Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παρεμβάσεις των Κ στο σώμα των υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Amoreisa, στις 22 Μαϊου 2017.

  1. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Πόσο μπορεί να παρέμβει ο/η Κ στο σώμα του/της υ?
    Έχει δικαίωμα να ζητήσει από το υ την αύξηση ή την μείωση του σωματικού βάρους?
    Μπορεί να απαγορεύσει μόνιμες αλλαγές όπως tattoos ?
    Ή να απαιτήσει την προσθήκη ίσως κάποιου piercing?

    Έχετε κάνει οι υπό αλλαγές επειδή σας το ζήτησαν?
    Θα το απαιτούσατε οι Κ αυτό που θέλετε να αλλάξει?

    (Δεν έχω βρει παρόμοιο νήμα. Αν υπάρχει ενημερώστε με παρακαλώ.)
     
  2. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Και να ξεκινήσω εγώ...
    Είχα παρατήσει τον εαυτό μου πολύ λόγω ωραρίων κλπ...
    Είχα χάσει πολλά κιλά...
    Με πίεσε να τρώω περισσότερο για να πάρω βάρος περισσότερο από ότι θα επιθυμούσα.
    Με σταμάτησε από το να τελιώσω ένα tattoo που τώρα θα κάλυπτε όλη μου την πλάτη.
    (Στο θέμα του βάρους πιέστηκα πολύ μέχρι που άκουσα κι από φίλους πως φαινόμουν όντως καλύτερα)
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι, επιθυμώ την καλή φυσική κατάσταση της ιδιοκτησίας μου καθώς και την κάλυψη των αισθητικών μου κριτηρίων.
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αισθητικές παρεμβάσεις μικρής σημασίας, είναι απολύτως βεβαιο ότι θα τις ζητούσα αν τις ήθελα.
    Και αλλαγες μακράς πνοής, με πλάνο και πρόγραμμα όμως.

    Διότι υπάρχει ο εχθρός δηλαδή :

    Τις υπερβολές των αλλαγών των ίδιων των υ. Ναι είναι πολύ συγκινητικό, να προσπαθεί να υ με όλούς τους τρόπους, να ταιριάξει σε αυτό που θέλει ο Κ, ξεκινώντας από τα ερωτικά και επεκτείνοντας στα καθημερινά, όμως κάποιες αλλαγές θέλουν σχέδιο και για μενα δεν είναι πεδίο σαδομαζοχισμού. Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος.

    Η πολιτική μου πάνω σε τέτοια θέματα είναι κάντο όπως οι επαγγελματίες και όχι αρτσι μπούρτσι και λουλάς.

    Τουτέστιν απο δημοσιεύσεως του ΦεκΠοστ αυτού  , και μεχρι νεωτέρας εντολάς, απαγορεύονται δια ροπάλου :

    -> Οι εξαντλητικές δίαιτες. Δεν υπάρχει λέξη δίαιτα. Υπάρχει διατροφή και γυμναστική.
    -> Οι προσθετικές επεμβάσεις.
    -> Η μανιακή υπερ-περιποίηση. 2 ωρες μεικ απ, κάθε 5 μερες κομμωτηριο, ιδέες για φουσκωμα βυζιών και αλλες χαριτωμενιές.

    Αλλιώς Θα γίνουμε μπίλιες  
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2017
  5. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά!
     
  6. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Φυσικά και θεωρω λογικό πως η Κ μου μπορεί να παρέμβει και σε αυτόν τον τομέα .Ιδιοκτησια της ειναι άλλωστε ...Δεν χρειάστηκε ποτε να ξεκαθαριστεί κάτι τέτοιο γιατί το θεωρεί (όπως και εγω )δεδομένο .
     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Απόλυτα ναι. Εννοείται κιόλας  
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σαφώς εχει το δικαιωμα και για παρέμβαση και για απαίτηση και στο σώμα αλλα και σε καποιες κακές συνήθειες θα προσθέσω εγω .
    Πχ: εχω τονίσει πως δεν μου αρεσει να τρώει τα νύχια του .
    Δεν θα επιληφθω επι του θέματος??!!

    ΥΓ: υπενθυμιση κάνω ξερεις εσυ !!
     
  9. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Να απαντησω;
     
  10. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Ναι παρακαλώ...
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Η την αφαίρεση κάποιου piercing ή ταττού, να προσθέσω.

    Δικαιούται να ζητήσει ότι θέλει, το να το πετύχει είναι η τέχνη.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Εβγαλα ενα piercing που ειχα και δεν εκανα αλλο τατουαζ, αν και θα το ηθελα.
    Αλλαξα τα χρωματα που βαφομαι (κυριως τα νυχια) και πλεον επιλεγω αλλα χρωματα ρουχων  
    Θεωρω πως ναι, υπαρχει το δικαιωμα. Εδω υπαρχει το δικαιωμα επεμβασεων σε πιο σοβαρα θεματα...