Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 8 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    ... ψάχνει ....

    Mistress Domme , slave , submissive , painslut ....!

    Θα μου πείτε εύλογα ,
    πως και οι vanilla παντρεμένοι άντρες ψάχνουν
    για μια .... ανάλαφρη,
    ευχάριστη ερωτική σχέση
    η άπλα για ένα πήδημα ,

    so ?

    so ? γιατί το κάνεις θέμα .... λοιπόν θα ρωτήσετε !

    Γιατί θεωρώ πως δεν είναι το ίδιο θα απαντήσω .

    Όταν αναζητάς κάτι τέτοιο σημαίνει απλά πως οι σεξουαλικές σου ανάγκες είναι διαφορετικές , οι επιθυμίες σου , τα θέλω σου είναι ‘’ εξειδικευμένα ’’ ...,

    παρόλα αυτά παντρεύτηκες μια vanilla γυναίκα ,
    που δεν μπορει να στα καλυψει ( γιατι δεν σε ξερει πραγματικα τελικα ) ,
    και ωωωου !
    ίσως έχεις κάνει και παιδιά ,

    αλλά ...

    δεν σου φτάνουν αυτά φυσικα .... ένα πρωί ,
    δεν εισαι εσυ ,
    και
    αισθάνεσαι κενό , αισθάνεσαι πως δεν καλύπτεσαι , αισθάνεσαι μισός ...,

    θέλεις ... θέλεις ... θέλεις ...

    και

    ο πραγματικός σου εαυτός πρέπει να βγει , πρέπει να ζήσει και να ικανοποιηθεί ....

    έτσι ...,

    ψάχνεις και ψάχνεις ,
    παράλληλα με την ‘’ real ‘’ ζωή σου ,
    και βρίσκεις η δεν βρίσκεις και αναγκαζεσαι να ζεις φανταστικά ,
    και να φαντασιώνεσαι ....

    Το θέμα είναι ... γιατί ?
    Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου ?
    Γιατί καταπιέζεις την μικρή ζωή σου κάνοντας επιλογές που δεν σε καλύπτουν ?



    Υ.Γ

    Έχω ακούσει τα απίστευτα , πραγματικά !
    Τις …. δικαιολογίες !
    Έχω μιλήσει με δεκάδες άντρες που δεν ζουν αυτό που θέλουν ,
    ( θέλουν τελικά πραγματικά ? ) , και ποτέ δεν κατάλαβα !
    Ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο κάποιος να μιλήσει αληθινά
    γιατί το κάνει αυτό στον εαυτό του , αλλά και στον ανθρωπο που εχει παντρευτει.
    Γιατί ζει μια ζωή που καμιά σχέση δεν έχει με αυτή που πραγματικά θέλει ,
    και παρουσιάζει στο .... real κόσμο του τον fake εαυτο του !

     
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Σε πολλά θα έλεγα πως έχεις δίκιο. Παρόλα αυτά ας δοκιμάσουμε να δούμε και μια ξεχωριστή πραγματικότητα. Μια διαφορετική άποψη. Για πες μου ποιος είναι ο real και ο fake κόσμος για εσένα και ποιος για κάποιον παντρεμένο Dom.
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Όλα είναι θέμα επιλογών και προτεραιοτήτων.
    Επιλογή --> Συνέπεια και Ευθύνη.

