Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Παρμένο από το βιβλίο που τιτλοφορείται ως:
    "Η βιβλός του bdsm απο το Α ως το Ω" σελ.4563409 κεφαλαιο VIIIIIX

    "Στην περίπτωπτωση που ο κυριος σας έχει και άλλη σκλάβα, μην αγχώνεστε, απλά το πέπλο της ψευδαίσθησης του ρομαντισμού του bdsm έπεσε και φανερώθηκε ένας από τους κοινούς παρανομαστές του bdsm και vanila.Σηκώστε αυτό το βιβλίο σε ορθή γωνία με τον κορμό σας και κτυπήστε το κεφάλι σας στο βιβλίο μέ την κατάλληλη δύναμη ώστε να ακουστεί ένας κρότος bdου και μεσα στο κεφαλι σας να αρχισει να ακούγεται ένα σφύρισμα σαν smmmmmm" και θα επανέλθετε στην αρχικη σας κατάσταση
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Η απάντηση του Κυρίου G_E με καλύπτει για την πρώτη παράγραφο. Δεν μπορείς να μοιραστείς κάτι που δεν σου ανήκει. Κι αν σου ανήκει δεν αναφερόμαστε σε Κύριο σου πλέον.

    Μια σκλάβα έχει ανάγκη να είναι κτήση, να ανήκει. Το αν επιθυμεί να έχει σεξουλικές συνευρέσεις με άλλους, επαφίεται στον Ιδιοκτήτη της, όπως και ο δανεισμός της ή η πλήρης παραχώρηση της.

    Στην πραγματικότητα είναι όλα πολύ απλά μαυρόασπρα θεωρητικά.
    Στην ουσία συμφωνώ με τον φίλτατο Ντολμανς πως μόνο μία μπορεί να είναι η απάντηση της, όταν μιλάμε για πλέον εκπαιδευμένη σκλάβα - κάποιοι θεωρούν πως δεν υφίσταται η έννοια καν σκλάβα αν δεν είναι ήδη εκπαιδευμένη και δεν ανήκει, αλλά προσωπικά διαφωνώ, θεωρώ αρκετή την προδιάθεση και επιθυμία για εκπαίδευση. Οπότε βάση του δικού μου ορισμού, θα μπορούσε η απάντηση της να ήταν μάλιστα Κυριε, αλλα μετά να παρακαλέσει αν της επιτρέπει να συζητήσει μαζί του τα όποια κολλήματα, σκέψεις κ.ο.κ.

    /me γελά με την καρδιά της

    Lost Hours καταπληκτικό!  

    Πιθανόν ένα κοινό μεταξύ βανιλλα και bdsm να είναι η επιθυμία για συνευρέσεις που αφορούν πέρα των 2 ατόμων και εκτός των 4 τοίχων.
    Το Bdsm δε, ποτέ δεν το θεώρησα ρομαντικό. Αντίθετα, το θεωρώ απίστευτα προσγειωμένο και ειλικρινές. Τα άτομα που το απαρτίζουν απλά μερικές φορές προτιμούν να το ντύνουν με ροζ φαρπαλάδες και να βάζουν απο πάνω ροζουλιά συννεφακια. Αν τέτοια άτομα χάνουν το πέπλο που αναφέρεις, το θεωρώ καλό, γιατί εξ αρχής ζούσαν με ψευδαισθήση - όπως ακριβώς το λες και όχι με συναισθηση.
     
    Last edited: 6 Ιουλίου 2008
  3. kali crow

    kali crow Guest

    εγω εχω να ρωτησω κατι αλλο....
    για ποιο λογο ενας Κυριαρχος να βρει δευτερη υποτακτικη/σκλαβα(οπως θελετε πεστε το)...

    βαρεθηκε την πρωτη?
    η πρωτη δεν εχει αυτα που εχει η δευτερη?
    ας εχουμε δυο και με τον καιρο και τρεις?
    δεν ερωτευομαι απλα παιζω με οσες γουσταρω εγω?
    .
    .
    .
     
  4. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Για τον ίδιο λόγο που θα φέρνει και δεύτερο άνδρα υποταχτικό.

