Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Ο/Η Κ δεν είναι γκόμενος-α"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 9 Νοεμβρίου 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Βαζω μονο τη ναυαρχίδα γιατι ειλικρινά βαριέμαι και αύριο θα επανέλθω (δεν κρατιέστε ατιμουτσικα, ε?)
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Εαν εσυ εισαι πεπεισμένη θα σου αλλαξω εγω αποψη? Not intrigued  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    @Brigitte,

    πρώτα πρώτα, αρχίζεις να μπερδεύεσαι, για την μη συνειδητότητα των πολλών "μου" έγραψα στο ποστ μου #133 και όχι εκεί που το αναζητάς και δεν το βρίσκεις, στο #105 δηλαδή, και συμπεραίνεις ότι το έσβησα.

    Μετά, το get a life ισχύει. Να στο πω και πιο όμορφα;

     

    Αν εσύ θέλεις να περνάς τις μέρες σου και άρα την ζωή σου μη αποδεχόμενη την παραμικρή κριτική στα λόγια σου δεν έχω να πω τίποτα, η όποια πείρα μου από τη ζωή με κάνει να κρίνω ότι η μέθοδος που έχεις επιλέξει είναι μη αποτελεσματική, αλλά αυτά είναι δικά σου θέματα και όπως θέλεις κάνε.

    Σημείωσε ότι έχεις κουράσει και ενοχλήσει πάρα πολύ στο νήμα αυτό και όχι για καλούς λόγους. Απλά γιατί δεν θέλεις να δεις την ουσία αυτών που σου λένε άλλοι.
     
  4. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Actually ηταν προσβλητικη και οχι μονο για 'μενα αλλα για ολους οσους ειχαμε την αντίθετη αποψη. Το οτι πρεπει να σου εξηγησω το γιατι υποτιμα τη δικη σου νοημοσύνη αλλα αφου δεν εχεις θεμα εσυ why not?
    Ηταν προσβλητικη λοιπον γιατι ειπες οτι ολοι εμεις που δεν ενστερνιζομαστε την αποψη σου ειμαστε εκτος πραγματικοτητας bdsm. Και ερχομαι και ρωταω. Θα το κρινεις εσυ αυτο? Τη βρίσκεις "λιγη" σαν εξηγηση? Οπως ειπες και 'συ ξυδακι. Φιλιά να περασεις όμορφα  
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Be my guest, έλεγε ο Αναξίμανδρος "ει αποστομωθείς, φυγείν εκ του μάχης πεδίου ου μέγα κακόν εστί, σιγά".
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    αφήνω για λίγο τις πέτρες μέχρι να διαπιστώσω με σιγουριά την κατεύθυνση που κοιτάζουν.

    οι απόψεις και οι κρίσεις των άλλων, σας φαίνονται προσβλητικές προσωπικές επιθέσεις.
    οι άκομψες ή και αγενέστατες προσωπικές επιθέσεις σας, σας φαίνονται περίπου απόψεις ή έστω δικαιολογημένες (!) απαντήσεις.
    εξακολουθείτε ακόμη και μέχρι αυτή τη στιγμή να κρατάτε την πιό ακατανόητη αγενέστατη στάση. σε κάθε ανάρτηση.

    αυτό μάλιστα το συσκευάζετε σε κάτι που ονομάζετε "υποκειμενική κρίση" που όμως λειτουργεί εμφανέστατα σε βολική μόνο κατεύθυνση.
    νομίζω πως αποσαφηνίστηκαν επαρκώς όσα συνέβησαν. τα υπόλοιπα είναι στο δικό σας χέρι.
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Λοιπόν άκου για να τελειώνουμε.

    Δεν ανέφερα τίποτα από όσα λες.
    Δεν ανέφερα καμία άποψη, ούτε την αντίθετη αποψη.
    Δεν ανέφερα την πραγματικότητα μου ούτε κανενός αλλού.

    Ισα ισα που αν διαβαζες τι ειπα ηταν πιο πολυ υπερ σου αφου ζεις μια πραγματικότητα παρα εναντιον σου.

