Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παστιλιες για τον κώλο του αλλουνού..!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Ιουλίου 2014.

  1. Με αυτόν τον πανέξυπνο κατ εμέ τίτλο (και μπράβο μου που τον σκέφτηκα!) θα ήθελα να θίξω το θέμα του πόνου κατά την πρωκτική επαφή.
    Σε λίγο καιρό πρόκειται να ζήσω την εμπειρία του να στραποναρω το αγόρι μου. Αφού θα είναι η πρώτη του φορά ζήτησε να πάρουμε μια κρεμούλα από το φαρμακείο.
    Η ερώτηση μου είναι η εξής. Αφού θέλει να βιώσει την εμπειρία εξ ολοκλήρου δε θα ταν καλύτερα να γίνει χωρίς κρέμα; προκειμένου να μην μουδιασει και να το αισθάνεται όπως πρέπει!; μήπως οι switch άντρες που δοκιμάζουν από πίσω ΔΕΝ επιθυμούν να πονάνε αλλά θέλουν μόνο την ευχαρίστηση της διείσδυσης;! Η είναι ανάλογα τον άνθρωπο!;και τις αντοχές του;
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μην πάρετε κρεμούλα, πάρτε λιπαντικούλι. Δεν μουδιάζει,αλλά γλιστράει. Και προσοχή οταν θα ζμπρώχνεις ,ε, μην κι έχει καμμιά αιμορροίδα και γίνει σπλάτερ η φάση...
     
  3. Λιπαντικό έχουμε. Ένα πολύ ωραίο αρωματικό σιλικόνης που δεν στεγνώνει εύκολα και έχει ωραία υφή! Κρεμούλα θέλει!
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    K-Y (αλοιφή) ότι καλύτερο και υδατοδιαλυτό.Την βρίσκεται στα φαρμακεία.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Δεν γίνεται στεγνά η πρωκτική διείσδυση. Οι βλεννογόνοι εκεί δεν το σηκώνουν, τα αιμοφόρα αγγεία σπάνε, ο κώλος καταματώνει, μπορεί να σκιστεί και μετά τέρμα τα παλουκώματα και ούτω καθ' εξής. Νιώθει μια χαρά και με λίπανση. Ή εν πάσει περιπτώσει, αυτό είναι. Αλλιώς το κακό που γίνεται στο σώμα είναι σοβαρότερο από την ένταση της αίσθησης. Προτιμώ το johnson & johnson τζελ με χαμομήλι, ίσως όχι το πιο ορθόδοξο και μετά το πρώτο και καλύτερο το astroglide. Αποφεύγω τα βαζελινοειδή όλα.
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

    Θεϊκό. Προσκυνώ.  
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Γενικότερα ν'αποφεύγεις τα λιπαντικά σιλικόνης γιατί χαλάνε συνήθως τα dildos. Να προτιμάς αυτά που έχουν ως βάση το νερό κι ας χρειάζεται να προσθέτεις κατά τη διάρκεια.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σωστό.
    Για να είμαστε ακριβείς όμως δεν εχουν ως βάση το νερό αλλά υγροσκοπικές και υδατοδιαλυτές ουσίες ,όπως η προπυλενογλυκόλη ,που ειναι συστατικό πολλών καλών λιπαντικών.
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτά που λέω αναγράφονται ως "λιπαντικά νερού". Ως τέτοια θα τα βρει στην "αγορά" η ενδιαφερόμενη.
     
    Last edited: 5 Ιουλίου 2014
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    στα ψιλά γράμματα, στα συστατικά ,τι γράφουν;
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μίλησα για "ομπρέλα" λιπαντικών και όχι για "ψιλά γράμματα". Οι δύο μεγάλες κατηγορίες λιπαντικών είναι τα σιλικόνης και του νερού (υπάρχουν και κάποια βασισμένα σε έλαια και οργανικά στοιχεία...)
    Αν χρησιμοποιούνται toys, τα λιπαντικά νερού είναι τα πιο κατάλληλα καθώς δεν τα διαβρώνουν.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Στον κώλο μου βάζω άλλο λιπαντικό, που το θέλω γνωστής μάρκας και από φαρμακείο, να γράφει τα συστατικά και να τα καταλαβαίνω και στο toy βάζω άλλο λιπαντικό. Όλα ανεξαιρέτως τα λιπαντικά διαβρώνουν τα toys ιδίως αν τα φοράει κάποιος για μεγάλα χρονικά διαστήματα π.χ. τακτικά δεκάωρα. Δεν ξέρω για το K-Y αλλά αυτό δεν έχει διάρκεια έτσι και αλλιώς. Και νομίζω - ή μάλλον το σώμα μου αυτό μου λέει - ότι άλλα λιπαντικά κάνουν για να παρκάρεις το toy στον κώλο για πολύ ώρα και άλλα είναι για να κάνει το toy κινήσεις παρκαρίσματος αλλά να μην το παίρνει απόφαση να κάτσει κάπου.

    ΥΓ. Πάλι με πιάνει ο καημός για αυτοκίνητο μου φαίνεται...