Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί ευγνωμοσύνης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Dasein, στις 22 Οκτωβρίου 2017.

  1. Dasein

    Dasein Regular Member

    Το μυαλό μου αρέσκεται στους συσχετισμούς και ο συγκεκριμένος μου είναι εξαιρετικά εύκολος...
    Το BDSM, όπως το έχω βιώσει εγω, είναι γεμάτο ευγνωμοσύνη - στα άτομα και στις στιγμές, στις συνθήκες και στο ανθρώπινο μεγαλείο.
    Πρόκειται για εξαιρετικά φωτεινές, έντονες και μόνιμες εμπειρίες - προτείνω να τις μοιραστούμε   Η εξωτερίκευση στην συγκεκριμενη περιπτωση καλο κανει και ωφέλιμη ειναι  
    Φιλιά και αγκαλιές  
     
  2. Dasein

    Dasein Regular Member

    Η ευγνωμοσύνη δεν αναφέρεται πάντα στο παρελθον- σε ότι εγινε, σε οτι μας δόθηκε, ότι νιώσαμε. Όσο ψάχνω την έννοια, τόσο πείθομαι ότι η ευγνωμοσύνη μιλάει για το παρόν και μερικές φορές πιανει κάτι από το μέλλον.
    Μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι οφείλω στον Κύριο τις πιο έντονες στιγμές και τα πιο ισχυρα βιώματα της τελευταίας τετραετίας, η ευγνωμοσύνη που νιώθω όμως δεν μένει εκει, απλώνεται και συνδέει το παρελθόν μου, πολύ πριν τον γνωρίσω, με το παρόν και το μέλλον, στο οποίο υπάρχει ήδη μια Dasein δική του.
    Ξέρω ότι είναι εκεί στα πιο φωτεινά δικά μου, στις μικρές και μεγάλες μου νίκες, ξέρω πόσοι και πόσα ήρθαν στην ζωή μου, επειδή υπήρξε Εκείνος και επειδή θέλησε να κάνει καλό- αγνοώντας παντελώς τις οποίες υποσημειώσεις και αστερίσκους έβαζα στην διαδρομή...

    Για το παρόν και το μέλλον..σας ευχαριστώ..
     
  3. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Η υποταγή ήρθε τόσο όμορφα και τόσο φυσικά που δεν κατάλαβα το πόσο ολοκληρωτικά Σας παραδόθηκα. ....
    Το κορμί η ψυχή και το μυαλό μου Σας ανήκουν ολοκληρωτικά.....

    Σας ευχαριστώ για όλα αυτά που Είστε ....

    Σας ευχαριστώ που θέλετε να σας υπηρετώ...

    Σας ευχαριστώ που είστε ο Κύριος μου ...