    Αστάρτη
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω δεν εχω κανενα προβλημα να τα πω με το ονομα τους ...
    και επειδη κατα τυχη φωτογραφιζομαι στις παραπανω περιγραφες -οχι στην απιστια , ειμαι κατα .. για την συγκαταβαση μιλαω- , θα σου πω την αποψη μου .. και μερικοι ας ενοχληθουν .. (εδω η tender_lilly θα πει "ωχ" και θα διαβασει γρηγοροτερα να προλαβει το κακο..  ) ...
    Οταν ειχα παντρευτει , ειχα βρει αυτο που ηθελα .. αυτο το πιστευα ακομα και μετα απο 6 χρονια γαμου , ακομα και σημερα που εχουμε χωρισει πριν απο 2 χρονια .. ως χαρακτηρες ειμασταν ιδανικοι στο να ειμαστε μαζι , και οι δυο ειχαμε την μεγιστη εκτιμηση στις αρχες της ελευθεριας του αλλου και ποτε δεν υπηρξαν ερωτησεις : που, ποτε, τι ωρα, κτλ .... ομως καταλαβα σημερα πια οτι ετσι σπιτι και οικογενια δεν γινεται .. πριν απο 2 μηνες ξεκινησα μια νεα αρχη και αραβωνιαστικα κανοντας ενα βημα μπροστα στην ζωη ... θεμα BDSM ? ουτε για αστειο .. το λιγοτερο μας λυπαται οταν καμια φορα διαβαζει καποια αρθρα μεσα στο σαιτ τουτο , συνηθως γελαει ... ενα χρονο ομως ειδα την ζωη μου να κινειται προς την σωστη κατευθυνση .. εστω και χωρις τις αγαπημενες πρακτικες ... θα μου λειψουν ? , θα τις ξεπερασω? , θα τις αναζητησω ? ... ε λοιπον δεν μου καιγεται καρφι ... μου αρκει να ειμαστε μαζι , νιωθω οτι υπαρχει σκοπος , οτι καπου παω .....
    Ισως θα μπορουσα να ειχα βρει καποια στην οποια θα εβγαζα ολο τον κυριαρχικο χαρακτηρα μου και που με χαρα θα δεχοτανε ο δικος της αντιστοιχος υποτακτικος ... αλλα και τα ελατωματα μου θα ηταν και αυτα ανεξελεκτα ... σιγουρα μετα απο καποιες δυνατες ερωτικες εμπειριες , θα καταληγαμε με μερικα χρονια ακομα στην πλατη μας απο εκει ακριβως που ξεκινησαμε ....
    Πιστευω οτι σε καθε ηλικιακη περιοδο , δικαιουμαστε καποιες γλυκες ανταμοιβες τις ζωης ... νομιζω οτι το σεξ και οι προεκτασεις του δεν προεχουν πλεον στην δικη μου ηλικια αλλα το στησιμο του αυριο και η αποδειξη οτι περασα και εγω απο τον κοσμο αυτο ...
    Αν λοιπον ειναι αυτο μια καταπιεση τοτε υποθετω οτι αυτο ειναι το κοστος ... αν με καλυπτουν ή οχι οι επιλογες θα μου το πει ενα κρεβατι ή η εκπληρωση μια ερωτικης επιθυμιας/φαντασιωσης ? .... οχι βεβαια ...
    Βεβαια τουτη την φορα φροντισα να δειξω ακριβως ποιος ειμαι ... την ιδια την απασχολει πολυ περισσοτερο το ποσο σημαντικα ειναι για μενα ολα τουτα , σαν βομβα που αδρανει ...Ξερεις ομως κατι ? ... χτιζεις ... χτιζεις οσο ποιο πολυ μπορεις , κοπιαζεις , αντιστεκεσαι , παραμεριζεις ... και μετα εκτιμας το εργο σου , το προστατευεις ...
    Αν λοιπον ολο το θεμα ειναι ενα κρεβατι .. ας μεινει εκει ... ας εχει μονο την αξια που του αρμοζει ... και αν υπαρχουν παντρεμενοι που συντηρουν το εργο τους , το κανουν συνεχως καλυτερο και ταυτοχρονα γευονται και την αμαρτια μια φορα στα γενεθλια τους ..(χα χα) ... τοτε τους βγαζω το καπελο ... και παρολο που θα πεσει παντοφλα γι αυτο που λεω ... το εννοω .
     
  5. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Καλημέρα, λυπών δεν μπορώ να πω από πρώτο χέρι διότι δεν είμαι παντρεμένος
    αλά θα καταθέσω την άποψη μου, δεν πιστεύω ότι φταίνε μόνο οι άντρες η μόνο η γυναίκες είναι λίγο έως πολύ αμφίρροπα τα πράγματα και οι δύο έχουν τις απαντήσεις και τις δικαιολογίες.
    Εδώ θα χρησιμοποιήσω την φράση ενός πολύ μεγάλου στρατηγού του Μ. Ναπολέοντα όταν τον ρώτησαν τι συνέβη και έχασε στο Βατερλό «δεν υπάρχουν δικαιολογίες για τους ηττημένους» το ίδιο ισχύει και εδώ κατά την γνώμη μου από την στιγμή που επιλέγεις έναν τρόπο ζωής δεν γίνετε μετά είτε γιατί τα βρήκες σκούρα είτε δεν ξέρω γιατί να κάνεις κωλοτούμπα και να λες άλλα γιατι έτσι κάνεις τουλάχιστον 2 άτομα δυστυχισμένα πρώτα τον εαυτό σου μετά τον σύντροφο σου και τέλος τα παιδιά (έλεος τι φταίνε να την πληρώνουν αυτά)
     
     
  6. gaby

    gaby Guest

    @ anasia{L G},

    ενδιαφέρον το νήμα που ξεκίνησες, το ξεκίνησες και ασφαλώς του δίνεις ότι εστίαση νομίζεις, αλλά υπάρχουν και παντρεμένες γυναίκες που ψάχνουν, όχι μόνον άντρες.

