Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΡΕΠEI

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Οκτωβρίου 2006.

  1. Louis112

    Louis112 New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Τεθηκε θεμα αν σε μια D/s σχεση εκφραστουν αισθηματα αγαπης αν χανει τη μαγεια της, αν χαλαει η σχεση. Με τον ορο "φαινομενικα σε vanilla" δεν εννοουσα κανονικο vanilla εννοουσα οτι δεν θα μπορουν να λειτουργησουν για λιγο και αυτο μοιαζει σαν να "χαλαει" η σχεση. Δεν εβαλα την αγαπη σε κανενα καλουπι ειπα "οπου σε βγαλει". Απλα προσπαθησα να βρω το λογο που το συζηταμε γιατι υπαρχει αλλιως δεν θα το συζητουσαμε.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    asta[r]..ty Eγω για την ορθωγραφια μου εχω αυτοσαρκαστη σε αλλα νηματα εχω πη θα την [μαστηγοσω και θα φτιαξη ]εσενα ΚΥΡΟΥΛΑ...αληθια πες μου ετσι γραφετε το κυρουλα οχι τηποτε αλλο αλλα μην μας αφισης στην ιδια ταξη για το εγλημα της ανορθογραφιας. Λοιπον ΚΗΡΟΥΛΑ [ειδες τωρα το εγραψα με Η που θα μου παη καπου θα το πετηχω......] της λιμνης αληθια πια λιμνης των ιωαννηνων πιστευω... Εδω μεσα εισε για να διαβαζης και να γραφης θεματα σχετικα με το BDSM και οχι να κανης την δασκαλα γκε γκε [κοινος καταλαβες] .Το θεμα που εβαλα ηταν αλλο και οχι η ορθωγραφια μου Και κατι αλλο υπαρχουν οι ΜΑΣΤΕΡ του σαλονιου [π.χ δασκαλοι γιατροι κ.λ.π] και ΜΑΣΤΕΡ του λιμανιου [π.χ νταληκερηδες ναυτικοι κ.λ.π] οι δευτεροι λενε οπου βαζουν την..... υπογραφη τους την βαζουν καλα αλλα και πολη αγρια ενεκα του οτι εινε ΜΑΣΤΕΡ . Εγω φενεται ανηκω στους δευτερους. Παντος ας εισε καλα με εκανες και γελασα ακου[ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Κ.Λ.Π ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ] χα.χα χα χα κυρουλα αληθια σε αφησανε η τους εφυγες. Αλλα πιο πολη μου αρεσε το τελος της αγορευσεος σου το ΦΥΛΙΚΑ φαντασου να μην μου εγραφες και φυλικα ..... Τελος παντων επιδης εγω σε αγαπαω θα σου δοσω ενα σιτε να ανιγης και να εισε στο στοιχιο σου WWW.DIDASKALIA ORUVGRAFIAS APO KYROYLES GRRRRRRRRRRRRRRRR. COM Φιληκοτατα ο ανορθωγραφος ΜΑΣΤΕΡ.... ΥΓ. Γραψε τωρα τοις αποψεις σου για το θεμα που ειχα βαλη τα αλλα που εγραψες και εγραψα εινε εκτος θεματος
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Για σου tender lilly να εισε σιγουρη οτι αν μπορουσα να κανω κατι για το συντακτικο μου θα το ειχα κανη , οσο για το σεμνοτητα να δειξω δεν το καταλαβενω πως το ενοης , τελος παντων .
    [... ... ... διαγραμμένο κείμενο]
    Και κατι για εμενα που πρεπη να ξερουν οι θυλικες, υπο γενηθηκα και θα πεθανω οριτσιναλ αρσενικο και αργοτερα που καταλαβα τη θελω στον ερωτικο τομεα εγινα ΜΑΣΤΕΡ. Αν καπιες υπο θελουν ευνουχισμενους και μαιμου ΜΑΣΤΕΡ μην το ψαξουν σε εμενα. Αυτο βεβαια δεν παη να πη οτι θυγω καπιους αλλους και οτι ειμε εγω ο σωστος και οι αλλοι εινε λαθος εγω ειμε ετσι και νομιζω οτι πρεπη για εμενα να παραμινω ετσι που πιστευω θα εινε και οι περισοτεροι ΜΑΣΤΕΡ.
     
    Last edited by a moderator: 8 Οκτωβρίου 2006
  4. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Εγώ, αντιθέτως, μπεγιεντίζω τη σουρρεαλιστική γραφή του masterperris. Είναι έξοχο δείγμα ντεστρουκτουραλιστικής προσέγγισης, μια πολιτισμική επανάσταση που αποδομεί την πληκτική comme il faut ορθοδοξία του bdsm.
    Επίσης να εγκαλέσω στην τάξη τις κυρίες Astarty και tender lilly (αλφαβητικά και όχι βάσει status η σειρά αναφοράς) που ήρξατο πληκτρολογίων αδίκων. Κριτική σε Master; Έχει και η αποδόμηση κάποια όρια!


