Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πανσέληνος και Έρωτας...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Λύσανδρος, στις 21 Ιουνίου 2016.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Σήμερα 21 Ιουνίου 2016 είναι το Θερινό Ηλιοστάσιο. Η ημέρα εκείνη δηλαδή του έτους που η διάρκεια της ημέρας είναι η μεγαλύτερη σε σχέση με τη διάρκεια της νύχτας.

     

    Συνάμα όμως, και ειδικά σήμερα, είναι και Πανσέληνος. Δηλαδή φέτος το 2016 το Θερινό Ηλιοστάσιο έχει συμπέσει με...Γεμάτο Φεγγάρι!...

     

    Αυτή η σύμπτωση Πανσελήνου-Ηλιοστασίου είχε να συμβεί από το...1946, δηλαδή 70 χρόνια πριν!!!

    Once in a life-time δηλαδή, αν πιστέψουμε αυτούς που το αναφέρουν.

    Επειδή λοιπόν μιλάμε για τέτοιο φαινόμενο, ανοίγω νήμα, πρώτα για να το μοιραστώ μαζί σας και δεύτερον για να γράψει ο καθένας ελεύθερα και ωραία ό,τι γουστάρει επί αυτού, αν γουστάρει φυσικά.

     

    Ερωτευτείτε, χαρείτε, ευτυχείτε ελεύθερα και απεριόριστα guys'n'girls, η ζωή είναι μικρή και αν τη ζεις ωραία, ανέμελα και γεμάτα σαν το σημερινό Φεγγάρι, πολύ πολύ όμορφη!  

     
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2016
  2. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

     

    Έστω. Είναι κι αυτό, φαντάζομαι, μία άποψη περί ρομαντισμού.

    Άμα γουστάρετε εσείς παιδιά...ό,τι γουστάρετε.  

    Μόνο...να υποθέσω ότι ήταν κοινή συναινέσει το παραπάνω?  
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Να ευχαριστήσω εδώ έναν κύριο ο οποίος επισήμανε ένα λάθος στο post μου και έτσι μόλις το διόρθωσα.  

    Μαλακία μεγάλη: έβαλα τη λέξη "Ισημερία", δηλαδή Ίση-Μέρα, σε εκείνη ακριβώς την ημέρα, τη μία από τις δύο του έτους, που πιο άνιση μέρα-νύχτα δεν βρίσκεις... 

    Πιο λάθος...you die...γαμώτο μου... 

    Thanks.  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Δεν ειναι πανσεληνος μεν, αλλα μια χαρα φεγγαρι ουτως η αλλως. 
     
  8. lotus

    lotus Silence

    Έκλειψη Σελήνης στον Σκορπιό: «έχω τις καλοκαιριές και τις συννεφιές μου μέσα μου». (Πασκάλ)
    Είναι "ανοιχτοί" οι ουρανοί για πραγματοποίηση ευχών (να προσέχουμε όμως τι ευχόμαστε γιατί θα μας το δώσει), όποιος με Σοφία ζητήσει, Σοφία θα λάβει  
    Αχ, εγώ ως νερό βέβαια αντιδρώ με ένα δικό μου μοναδικό τρόπο στην Πανσέληνο... όσοι βρίσκονται δίπλα μου βοήθεια τους οπότε λέω να βάλω φίμωτρο και να τον γλιτώσω κι αυτόν κι εμένα από τις συνέπειες  
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σεληνιακή καταιγίδα.

    [Η αγάπη]

    Κοιτούσα την αγάπη
    στα μάτια
    πολλήν ώρα.

    Σχεδόν τη λυπήθηκα.

     
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

  11. katerina

    katerina Regular Member

    συγχωρηστε την ερωτηση της χαζης ...αλλα μπερδευτηκα!  
    Aποψε το βραδυ ειναι πανσελινος ή η νυχτα που μολις περασε?
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Και οι δυο. Τριημερη ειναι.