Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παίξιμο ρόλων στο D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 15 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Άρα μπορεί σε μία σχέση D/s με το τέλος ενός session όπου ο Κ έχει δέσει, έχει μαστιγώσει και έχει τιμωρήσει τον υ του (π.χ. έτσι; ), μετά επειδή του το λέει η σεξουαλικότητα του να πει στον υ <<τώρα κάνε μου τα ίδια για να καυλώσω>>. Και αυτός είναι κυρίαρχος και επιβάλετε στον υ.
    Συγνώμη αλλά δεν το καταλαβαίνω, αν θέλετε μου το εξηγείται.
    Αυτός δεν είναι ο ορισμός του switch;
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    η έμφαση στο «είστε»
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Καταλαβαίνεις ότι υποτακτικός δεν σημαίνει απαραίτητα μαζοχιστης και κυρίαρχος δε σημαίνει απαραίτητα σαδιστης;

    Γιατί εκεί μπερδεύεσαι. Ταυτίζεις τις κυριαρχικες τάσεις με τις έστω όχι μαζοχιστικες.
     
  4. Giannis1979master

    Giannis1979master New Member

    Αυτό που λέει η MauveDelastrange είναι για μενα κανόνας. Συμφωνώ απόλυτα.
    Το να βάλει ένας κυριαρχικος την υποτακτικη είτε να του δώσει γλυφομουνι, είτε να του κάνει οτιδήποτε που συνήθως αυτός κάνει σε αυτή δεν τον κάνει (για μενα παντα) ούτε υποτακτικό ούτε switch από τη στιγμή που γινεται ακριβως αυτό που θελει ΑΥΤΟΣ.

    Switch γίνεσαι όταν εκχωρεις απόλυτη κυριαρχία και δέχεσαι να σου κάνει πράγματα που αρέσουν σε αυτήν και οχι σε σενα.
     
  5. Moonflower

    Moonflower New Member

    Και συνηθως αυτοι οι ανθρωποι κρυβουν πολλα...
     
  6. Giannis1979master

    Giannis1979master New Member

    Το σωστο είναι να υπάρχουν ξεκάθαρες εξηγήσεις από την αρχη ως προς τα θέλω και την προσωπική αντίληψη του καθένα.
    Προσωπικά ποτέ δεν κορόιδεψα καμμία και ποτέ δεν είχα παράπονο ότι αλλά είπα και αλλά έκανα.
     
  7. pilote

    pilote Lost in thoughts...


    <<μαζοχιστής
    αρσενικό, μαζοχίστρια, θηλυκό
    • κάποιος που απολαμβάνει την αίσθηση πόνου, είτε ψυχολογικά είτε σωματικά
    • το να είσαι μαζοχιστής δεν σημαίνει αυτόματα ότι είσαι και αυτοκαταστροφικός>>
    Το καταλαβαίνω πολύ καλά.
    Εγώ είμαι υ αλλά δεν είμαι μαζοχιστής, τουλάχιστον όχι σε μεγάλο βαθμό, αλλά δεν βλέπω που κολλάει αυτό.
    Να πω και κάτι που ίσως έπρεπε να το είχα πει ποιο πριν.
    Κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να είναι άλλος ο ρόλος κάποιου π.χ. Κ και άλλη η σεξουαλικότητα του π.χ. υ, ακόμα και αν γίνετε μετά από δική του επιθυμία. Για μένα αυτά τα δύο πρέπει να συμβαδίζουν. Τώρα θα μου πείτε ο κάθε ένας όπως γουστάρει, οπότε δεν έχουμε να κουβεντιάσουμε και τίποτα.
    Τα πράγματα στα δικά μου μάτια είναι ξεκάθαρα. Ο Κ πρέπει να φέρετε σαν Κ και ο υ σαν υ.
    Συγνώμη αν σας κουράζω αλλά αυτή είναι η άποψη μου.
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Αγαπητέ αλλοίμονο αν τα Κ φέρονταν όπως επιθυμούσαν ή επιθυμούν τα υ.

    Και αλλοίμονο αν το υ ορίζει τι είναι και τι δεν είναι Κ.

    Υποσημείωση, μάλλον ασήμαντη αλλά για την ιστορία. Είπατε πολλές φορές "και άλλο η σεξουαλικότητα του πχ υ", δεν νομίζω ότι αυτό βγάζει κάποιο νόημα.
     
  9. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Είπα εγώ ή υπονόησα πουθενά κάτι τέτοιο;
     
  10. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ναι.

    Edit - δεν θα επανέλθω στα πλαίσια αυτής της συζήτησης, εάν έχουμε να πούμε κάτι καινούργιο αργότερα ευχαρίστως.
     
  11. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Πως αυτό:
    σημαίνει αυτό;
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πώς να κρυφτείς απ' τα παιδγιά,
    έτσι κι αλλιώς τα ξένε όλα...
    Μέχρι κι ο Νιόνιος τόκανε άσμα για να ησυχάσει κι αυτός...
    Έφταιγε δεν έφταιγε ο άνθρωπας, τσουρέκια τούγιναν, έγραψε το άσμα...