    Για να "υπηρετήσει" το ζευγάρι.
    Για να νοιώσει η σκλάβα μου πως είναι να είσαι "κυρίαρχη" πάνω σε έναν άλλο σκλάβο/α.
    Για να εκπαιδευτή η σκλάβα μου και με τρίτους (και τέταρτους, και πέμπτους .......).
    Για να βιώσουν καινούργιες καταστάσεις.
    Για να περάσουν καλά και όμορφα.
    Για την καύλα τους.
    Γιατί όλοι/ες φαντασιώνονται ένα "όργιο" και να είναι το επίκεντρο οι ίδιοι.

    (μπορώ να σου απαριθμήσω δεκάδες λόγους)

    Αλλά, τέλος (για να είμαστε και ειλικρινής)...............
    .......μετά από πολλά χρόνια (ιδιαίτερης) σχέσης, δεν χρειάζεται κανένας από τους δυο μας να "ξενοπηδήξει" στα κρυφά όπως κάνουν οι περισσότεροι.
     
  5. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?


    Μια απο τις λιγες φορες που συμφωνω σε κατι σ ενα τετοιο θεμα.Μονο αυτοι θα μπορουσαν να ειναι οι λογοι.Καυλα και τιποτα παραπανω.
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Επισης εαν ο Κυριος μας ασχολειται και με αλλην σκλαβα, θυμωνουμε και τον αρχιζουμε στα χαστουκια και τα μπινελικια εις ανυποψιαστον χρονον.
    Παντα ομως εχουμε σε αμεσα προσβασιμη θεση το τηλεφωνο του σταθμου πρωτων βοηθειων, του ασφαλιστη μας επισης και σιγουρα του νοσοκομειου οπου θα νοσηλευθουμε.
    Δεν ξεκιναμε κατι τετοιο απροετοιμαστες!
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αναρωτιέμαι, θα ήταν διαφορετική η στάση και αντίδραση αν Έκανε σεξ με vanilla?
     
  8. zou

    zou

    Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Οι λογοι που εχω στο μυαλο μου, ζωντας σε μια μονογαμικη σχεση, οι λογοι που φανταζομαι ειναι οι εξης:
    για να μεταδοσει τη Σοφια του
    για να "διωξει" την κτητικοτητα (αν υπαρχει)
    γιατι ξερει οτι η πρωτη slave ειναι αμφισεξουαλικη
    για να τη διδαξει η πρωτη slave (οταν μπορεις να διδαξεις κατι, τοτε μονο το εχεις καταλαβει καλα)

    Τους λογους που καποιος επιθυμει ενα χαρεμι, δεν μπορω ακομα να τους καταλαβω.. Αλλα μπορω επησις να πω, οτι αν δεν υπαρχει "πρωτη και δευτερη" σκλαβα, δηλαδη οτι η πρωτη εχει σαφως περισσοτερα "δικαιωματα" και η δευτερη ειναι απλα εκπαιδευομενη απο εναν Κυριο, τοτε ολα πρεπει να κατανεμονται ισα, γιατι τοτε θα υπαρχουν γκρινιες και διαμαχες....
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?


    Συμφωνώ. Ό,τιδήποτε άλλο είναι μάλλον θεωρίες δικαιολόγησης ή θεωρίες παρηγόριας (μίζερες μου φαίνονται και οι δύο κατηγορίες).
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    ας μην μιλησω γιατι θα πω πολλα κ δεν το θελω... 
     
  11. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    ο μόνος που δεν σκάει...είναι ο Κύριος σίγουρα. γιατί όπως λέει και ένα αρχαίο (μπορεί και όχι) γνωμικό, καμμιά γυναίκα δεν είναι καλύτερη από δύο.
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    αν η σκλαβα ειναι συμφωνη τοτε οκ....
    εγω μιλαω για την περιπτωση που δεν ειναι συμφωνη.τωρα θα ακουσω το κλασσικο και τι τη νοιαζει τη σκλαβα.δεν εχει γνωμη κτλ....
    ε τοτε τι μας ενδιαφερει και πως θα νιωσει απο ετσι....
    ας καμει ο Κυριος ο,τι θελει ....