, μα κυρίως από τον ίδιο σου τον εαυτό. Είναι το βασικότερο πρόβλημα των σχέσεων μου.