    Οι ώριμοι ως προς την κυριαρχικότητά τους κυριαρχικοί που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, εντός και εκτός lifestyle, είναι αυτοπειθαρχημένοι ακόμα και σε βάρος του εαυτού τους και λιτοί και αν είναι παντρεμένοι έχουν κάνει τους λογαριασμούς τους και τηρούν ολοκληρωμένους κώδικες ηθικής και σωστής συμπεριφοράς. Ευθύνες που πραγματικά δεν μπορούν να αναλάβουν απέναντι σε υποτακτικές, δεν τις αναλαμβάνουν.

    Κατά τ άλλα συμφωνώ μ αυτά που λες isnogood... έτσι για να σου τη σπάσω  

    Είναι μία τόσο δύσκολη και απροσδόκητη πλευρά του εαυτού μας η κυριαρχία αλλά και η υποταγή που μπορεί να συνέβη να βγήκε στην επιφάνεια και να μας κάλεσε να την διαχειριστούμε και κυρίως (!) να την αποδεχτούμε, όταν είχαμε λύσει το βασικό μας πρόβλημα της συναισθηματικής ασφάλειας στη ζωή μας. Αυτό το πρόβλημα για πολλούς λύνεται με μία μόνιμη σχέση, με τον γάμο δηλαδή.

    .........................................................................................................

    Για να μην ξεχνιόμαστε... κάποια αμερικάνικα psychometrics αρχών 10ετίας του 80, είχαν κατατάξει ως εξής τους ευτυχείς:

    Ευτυχέστεροι όλων: παντρεμένοι άντρες,
    Δεύτερες στη σειρά: ανύπαντρες γυναίκες,
    Τρίτες και ζορισμένες: παντρεμένες γυναίκες,
    Δυστυχείς: ανύπαντροι άντρες.
     
    Last edited by a moderator: 8 Σεπτεμβρίου 2006
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Ας μιλησω λιγο *αλληγορικα*

    Πεινας.. Πεινας πολυ.. Ζαλιζεσαι απο την πεινα.. Τι θα φας?? Λιγο σε νοιαζει.. Αυτο που σε νοιαζει ειναι να παψεις να πεινας.. Τωρα ψωμοτυρι θα ειναι αυτο ή φουά-γκρα δεν εχει καμμια σημασια.. Σημασια εχει να νοιωσεις το αισθημα του κορεσμου, να γεμισει το στομαχι.. Φτανεις παραλοισμενος στο σπιτι ..ανοιγεις τα ντουλαπια, το ψυγειο.. Βρισκεις ελαχιστα που σε ικανοποιουν μεσα.. Γμτ .. Θα τα φαω..τι να κανω; τρως, τρως αρχιζει και καθαριζει το βλεμμα, το αισθημα της πεινας ικανοποιειται, τωρα πια μπορεις να δεις πιο ψυχραιμα.. - Δεν εχω μονο αναγκη να γεμιζει το στομαχι..εχω κι αλλες αναγκες μονολογεις.. θελω αλλες γευσεις..θελω - οχι μονο ενα πιατο ξερό, θελω ενα πιατο καλης ποιοτητας (που να ταιριαζει στη δικη μου αισθητικη) και ενα τραπεζι με τραπεζομαντηλο και ποικιλια.. Θελω και κανα ζαρζαβατικο, και καμμια μπριζολα και καμμια σαλατα, και κρασι, α και τυρι και ενα φρουτο..ισως και ενα γλυκο μετα..

    Ε αφου δεν εχει το δικο μου σπιτι θα ψαξω αλλου..ισως σ αλλο σπιτι, σε κανα εστιατοριο..καπου τελος παντων.. Δειλα δειλα στην αρχη, μ ενοχες για τα καινουργια θελω αρχιζει το ψαξιμο.. μμμ ωραιο μοσχαρακι..με σαλτσουλα.. αχ αυτο το επιδορπιο μου φτιαξε τον ουρανισκο.. πιφ αυτο δεν τρωγεται μαπα το καρπουζι..

