Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πέρα από την καύλα, τι άλλο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 4 Δεκεμβρίου 2017.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Έχει διαφορά το κάνω μόνο ο,τι μου πεις που με καυλωνει απο το κάνω ο,τι πεις επειδή με καυλωνεις και με καυλωνει το ασυμμετρο που έχουμε.

    Έχει διαφορά το, ακολουθώ μέχρι να γίνει η να ζητηθεί κάτι που με γαμαει λίγο, και με ξεκαυλωνει πανω στη στιγμή απο το ακολουθώ ακόμη και οταν δεν ειμαι καυλωμενη και αυτο που γινεται δεν με καυλωνει..Αλλά με καυλωνει σε ευρυτερο πλαίσιο και εικόνα οτι σε ακολουθώ πάραυτα.

    Αυτή είναι η ουσία και η διαφορά της υ που ακολουθεί την καυλα της ασυμμετριας Του απο την υ που ακολουθεί την καυλα της μαζί Του.
    Και οι δυο ακολουθούν συναινετικά και όχι μονο στα του κρεβατιού, αρα είναι υ και όχι μποτομ. Απλα η μια θα μείνει υ Του για πολυ και η αλλη για λίγο, μέχρι να γίνει κάτι που την ξεκαυλωνει.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Μα το να κάνω κάτι που δεν με καυλώνει αλλά καυλώνει τον άλλον, καθαρά επειδή το θέλει ο άλλος δηλαδή, είναι επίσης καυλωτικό.

    Όσο για την διάρκεια της σχέσης, τίποτα δεν είναι εγγύηση.
     
  3. libra

    libra Regular Member

    Εγω παντως μπερδευτηκα
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Υποτακτική από ανάγκη - καλό.
    Υποτακτική από ανάγκη βασισμένη σε καύλα - κακό.

    Πάνω κάτω έτσι πάει μέχρι τώρα.
     
  5. libra

    libra Regular Member

    Αα οκ. Ομως η καυλα δεν ειναι αναγκη προς καλυψη;
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Ναι αλλά είναι λίγο ποταπή. Θέλει και κάτι βαθύτερο.
    Εγώ το βαθύτερο το δίνω στο συναίσθημα. Στον τρόπο σχετιζεσθαι Κ/υ βάζω πάνω πάνω την καύλα.

    Άσε θα σε μπερδέψω πάλι.
     
  7. libra

    libra Regular Member

    Ναι μωρε αστο να παει στην ευχη
    Αλλα στο τελος ας γραψει καποιος κ το συμπερασμα.
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αυτό Εχεις καταλάβει εσύ.

    Κανείς δεν λέει αυτό. Έτσι όπως το λες.

    Όχι, δεν είναι πάντως όλες οι στιγμές που ακολουθείς καυλωτικες. Μερικές πονάνε, αλλες εχουν ζορι, αλλες απαιτουν πολυυυ σκεψη και δουλεια με τον εαυτο σου. " καυλωνεις" σαν συνολο, συνήθως εκ των υστέρων εκείνη τη στιγμή απλά υπακους γιατι αυτο ειναι πιο σημαντικο απο το ο,τι περνας.
    Δεν είναι όλες οι στιγμές μια ατερμονη καυλα. Το συνολο είναι, η διαδρομή, οι στιγμές εχουν πολυ πολυ περισσοτερα πιο περίπλοκα και συνήθως πολυ πιο δύσκολα απο το να καυλωσεις.

    Α και κάτι ακόμη...πολλεςςς φορές το Κ δεν κάνει κατι επειδή τον καυλωνει...ωστε να καυλωσεις και εσυ μαζι και να περασουμε καλα. Οχι. Πολλες πολλες φορές το Κ κάνει ο,τι θέλει, ο,τι βολεύει, ο,τι που μπορεί να μην έχει να κάνει σε τπτ με τις καυλες του ή σε τπτ με εσένα   εκεί τι?

    Οχι καυλα οχι υ?
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2017
  9. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    αυτες οι φιλοσοφικες συζητησεις εχουν πολυ πλακα..κρατουν αοριστα και τις περισσοτερες των φορων δε βγαζουν καποια ακρη
    το συμπερασμα ειναι οτι ο καθενας το bdsm το εκλαμβανει οπως θελει...
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2017
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Ο καθένας τα δικά του.
    Και δεν είναι ανάγκη και να τα γράψει.

    Εγώ κρατάω κάποιες πολύ ωραίες απαντήσεις που γράφτηκαν εδώ μέσα.
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Πάντως, το ότι μπορεί να συμβεί κανείς να αλλάξει γνώμη σε κάτι, φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να αφορά κι εμένα, κι εσάς και όλους ανεξαιρέτως.

    Δεν πιστεύω κανείς άνθρωπος να νομίζει ότι έχει κατακτήσει σε κάτι την απόλυτη αλήθεια.

    Μια που πιάσαμε τα αυτονόητα όπως γράφετε, αλλά και για να επαναλάβω τι εννοούσα με τη λέξη "ανεξαιρέτως". Λάθος κάνω;

    Καλή συνέχεια και σε εσάς και σας εύχομαι ό,τι καλύτερο και κάθε ευτυχία, και ας διαφωνούμε σε όσα διαφωνούμε. Σεβαστό αυτό εκατέρωθεν, φαντάζομαι.
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Κι αυτό κατάλαβες εσύ.
    Λες να εννοώ ότι με θέλω μόνιμα καυλωμένη; Τι είμαι; Θα αποτρελαθω.
    Λέω ότι το κίνητρο μου, αυτό που με τραβάει σε μια τέτοια σχέση είναι κυρίως η καύλα (έχω αρχίσει να σιχαίνομαι αυτή τη λέξη μετά από τόσες φορές).
    Τα επιμέρους μιας σχέσης, περιλαμβάνουν τα επιμέρους κάθε σχέσης που έχει μια συγκεκριμένη δομή, προφανώς.