Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παραβολές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 3 Αυγούστου 2016.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Κάπου εκεί λοιπόν, κατά Κένυα μεριά, μιά φορά κι έναν καιρό μαζεύτηκαν για συμπόσιο και ανταλλαγή απόψεων τα βδσμιάρικα λιοντάρια.
    Απ' όλα είχε ο μπαχτσές. Α male, Α λέαινες, σούμπες και σκλαβιά, αγέλες και ξέμπαρκους.
    Αν εξαιρεθούν οι ζέβρες και οι αντιλόπες της περιοχής, όλοι οι άλλοι καλά περνούσανε. Κουβεντούλα, παρτάκια, μπόλικη θεωρία, αλλαξοκωλιές.
    Ήταν όμως κι ένας λιοντάρις, κατά βάθος καλό παλληκάρι, αλλά να ... πώςνα το πώ ευγενικά ... ολίγον κολλημένος. Ενώ, που λέτε, ο λιοντάρις αυτός είχε περπατήσει με όμορφες λιονταρίνες, ενώ είχε ξεσκίσει τη σάρκα από αρκετές ζέβρες, είχε ένα μεγάλο κόλλημα. Έτσι κι έβλεπε άλλον λιοντάρι να χτυπά καινούργια λιονταρίνα, τρελλαινόταν.... την ήθελε αυτός...τρέχαν τα σάλια του . Και το κακό είναι ότι τρέχαν τόσο πολύ, που το βλέπανε όλοι και φυσικά την κάνανε με ελαφρά πηδηματάκια.
    Βλέπει λοιπόν ο λιοντάρις αυτός στο συνέδριο έναν άλλο λιοντάρι, να πούμε φίλο του ... να πούμε παλίο γνώστό του...κάτι τέτοιο, να έχει βάλει κολλάρο σε μια λέαινα που κι εκείνος τριγύριζε. Κοκκίνησε ο λιοντάρις μας, μετά κιτρίνησε, μετά πρασίνησε .... κι άρχισε που λέτε να καταστρώνει εμβριθώς τα σχέδιά του.
    "Ρε συ .... λέει στο φίλο του .... δώσε άδεια στη καινούργια σου σούμπα να πάμε να πιούμε λίγο φρέσκο αιματάκι από φρεσκοκυνηγημένη γαζέλα" . " Και δεν πάτε ... του λέει ο άλλος ... ευκαιρία να πάω κι εγώ στο πάνελ του συμποσίου που αναλύει αν ο Λιοντάρις ο Σωστός ο Μάστερ δαγκώνει τη ζέβρα μετάξυ 3ης και 4ης ρίγας ή μεταξύ 6ης και 7ης¨.
    Περπατάνε, που λέτε, ο λιοντάρις κι η λιονταρίνα ..κι αρχίζει το παραμύθι:
    "΄Τί τον θες αυτόν? Δεν ξέρεις ότι αυτός την αράζει και βάζει τις σούμπες του να κυνηγάνε και να το φέρνουν το φαγητό?" τη ρωτά.
    "Μα τί λές?" του απαντά η άλλη που της έκοβε παραπάνω απ' το συνηθισμένο "Όλοι οι λιοντάριδες το ίδιο δεν κάνουν?"
    Περνά λίγη ώρα ...όχι γαζέλα δεν έχουν σκοτώσει...αλλά ούτε βατράχι ... και επανέρχεται:
    "Βρε σου λέω, τί τον θες αυτόν? Δεν βλέπεις ότι είναι απολίθωμα? Εγώ τη λέαινά μου, κορώνα στο κεφάλι μου την έχω".
    "Ποιά καλέ?" ,,, ρωτά δήθεν παιχνιδιάρικα η πιτσιρικολιονταρίνα "αυτή εκεί πάνω στο λόφο που μας κοιτά με μισό μάτι κι είναι έτοιμη να χιμήξει?"
    Έχετε δει λιοντάρι να κάνει πίβοτ γρηγορότερα από τον Ντίβατσ? Το 'κανε κι αυτό πανικόβλητος, μέχρι που τον επανέφερε το brat γελάκι της άλλης.
    Το σκέφτηκε, το ξανασκέφτηκε ... το 'φερε από εδώ..το 'φερε από εκεί...και αποφάσισε να ρίξει το μεγάλο όπλο.
    "Να φύγεις γρήγορα από αυτόν. Την έχει μεγάλη και θα σε ξεσκίσει. Να έρθεις σε εμένα που ......."

