Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο πολιτισμός, η καύλα και η διαχείριση της απόλαυσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος clarisse, στις 1 Απριλίου 2015.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    ως πηγή χρυσόσκονης *****     
     
  2. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Πώς αντιμετωπίζετε τη σεξουαλικότητά σας; Ως πηγή χαράς και δημιουργίας ή ως άγχος;

    Ως χαράς και δημιουργικότητας / δημιουργίας, πειραματισμού, ως αυτοέλεγχο (στο self-check αναφέρομαι, ίσως πάει καλύτερα το 'διαγνωστικό έλεγχο' παρά 'αυτοέλεγχο') της υγείας μου. Οποιεσδήποτε εύλογες ανυσηχίες (π.χ. δεν έχω φάει καλά αυτές τις μέρες, είμαι κουρασμένος, δεν θα τραβάω 6 ώρες παιγνίδι) τις εκμεταλλεύομαι έτσι ώστε να προσαρμόζω την έκφραση της σεξουαλικότητας μου καθώς την χρονική στιγμή που θα εκφραστεί. Εάν παρατηρήσω ότι για οποιοδήποτε λόγο οι φυσιολογικές μου σεξουαλικές λειτουργίες (ας πουμε του σώματος μόνο, για ευκολία κατανόησης, ας αφήσουμε τα παρελκόμενα του μυαλού για άλλη συζήτηση) δεν ανταποκρίνονται στην ικανότητα που θα έπρεπε να είχε οποιοδήποτε υγιή (σωστά τόγραψα?) άτομο της ίδιας ηλικίας και κάτω απο παρόμοιες συνθήκες, έχω ένα δείκτη οτι κάτι δεν πάει καλά. Σαν το φωτάκι για το λάδι στην μηχανή του αυτοκινητου. Το διαχειρίζομαι ως κάτι που ξανά ανάφερα σε άλλο νήμα, σαν εύ-στρες.