Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παρακαλώντας...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 22 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. lorelai

    lorelai Guest

    Συμφωνώ με τον SadalMelik
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Εγώ ίσως γίνω πιο προκλητική και θα τολμήσω να ερμηνεύσω το "Δέχομαι" του sklavin! Έτσι το αντιλήφθηκα, έτσι το γράφω.
    Ο sklavin ξέρει αν έχω δίκιο 

    Ένας σκλάβος δεν έχει το δικαίωμα να ζητά, να παρακαλά. Άπλως είναι εκεί για να δέχεται ότι του προσφέρει η κυρία του είτε αυτό είναι ανταμοιβή είτε αυτό είναι τιμωρία.

    Αστάρτη
     
  3. potty65

    potty65 Regular Member

    Αστάρτη, μήπως δεν είναι και τόσο βανίλλα όσο δηλώνεις? Μήπως είναι καιρός να βγάλεις την mistress που κρύβεται μέσα σου?
     
  4. dimitri33

    dimitri33 Guest

    Συμφωνώ με την Αστάρτη.
    Ένας σκλάβος απλά δέχεται. Χωρίς αναστολές, χωρίς ερωτήσεις, χωρίς αμφισβητήσεις.
    Ίσως να φαίνεται σκληρό, αλλαζονικό αλλά, η έννοια της υποταγής είναι ότι δέχεσαι χωρίς όρους ότι θα σου ζητηθεί.
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Παρακαλώντας...

    potty65 μία Mistress δεν θα έκανε ποτέ λάθος το φύλο του σκλάβου της!!!

    sklavin ζητώ συγνώμη. Σε πέρασα για αγοράκι...ίσως αυτό ήθελα να δω και αυτό είδα 

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Μην ξεφεύγουμε όμως από το θέμα...
     
  6. potty65

    potty65 Regular Member

    Αστάρτη, γίνε λίγο πιό διεστραμμένη, μπορεί να μην έκανε λάθος με το φύλο, αλλά να αποφάσιζε ότι ο σκλάβος ανήκε σε λάθος φύλο!
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Παρακαλώντας...

    potty65 δεν έχει να κάνει με την διαστροφή αλλά με την φαντασία.
    Δεν έχω τόση φαντασία ώστε εκεί που βρίσκεται μύδι εγώ να το βλέπω αγγούρι 

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Μην συνεχίσεις...εκτός και αν παρακαλέσεις 
     
  8. potty65

    potty65 Regular Member

    Δεν παρακαλώ, απλά δέχομαι .... Κυρία
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Φιλοι μου ο σκλαβος/σκλαβα δεν εχει γνωμη...γιατι ανηκει στον Κυριο/α του...το να παρακαλαει ειναι σαν να μην εχει αποδεχτει το ρολο του...δεν τον ζει..σαν να λεμε προσποιείται....
    Δεν πρεπει να υπαρχει στο λεξιλογιο του σκλαβου/ας η το ρημα παρακαλω...
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Παρακαλώντας...


    Το έπιασα το νόημα!
    Σε ευχαριστώ Maley!


    Αστάρτη
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Maley και όμως έχει γνώμη... και άποψη και τα πάντα...
    Θα στο δώσω μεταφορικά τον συλλογισμό μου μια και μου είναι ποιο εύκολο....
    Η σχέση Dom sub αλλα και Master slave έχει άμεση σχέση με την σχέση οδηγός αμάξι. Ο Οδηγός δίνει κατεύθυνση και χειρίζεται το αμάξι και εκείνο με την σειρά του τον ταξιδεύει.
    Όταν ο Οδηγός σταματήσει να αφουγγράζεται το τουτού του και δεν το ακούει, στηριζόμενος στην άποψη πως «πράγμα είναι... για αυτό φτιάχτηκε για να με ταξιδεύει»... Δεν το φροντίζει... δεν του αλλάζει τα λαδάκια του κτλ τότε δεν θα αργήσει η στιγμή που θα το κοιτάζει απορημένος σε κάποιο χιλιόμετρο της εθνικής να τον έχει παρατήσει και ακόμα θα σκέφτεται ο οδηγός στην καλύτερη τον περιπτώσεων «μα τι πήγε στραβά?»
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το γεγονός πως ο/η σκλάβος/α θα αποδεχθεί την επιθυμία του Αφέντη του/της Maley, ισχύει εξ' ορισμού, δεν βλέπω όμως που έρχεται σε αντίθεση με το, δεδομένου του ότι τίποτε δεν της ανήκει (συμπεριλαμβανομένου του χρόνου της και του εαυτού της), ότι θα πρέπει να παρακαλέσει (η σωστότερα όπως ανέφερε ο Aldur να εκλιπαρήσει) να της επιτραπεί κάτι, ότι και αν είναι αυτό.