    Υ.Γ Οιαδήποτε ομοιότητα με μέλη του φορουμ και διαδραματισθέντα γεγονότα, μάλλον δεν είναι και τόσο συμπτωματική.
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    "Να φύγεις γρήγορα από αυτόν. Την έχει μεγάλη και θα σε ξεσκίσει. Να έρθεις σε εμένα που ......

    Α) Την έχω μικρότερη
    Β) Την έχω ίση αλλά λοξη
    Γ) Την έχω μεγαλύτερη

    ;
     
  3. gaby

    gaby Guest

    γελάει με την ψυχή της, να 'σαι καλά Marqui που μ έκανες και γέλασα  

    ΥΓ. Φυσικά και θα επανέλθω
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Άστον Αυτόν!  

     
  5. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Τί θα προτιμούσατε?
    Να το θέσω σε δημόσια διαβούλευση?
    Να κάνω την επιλογή αυτόβουλα?
    Ή να ρωτήσω για περισσότερες λεπτομέρειες προς χάρη της αλήθειας?
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ότι τραβάει η ψυχή σας....
     
  7. gaby

    gaby Guest

    θα προτιμούσα να το πας δια τις πλαγίας οδού @Marqui γιατί έτσι θα έχει πολύ περισσότερο γέλιο … επίσης να βάλεις και μερικές μαϊμούδες στο σκηνικό, είναι εξαιρετικές. Βρήκα χθες κάτι ωραία, δεν ήξερα αν μπορούσα να τα κολλήσω σε κανένα νήμα περί τέχνης, για να είμαι ειλικρινής ανησυχούσα ότι μπορεί να σηκωνόταν μέγας σαματάς, να 'σαι καλά που μου έδωσες την ευκαιρία  
     
     
  8. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Δηλαδη ο εν λογω χωρος ειναι
    α) Ζουγκλα
    β) Ζωολογικος κηπος
    η γ) Τσιρκο?

    Και ποια ειναι η ορθη συνεχεια?
    Κατι σαν τους μυθους του Αισωπου και του Λαφονταιν η σαν το Ξυπνας μεσα μου το ζωο του Αρκα?
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

  10. brenda

    brenda FU very much

    Είναι τα γνωστά προβλήματα που εμφανίζονται όταν ξυπνά μέσα μας το ζώο, ο Αρκάς το είχε εντοπίσει από παλιά, διαχρονικά θα έλεγα...

     

    Δεν ξέρω αν είμαστε ζούγκλα ή τσίρκο (Medrano), πάντως κάποιοι προσφέρουν αφειδώς μειδιάματα με τις παραβολές τους. 

     
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σε μένα μοιάζει με inside joke, με τ' οποίο δεν γελάσαμε ελάχιστοι/ες.
    Δηλαδή εκείνοι/ες οι "ηλίθιοι/ες" που δεν την έχουν πέσει ή που δεν γνωρίζουν ( πόσο μάλλον "γνωρίζουν" ) τα - τουλάχιστον - 2/3 του forumε.

    Πάντως, η εναλλακτική ανάγνωση της παραβολής κι αν έχει πλάκα.
    Καππάδες/Μαστεράδες βαριά γλυκοί και όχι ( σαν τον καφέ ένα πράγμα αλλά δίχως τις φουσκάλες ) καθώς και ταγμένες σού(μ)πες/σκλάβες στην πυραμίδα του Χέωπα, που τους πέφτουν απ' τα δέντρα σαν τα nomisterάκια, αγοράκια και κοριτσάκια κάθε ηλικίας και status.
    Και δεν τους/τις καίγεται καρφάκι, αλλά πρέπει να τους/τις παρακαλέσουν προσκυνώντας.
    Να "κλαίγονται" για το γουνάκι/φουτσάκι, που διάλεξε άλλη πορτοκαλιά κι όχι την δική τους, μιλάμε για πρωτοτυπία μεγατόνων.
    Όπως και η προσπάθεια να κάνουν την ηλεκτρονική μάπα κρέας από pixels στον/στην όποιο/α - πρώην πια - "φίλο/η", σκότωσε κι έφαγε το "ελάφι" που βόσκαγε στο "δάσος" τους.

    Οποιαδήποτε σύμπτωση μ' ένα καλό 90℅ των εγγεγραμμένων στο forumε, για μένα είναι πέρα για πέρα αληθινή ( ως προς τα κουτσομπολίκια, τα πισώπλατα που θα ήταν στην χειρότερη περίπτωση τσίμπημα ξερακιανής μύγας καθώς και τα λοιπά γελοία, καντε το 95℅ ).  
     
    Last edited: 5 Αυγούστου 2016