    Ναι μεν ωραια ολα αυτα τα καινουργια που σαν συγχρονος εξερευνητης ανακαλυπτεις...αλλα "γμτ το δικο μου ψυγειο δεν το παραμελω"; Το παραμελω. Πως να με ικανοποιησει αφου τ αφηνω αδειο; Ναι, το αφηνω αδειο γιατι δεν με ικανοποιει πια..ειναι παλιο, θελει αποψυξη και βαριεμαι, βαζω μεσα πραγματα και χαλανε, ομως απ την αλλη ειμαι συναισθηματικα δεμενος μαζι του..θυμαμαι τοτε που τ αγορασα..αχ τι εποχες.. και απ την αλλη τωρα δεν εχω λεφτα να παρω αλλο.. (οι δικαιολογιες που λεγαμε)   Την βρηκα τη λυση!!!!!!!!! Κρατω το παλιο μου ψυγειο με τα καλα του και τα κακα του και οταν πια δεν αντεχω, ψαχνω κι αλλου.. Ποσο καιρο; Δεν ξερω.. Οσο αντεξω να ζω ετσι..ή οσο καιρο μ αντεξει το παλιο μου ψυγειο.. Γιατι καποια στιγμη και τα παλια ψυγεια παιρνουν την εκδικηση τους.. Αρνουνται πεισματικα να κρατησουν σε καλη κατασταση το φαι που εχουν μεσα τους..και σ αφηνουν στα κρυα του λουτρου,, αναγκαζοντας σε τοτε να παρεις αποφασεις που αν τις ειχες παρει πιο πριν, ισως οι επιπτωσεις θα ηταν ηπιοτερες...

    ΥΓ. Μου βγηκε εντελως αυθορμητα, το στελνω διχως να το διαβασω για να μη το λογοκρινω

    ζ
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Οι ώριμοι ως προς την κυριαρχικότητά τους κυριαρχικοί που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, εντός και εκτός lifestyle, είναι αυτοπειθαρχημένοι ακόμα και σε βάρος του εαυτού τους και λιτοί και αν είναι παντρεμένοι έχουν κάνει τους λογαριασμούς τους και τηρούν ολοκληρωμένους κώδικες ηθικής και σωστής συμπεριφοράς. Ευθύνες που πραγματικά δεν μπορούν να αναλάβουν απέναντι σε υποτακτικές, δεν τις αναλαμβάνουν.


    μα συμφωνω σε αυτο ... αποδεικνυει οτι ο καθενας εχει αυτο που του αξιζει .. δεν θα μπορουσαν ποτε να ειμαι αυτοπειθαρχημενος , λιτος και να μην με υπεραγαπω   .. και μαλιστα λατρευω αυτα τα ελατωμματα μου διοτι μου χαρισαν τις δικες μου ξεχωριστες εμπειριες .... ετσι δινοντας ακμη μια απνατηση στην anasia λεγω οτι : Γιατι να κυνηγησει καποιος μια ζωη που δεν ειναι ικανος να εχει ή να συντηρησει , γιατι να θεσει ορια που θα αναλωθει να πηδαει* και να μην τα φτανει ποτε ? ....

    *υπο την αθλητικη εννοια της λεξης ... κατευθειαν εσεις ....

    επιστρεφω και συμπληρωνω επειδη στο μεταξυ δημοσιευτηκε απο την zinnia το "ψυγειο" που πολυ μου αρεσε ......... ξερεις ομως ... κανεις δεν νοιαζεται για ενα παλιο ψυγειο ... και αν οι "επιλογες" του ψυγειου ειναι κουζινα ή χωματερη .. εγω θα προτιμουσα την κουζινα ... πολυ σκληρο αυτο αλλα ειναι η πραγματικοτητα ...
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πολλά τα άτομα, δυστυχώς, που καταπιέζονται από τα πρέπει της ζωής  
    Αυτή είναι η πραγματικότητα.
    Αλλά δεν είναι θέμα επιλογών?
    Δεν ισχύει ότι πρέπει να πληρώσω για τις λάθος επιλογές μου?
    Δεν είναι στο χέρι μου να ζω όπως εγώ θέλω?
    Είναι στο χέρι μας να ζούμε όπως εμείς θέλουμε και να αφήσουμε στην άκρη τα "πρέπει"και τα καθώς πρέπει γιατί έτσι μας θέλει η κοινωνία.
    Η κοινωνία ζει μέσα στο σπίτι μας?
    Η κοινωνία πρέπει να μας καθορίζει την ζωή μας?
    Φυσικά και όχι.
    Η ζωή μας είναι πολύ μικρή και πρέπει να την ζούμε όπως εμείς θέλουμε και όχι όπως μας θέλει η κοινωνία.
    Δεν νομίζω ότι μπορώ να ζήσω με τα πρέπει τους και τα τάχα τους.
    Δεν θα κάνω την χάρη σε καμμία κοινωνία.
    Αν άρχιζα τώρα την ερωτική μου ζωή θα έκανα τις επιλογές μου και εάν δεν έβρισκα τον άνθρωπο που ήθελα, απλά θα ζούσα ελεύθερη και δεν θα καταπιεζόμουν για να είμαι η "σωστή", το άτομο που θέλουν αυτοί.
     