    ΥΓ: Πώς μπορώ να βρω έναν αποδιορθωτή για τα κείμενά μου;
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αγαπητέ Mavrobasilis,
    ποιός είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική ασχέτως status?
    Όταν κατ'επανάληψη έγιναν κριτικές σε Mistresses από σκλάβους, δεν σε είδα να επέμβεις ποτέ.
    Μήπως αυτό είναι και αυτό προνόμιο των αρσενικών?
    Μήπως εδώ διακρίνουμε μία ρατσιστική σου συμπεριφορά ως προς το φύλο???? 
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Σαφέστατα. Εξαιρετικά ανησυχητικό γεγονός, ο φαλλοκρατισμός ante portas.
    Μετά θεωρείται υπερβολικός ο George που καταγγέλει το παρακράτος της δεξιάς...

    Πέραν, εκτός από ρατσιστής και φαλλοκράτης είμαι επίσης σωβινιστής, εξαιρετικά τοπικιστής, αυταρχικός, αψόθυμος και snob.
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member


    Mavrobasilis δεν είχα καμμία αμφιβολία για το τι πιστεύεις, το θέμα είναι όμως ποιός σε ακούει  
    Κάποια στιγμή που θα βρεθεί στον δρόμο σου μία καλή κοπελίτσα Αφέντρα, όλες μας μέσα μας είμαστε, τότε θέλω να σε δω, όχι τώρα που μιλάς εκ του ασφαλούς.
    Όσο για την Κρήτη, ας μείνει ασχολίαστο γιατί τότε δεν σώνεσαι με τίποτε      
     
  8. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Καθώς δεν θα υπάρξει συνέχεια από μέρους μου, πρόσεξε τα παρακάτω.

    Όσον εκφράζω απόψεις σε forum αποδέχομαι το γεγονός πως θα τύχουν σκαιότατης κριτικής από ανερμάτιστα άτομα που η γνώμη ντως δεν έχει καμιά βαρύτητα για την αφεντιά μου. Ως εκ τούτου, δεν προτίθεμαι να υποδείξω σε κιανέναν να μην ασχολείται με τι γράφω. Πάραυτα, περνώντας από το γενικό στο ειδικό, θα έκαμες χάρη στον εαυτό σου να περιορίσεις την όποια κριτική στις θέσεις μου αντί να αναλίσκεσαι σε ad hominen επιχειρήματα- εξόχως αβάσιμα επί προσθέτω, καθώς δε με γνωρίζεις.

    Apropos, βρίνω μάλλον πληκτικές τις κοπελίτσες.
    Γυναίκες- δόξα τω Γιαραμπή!- βρεθήκασιν αρκετές στο δρόμο μου.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Παρακαλω να επανeλθετε στο θεμα το οποιο δεν ειναι η ορθογραφια.
    Οποιος εχει υπομονη και θεληση να διαβασει ενα συνανθρωπο η να τον καταλαβει μπορει να το κανει.
    Αν οχι...ας παει παρακατω...δεν χαθηκε ο κοσμος πια!
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    tender_lilly ...νομιζω πως δεν γελασε κανεις με το παραπανω ποστ σου..... ενταξει κι εμεις ξερουμε ορθογραφια αλλα δεν ξεφτιλισαμε κανεναν!!!!


    Ειλικρινα δεν καταλαβαινω αυτο το κολλημα επιτελους!
    Οπως ειπε και η SM_Art_Lady ...... δεν ειναι η ορθογραφια το θεμα μας!
    Η συμπεριφορα πολλων πανω στο συγκεκριμενο θεμα ειναι το λιγοτερο προσβλητικη.
    Και λυπαμαι πολυ!
    Οφειλουμε να δειχνουμε τον απαιτουμενο σεβασμο!
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Συμφωνώ και εγώ με την ζουζου και αν δούμε ένα από τα πιο πρόσφατα ποστ Του
    Θα δούμε μεγάλη βελτίωση.
    Πάντως εγώ σε συγχαίρω που ενώ σε έχουν προσβάλει πολλές φορές εσύ επιμένεις να εκφράζεσαι και να γράφεις συνέχισε masterperris που έχεις και χιούμορ.
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    [διαγραμμένο flame]
    Και επιδης ασχωλιθηκα πολη μαζι σου , και ξερης εγω σπανια ασχωλουμε με [αρσενικοθυλικα] ,θα σου πω μερικα πραγματα μπας και ξεκολησης με την ορθωγραφια . Π.Χ λες εσυ οτι το[ πρεπει ]γραφεται ετσι και οχι [πρεπη ], αυτο πιος το λεη ο περισοτερος κοσμος συμφονα μετην γραματικη ετσι. Λοιπον και ο περισοτερος κοσμος λεη οτι σεξουαλικα πρεπη να εισε εση και εγω [βανιλα] ,γιατι λοιπον εισε εση υπο και εγω ΜΑΣΤΕΡ αρα ειμαστε λαθος ειμαστε ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ.... Εγω λοιπον εκτος απο τα σεξουαλικα μου,ειμε ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ και στην ορθωγραφια ,μου αρεση να κανω αυτο που κανουν οι λιγοι και οχι οι πολλοι,γκε γκε κοινος καταλαβες.

    [διαγραμμένο flame]
    ΜΕ ΠΟΛΗ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣΤΕΡ ΠΕΡΡΙΣ Υ.Γ soft crustal εισε και πολλη [ΘΥΛΙΚΟ] με ολλα κεφαλεα.
     
    Last edited by a moderator: 9 Οκτωβρίου 2006