Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο μικρος πριγκηπας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Olympos, στις 21 Νοεμβρίου 2014.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση.
    Οι απορίες μου.

    Τι σημαινει καλό είναι και από ποιά σκοπιά (Κ; υ; αμφότερους; )
    Ποιοί ειναι οι άλλοι.
    Με ποιόν τρόπο εμπεριέχεται κίνδυνος για το κυριαρχικό άτομο. Είναι θέμα αυτοεικόνας ή προβολής - διατήρησης εικόνας στο απέναντι άτομο, ή κάτι διαφορετικό που δεν εχω σκεφτεί; Αναφέρομαι συγκεκριμένα στην περίπτωση δάκρυα μπροστά σε άλλους.
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2016
  2. Soraya

    Soraya Guest

  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Οκ, γνώμη μου είναι (πέρα από τον αστεϊσμό ότι οι Κ δεν κλαίνε ποτέ), πως μπροστά στο υ τους δεν θα έπρεπε να εκδηλώσουν με δάκρυα τα αισθήματά τους, γιατί ενδεχομένως η εικόνα από μόνη της να εκληφθεί ως αδυναμία.. τώρα όσον αφορά σε τρίτα άτομα (φίλους, κλπ) δεν ισχύει το παραπάνω ..
    Μιλώντας πάντα επί προσωπικού, προφανώς και έχω δακρύσει σε κάποιες δύσκολες στιγμές της ζωής μου (όλοι έχουν περάσει τέτοιες), αλλά προτιμούσα να γίνεται αυτό όταν είμαι μόνος μου ..
    Σε κάθε περίπτωση, πες ότι είμαι ένα χοντρόπετσο κτήνος δίχως αισθήματα, αλλά δεν θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου με κάποια υ ή έστω με φίλους να βλέπουμε το "Πάμε Πακέτο" ή κάποια τούρκικη σειρά και να κλαίμε αγκαλιά ..
    Φιλικά ..
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σεβαστό, αν και πάλι αναρωτιέμαι κάτω από ποιές συνθήκες αυτή η εικόνα εκλαμβάνεται ως αδυναμία, ή μάλλον, τι είδος αλληλεπίδρασης μπορεί να κλονιστεί από αυτό - προσωπική απορία που πηγάζει από τον τρόπο που ή ίδια αντιλαμβάνομαι τα πράγματα.

    Πάντως δεν σκεφτόμουν δάκρυα για την ερωτική εξομολόγηση του Anakin Skywalker στην Padmé.  
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Λαικ για το πανω
    Αυτα τα σκαιτετοια, παλιιι σταρ γουαρζζ λεσσς;;;; Οχι λαικ σε αυτα!
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2016
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Mα ακριβώς, όχι λάικ όχι δάκρυα!
    Μέχρι και τα δωδεκάχρονα αναστενάζουν νευριασμένα βλέποντάς το και λένε "ναι καλά"  
     
  7. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Μόνο να ...
    Μην ξεχνάτε.
    Το κλάμα δεν ειναι απαραίτητα εμφανές στους άλλους.
     
  8. Γιατί να μην είναι...?
    Είναι κακό να το εξωτερικευσει η πλευρά που θεωρητικά είναι η ''δυνατή''..?
     
  9. Soraya

    Soraya Guest



    κι όμως και οι άντρες κλαίνε...
    η διαφορά;
    δεν κλαίγονται...
     
  10. whisperer

    whisperer Regular Member

    Λιγο φλωρος ο Αnnakin,νομιζω-ισως,εχω την αμυδρα εντυπωση πως η Padme κανει ερωτικη εξομολογηση κι οχι το αντιστροφο.
    εδω ομως?