  10. Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    α) μια παντρεμενη ειναι σε θεση να κρινει εναν παντρεμενο,οποιος ειναι εξω απο τον χορο.....
    β) ΔΕΝ ειναι δυνατον να τα βρεις 100% και ιδιως στον ερωτικο τομεα αφου εχουμε να κανουμε με 2 διαφορετικες υποστασεις,ειναι ουτοπια να προσπαθεις για το τελειο
    γ) κατηγορω οσους ανδρες παντρευτηκαν επιπολαια,εκαναν παιδια και μια ωραια πρωια ειδαν την γειτονισσα με στριγκ και αρχισαν να γλειφονται

    Σκοπος ειναι οτι κανεις να ειναι συνειδητη επιλογη κατοποιν ωριμου σκεψεως και με ελεγχο....οχι να κλεισεις το σπιτι σου και να υποφερουν τα παιδακια επειδη σου ειπε ενα πιπινι "σ'αγαπω πραγματικα,ταιριαζουμε,αν δεν σε εχω θα πεθανω" και αλλα κουραφεξαλα που κατα συρροην λενε
    απορια: τα ξενοδοχεια με ζευγαρακια δεν εχουν παντρεμενες μεσα; αυτες συρθηκαν εκει με την βια μηπως; ξερετε τι κουφες δικαιολογιες εχουν για την απιστια τους;
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Grenadadieros σε βρισκω 100% σωστο ...
    Princess εν μερη συμφωνω ... αλλα καμια φορα αυτο που θελουμε ή νομιζουμε οτι θελουμε δεν ειναι και το καλυτερο για μας .. και καμια φορα η κοινωνια εχει δικιο οταν μαλιστα η περιμετρος της γυρω απο εμας , απαρτιζεται απο ανθρωπους που μας αγαπουν και εκτιμουν. Δεν θα συμφωνησω επισεις και στις "λαθος επιλογες" παρα μονο στις "ανεφικτες προσδοκιες" ...
    Ρωτω λοιπον : η πραγματοποιηση των ερωτικων επιθυμιων αποτελει κριτηριο επιλογης συντροφου ???? ...
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    GRENADIEROS μάλλον τα λες όπως σε συμφέρει
    Είναι μαγκιά να έχεις γκομενίτσες ή σκλαβίτσες και μετά να γυρνάς στην πιστή σου γυναικούλα?
    Μαγκιά για μένα είναι αγαπητέ να έχεις το θάρρος και να πεις¨δεν μπορώ την διπλή ζωή θα χωρίσω και θα κάνω αυτό που θέλω.
    Μην νομίζεις ότι είναι πιο σωστό να ζεις συμβατικά, αυτό που λέτε όλοι, για τα παιδιά.
    Τα παιδιά είναι πανέξυπνα και μπορούν να καταλάβουν τι παίζεται γύρω τους, όσο για τις παντρεμένες που ξενοπηδιούνται........
    αυτές είναι για λύπηση.
    Έχουν βολευτεί με τον μαλάκα τους έχουν και τον γκόμενο και νομίζουν ότι είναι καλά.
    Δυστυχώς είναι αυτό που λέω εγώ πόρνες και πόρνες στην ψυχή γιατί εάν είχαν τα κότσια θα χώριζαν και θα έβγαζαν τα μάτια τους όπως γούσταραν, απλά τις βολεύει η όλη κατάσταση και δεν έχουν ψυχή, είναι δέσμιες των αδυναμιών τους