    Η εξήγηση σου δε δεν είναι απλά λίγη είναι εκτός θέματος και κοντεξτ.

    Αναγκαζομαι λοιπον να εντοπισω το πρόβλημα σου στα εξής: κατανόηση κειμένου, λεξιλόγικη/εννοιολογικη ανάλυση και έκφραση ιδεών.

    Για να βοηθήσω με τα ανωτέρω χρεώνω 30 ευρώ την ώρα για λεπτομέρειες έλα ινμποξ.

    Edit- είμαι υπεύθυνη μόνο για αυτά που γράφω και όχι για αυτά που καταλαβαίνεις ή θέλεις να καταλάβεις.
     
    Last edited: 10 Δεκεμβρίου 2016
  8. Brigitte

    Brigitte Contributor

    @gaby έπρεπε να αποθηκευω τα μηνύματά σου προτού τα υποβαλλεις σε πολλαπλα εντιτ. Απο δω και στο εξης ετσι θα πραττω μαζι σου.. Αι προμις

    Εγω εχω κουρασει, το γνωριζω. Ειναι νημα μου, υπηρξαν απειρες επιθέσεις, οφ τοπικ, ειρωνείες.. και καποιος έπρεπε να επιληφθεί, να ξαναεπανελθει το νημα. Δεν σας αρεσει το θεμα του? Χεστηκα, ετσι ωμα. Δεν επιληφθηκατε, δεν κανατε τη δουλειά σας και τωρα σας κουρασα. Ξαναχεστηκα. Εχω κανει απειρες αναφορες να σβηστουν ολα, και τα δικα μου αλλα και των υπολοίπων μπας και επανέλθει το νημα, αυτο που ειναι και σε όποιον αρέσει. Το συνεχίζετε αρα προς τί η κούραση? Αν περιμένετε να βρείτε κάποιον να ξεκαυλωνετε τα νευρα ή τα τιγκα σας και αυτος να σκύβει το κεφάλι, δεν θα τον βρείτε εδω.
    Και κατι ακόμη. Εμενα δε με κουρασατε καθόλου. Θέλετε συνέχεια? Παμε για αλλες τοσες και αλλες τοσες σελιδες δεν εχω θεμα. Διαφορετικα τα κουβαδακια σας και σε αλλη παραλια.
     
  9. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ειναι μεγαλη μαγκιά να φέρουμε την ευθύνη για οσα λέμε / γράφουμε..
    Για τα υπόλοιπα no need  
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Από μνήμης λες ότι διέγραψα το περί μη συνειδητότητάς σου στο ποστ μου #105 ενώ υπάρχει όπως ήταν εξαρχής στο ποστ μου #133; Ή δεν μπορείς να παραδεχτείς το λάθος σου; Δεν ήταν και τίποτα σπουδαίο.

    Στη θέση σου θα προτιμούσα να αφήσω να ξεχαστεί σταδιακά το θέμα, αλλά όπως θέλεις, μείνε να λες… τι ακριβώς;

    Α, να μην ξεχάσω, ο Κ ΔΕΝ είναι και γκόμενος  
     
  11. ellianna

    ellianna Regular Member

    Όλος αυτός ο κακός χαμός που έχει δημιουργηθεί θα μπορούσε να λυθεί με τους εξής τροπους:

    1)Αμοιβαία υποχώρηση απ τις αντικρουόμενες πλευρές

    2) Αμοιβαία συγνωμμη? για τις προσβολλες που ακουστηκαν απ όλους

    3)Κλείδωμα του νήματος προς άλλες απαντήσεις,μια και το να πάρει την αρχική του τροχιά μάλλον ουτοπικό είναι.

    4)Με την εξής πρόταση...
    Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.Καλή συνέχεια.
    (Λιτή και περιεκτικη).


    Μεγάλα παιδιά είμαστε,ας λήξει επιτέλους αυτή η διαμάχη.Φαντάζομαι πως δεν ευχαριστεί κανέναν.
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ετσι! καλα τους τα λες, για να τους γινει και μαθημα!
     
Thread Status:
Not open for further replies.