Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πάσα σε φίλες για οικιακές δουλειές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mike 66666, στις 3 Οκτωβρίου 2017.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Δεν τέθηκε ζήτημα για το αν εξυπηρετεί ή όχι, τα κίνητρα αμφισβητούσαμε. Εδώ τα κίνητρα είναι ξεκάθαρα. Και δεν τίθεται κανένα θέμα ''ηθικής''.
     
  2. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    και όμως τίθεται το θέμα της ηθικής του υ απέναντι στην υποταγή, εν μέρη και του Κ αν και σ' αυτες τις περιπτώσεις μπορεί να μην υπάρχει Κ. Για παράδειγμα κάποιος προσφέρεται να σου κάνει τις δουλειές γιατί είναι υποτακτικός και θέλει να το κάνει, εσύ το δέχεσαι κι εσύ δεν είσαι Κ απλά γνωρίζεις κάπως από αυτά του bdsm και αποδέχεσαι την προσφορά. Εσένα σε εξυπηρετεί η υποταγή και στον υ η υποταγή είναι το όχημα για να εκπληρώσει την καύλα του. Σ' εμένα τον εξωτερικό παρατηρητή τώρα, αυτό μου φέρνει σε ''γιαλατζί'' υποταγή, κλείνει περισσότερο στο φετίχ, παρά σε υποταγή. Επομένως, περί υποταγής ''Άλλους τους εξυπηρετεί, άλλοι την υπηρετούν και άλλοι την ζουν.''
     
  3. brenda

    brenda FU very much


    Χαχαχαχαχαχα, να' σαι καλά, ο συλλογισμός σου είναι απίθανος! 
    Εύκολα μπορεί να κατακερματιστεί βέβαια, αν λάβουμε υπόψη μας τα εξής:
    α) Δεν ξέρεις αν είναι ή δεν είναι Κ το άτομο που θα το δεχτεί. Θα μπορούσε να είναι επίσης switch ή perv ή ο,τιδήποτε άλλο που ενέχει κυριαρχικά κομμάτια. Εκεί δηλαδή ''απαγορεύεται'' ή ''νομιμοποιείται'' η αποδοχή της προσφοράς?
    β) Έστω ότι δεν είναι καν τίποτα από τα παραπάνω. Το άτομο που δέχεται είναι ένα απλό kinksterάκι. Ταιριάζουν κάποια kinks με το άτομο που προσφέρει ''εξυπηρέτηση'' και μέσα από αυτά αντλούν ικανοποίηση και οι δύο. Αυτό ενέχει κάποιο ηθικό θέμα? Συναινούντες ενήλικες είναι και κάνουν μία συμφωνία. Δεν είναι ανάγκη να είναι η επιτομή του bdsm, αν τους αρέσει και τους καλύπτει.
    γ) Ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να εξελιχτεί ή να καταλήξει μία τέτοια αλληλεπίδραση. Κανείς δεν μπορεί να προδικάσει. Μπορεί και να πάει σούπερ και για τα δύο μέρη και να τους ικανοποιήσει αμφότερους. Και δεν ξέρω καν αν πρόκειται για υποταγή. Μάλλον πρόκειται για ανταλλαγή. Και πάλι η ειδοποιός διαφορά είναι οι συναινούντες ενήλικες.
    Αυτά...
    Δεν είναι όλοι σκληροπυρηνικοί σκλάβοι, συνειδητοποιημένοι υποτακτικοί ή Κυρίαρχοι, μην σκιάζεστε, κάποιοι δεν θέλουν καν να είναι.
    Που το κακό? 
     
  4. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Και πάλι όχι. Δεν έχω κανέναν προβληματισμό. Απλά διαπίστωσα ότι με τον την καινούργια νομοθεσία δεν ισχύει να λέει κάποιος ότι θα πήγαινε σαν οικιακή βοηθός σε μια φίλη της Κυρία του, αν τον έστελνε η Κυρία του, αν η φίλη της ήταν γυναίκα.
     
  5. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Να προσέχετε σε ποια σπίτια μπαίνετε αλλά και ποιους βάζετε σπίτια σας
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Εμένα πάντως αν είναι να μπει κανένας να γλειψει το πάτωμα, θα το σκεφτώ σοβαρά  
     
  7. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Σε ποια πλαίσια; Της μη νοικοκυρωσύνης ή κάποιας μετεφηβικής σκέψης;
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Στα πλαίσια των γωνιών που δεν πιάνουν με τίποτα οι σκούπες... Να πάρει.
     
  9. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    @Lady Nawashi κάντε μια αίτηση και θα εξεταστεί η περίπτωση σας κατά προτεραιότητα.
     
  10. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Με το παρδον αλλά εγώ δεν θα έπρεπε να εξεταζω τους αιτουντες κατά προτεραιότητα;  
     
  11. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Γιατί με έστειλε καμιά φίλη σου και δεν το ξέρω;
     
  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Στη περίπτωση που υπάρξουν, δεν αναφέρθηκα προσωπικά