Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 3 Ιουνίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Μα δε μίλησα για το ...λόγο Του  

    Και γενικά δε ρωτάω για συμβολισμό μέσα σε λόγια ή εντολές.Δεν έχει να κάνει με την προφορική μεταφορά μηνυμάτων το θέμα...
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Δε νομίζω πως έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη συμπεριφορά ή στάση... έχει να κάνει με το βλέμμα Του και την αύρα που αποπνέει η παρουσία Του... και γίνεται άμεσα αντιληπτή όταν οι κεραίες μας είναι ανοιχτές  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Εννοείς το τί συμβολίζει για μας ο Κύριός μας Incomplete;
    Ή αν υπάρχει κάτι στη ζωή μας, ένα τασκ π.χ., ένα τελετουργικό, ένα μάντρα που για μας να συμβολίζει τον Κύριό μας;

    Με συγχωρείς αν βρέθηκα εκτός θέματος πριν, κατά λάθος ήταν...  
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Ναι!Επίσης αν του κόβεις κομμάτι στην πρωτοχρονιάτικη πίτα και αν σου ξεγεύγει το "αχ" όταν θα λες λεξη από το αρχικό του γράμμα!

    (ασπεγκρέ!)
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη sapfw 
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Το κομμάτι στην πρωτοχρονιάτικη πίτα μου διέφυγε @#*$&!ώ την αχρηστία μου ως εκπαιδευόμενη σκλάβα!!!!!!!!!!!!

    Τα αχ βαχ, δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αλλά δεν τα εγκρίνω.

    Σε συνθήκες απουσίας του Κυρίαρχου, μπορεί να Τον συμβολίζει στην ψυχή της υποτακτικής Του κάτι που της έχει ορίσει ο ίδιος, ίσως ένας κρυφός σωματικός περιορισμός, ένα μάντρα για τις ώρες της άρνησης, κάτι δικό Του - με ύψιστο σύμβολο το κολλάρο - για την ώρα που νιώθει την άμεση ανάγκη της ενισχυμένης παρουσίας Του.

    ΥΓ. εσύ ασπεγκρέ!     ωχ, θυμήθηκα τώρα το ασπρογκρί και κάτι εξηγήσεις που χρωστώ ... 
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..


    Kαι απ΄τον ...τη μύτη κρέμεσαι!! 
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Το πήρα απόφαση Incomplete ανεπίδεκτη μάθησης είμαι στους συμβολισμούς...  
     
  9. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Ο συμβολισμός στον Κυρίαρχο..

    Ενας συμβολισμος για τον Κυριαρχο μπορει να ειναι αυτος του ιαπωνικου σπαθιου (κατανα).

    Το σπαθι αυτο ειχει δυο οψεις: τη λεπιδα και την κυρτη πλευρα που δεν κοβει. Η λεπιδα συμβολιζει το λογο, το βλεμα, τη σκεψη και την εκφραση. Η κυρτη πλευρα συμβολιζει τη συμπεριφορα του, τις ενέργειές του και γενικοτερα το χαρακτηρα του, που δεν βλαπτουν τον υποτακτικο.

    Αυτος που κραταει ενα τετοιο σπαθι καταλαβαινει οτι το σπαθι ειναι γρηγορο και σωστα ζυγισμενο. Πρεπει εχει μια μεγαλη ωριμοτητα στο χαρακτηρα, και αποφασιστικοτητα. Αν και ειναι ολοκληρο ακονισμενο, χρησιμοποιει μονο τη μυτη της λεπιδας για να κοψει και προσεχει να μη στομωσει τη λεπιδα με καποια αποτομη κινηση.


     

    Προσοχη στις απομιμισεις!!!...