Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παιχνίδια ρόλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 22 Ιανουαρίου 2018.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member


    Αυτό νομίζω και εγώ και γιαυτό ανέβασα το πόστ. Το παιχνίδι αρέσει σε όλους μας και είναι ένας υπέροχος τρόπος να μάθει κανείς να υπακούει εντολές ( εφόσον το επιθυμεί βεβαίως) παίζοντας. Πάντα μου αρέσει μετά το παιχνίδι να αποκρυπτογραφώ τα φλύαρα μάτια της υ (δεν λένε ποτέ ψέμματα).
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    αχ αυτα ειναι ....
     
  3. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Προσωπικά θεωρώ ότι όλοι με τον τρόπο μας βάζουμε ένα πλαίσιο και όριο, μέσα στο οποίο θα κινηθούμε αποδεχόμενοι ή μη αποδεχόμενοι κάποια πράγματα.

    Στο δικό μου μυαλό, αν μπορώ να το οριοθετήσω με επάρκεια και σαφήνεια, θα πω πως υπάρχουν 2 ειδών πλαίσια.

    Ένα ευρύ, που αποτελείται από "κόκκινες" και απαράβατες αρχές και κανόνες (μου), που θέλω να σεβαστεί και να (απο)δεχτεί η Κυρία μου (π.χ. παιχνίδι χωρίς αίματα, κοψίματα, ραψίματα, διπλοβελονιές και τα σχετικά μαζί με κάποιες μορφές "βαριάς" λαγνείας) και ένα πιο στενό, που όμως υπό δεδομένες συνθήκες δεν θα έλεγα "όχι" σε πειραματισμούς και επέκταση των ορίων και των αντοχών μου.

    Μέσα σε ένα τέτοιο πλαίσιο, που βασίζεται στο γνωστό τρίπτυχο "ασφάλεια, σύνεση, συναίνεση", δεν θα έθετα περαιτέρω "δεν" και "μη" και θα ήμουν πραγματικά πρόθυμος να δοκιμάσω καταστάσεις, που με τον τρόπο της η Κυρία μου θα ήθελε να "περάσει" στο παιχνίδι μας.

    Φυσικά σε όλα υπάρχει ένα όριο και προσωπικά πιστεύω ακράδαντα ότι η/ο Κ, που θα φτάσει στο σημείο να ακούσει "όχι" (δε μιλάω για ένα μεμονωμένο) σε κάτι από τον/την υ Της/Του, έχει χάσει μεγάλο μέρος της εμπιστοσύνης και της αποδοχής Της/Του.

    Από την άλλη το να ανακαλύπτουμε πράγματα και να ζούμε στιγμές είναι απλά μαγικό. Και αυτό μας εξιτάρει όλους, νομίζω, και μας κάνει συχνά να χαμογελάμε και να ζούμε τελικά καλύτερα. Ίσως και λίγο περισσότερο... Αρκεί να μην πάσχουμε από καρδιά  
     
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Εμένα πάλι μου αρέσει να "ψαχουλεύω" ένα άγαλμα, που πρέπει να μείνει ακίνητο, αλλά η χαρά δεν το αφήνει.
     
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Τα αγάλματα δεν τα πιάνουμε ποτέ, θα σε πετάξει έξω ο σεκιουριτάς!
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μπα δεν κινδυνεύω, πρώτον το έργο είναι στημένο και δεύτερον τους αρέσει ένα ψαχουλεματάκι και δε χαλάω χατήρια.
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Με απογοήτευσες @Vakhos πάνω που περίμενα να διαβάσω, "κάνω και τον σεκιουριτά" κατά το "κάνω καλό λιβανέζο"......αυτά ήταν έργα!  
     
  8. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    χαχα! απίστευτη σκηνή. Για να σοβαρευτούμε τώρα (αρκετά ξεφύγαμε), θα ήθελες να τοποθετηθείς στο νήμα;
     
  9. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Δεν τα πάω καθολου καλα με "παιχνιδια" ρολων, μεταξυ σοβαρού κι αστείου δεν κανουμε ολοι πετυχημένο λιβανέζο. Ευτυχως υπάρχουν πολλοι τροποι εκπαιδευσης  
     
  10. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Το καταλαβαίνω , αλλά ποτέ δεν είπα οτι τα παιχνίδια ρόλων είναι και ο μοναδικός τρόπος εκπαίδευσης. Διασκεδαστικός ίσως είναι, αν παιχτεί έξυπνα από το Κ.
     
  11. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Γιατί είπα εγω οτι ειπες, οτι είναι ο μοναδικός τρόπος εκπαίδευσης; για να αφήσουμε λιγο κατω τις μυγούλες μας! Εγω ειπα ευτυχως δεν ειναι ο μόνος! Μια κι εγω δεν ανταποκρινομαι σε παιχνιδια ρολων. Απο που προκειπτει να πω οτι το ειπες εσυ;      
     
  12. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    ΟΚ ευχαριστώ πολύ , καλό βράδυ.