Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί παρενοχλησης.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 20 Ιανουαρίου 2017.

  1. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Όλοι οι άνθρωποι θεωρώ ότι ζουν την ζωή τους με κάποιους ηθικούς κανόνες που θέτουν σαν πυξίδα. Ένας από τους τρεις κυρίους και απαράβατους κανόνες που έχω θέσει στην ζωή μου είναι ο "Δεν πρόκειται ποτέ να κάνω κάτι σε κάποιον που δεν θα θελα να μου κανουν". Θεωρώ την σεξουαλικη παρενόχληση ένα από τα χειρότερα "ελαττωμάτα" του ανθρώπινου γενους.Ημουν τυχερός στην ζωή μου και είχα ελάχιστες εμπειρίες σεξουαλικης παρενόχλησης.Ισως βέβαια και να μην ήταν θέμα τύχης και απλά το γεγονός ότι η σωματοδομη μου να λειτουργήσε αποτρεπτικά στο να αποφασίσει κάποιος να δοκιμάσει κάτι   . Η μοναδική σοβαρή περίπτωση που θυμάμαι ήταν στα 18 μου. Έχω βγει με ένα θείο μου και κάποιους συνεργάτες του σε ένα μπαράκι.καιομαι σε ένα τραπέζι με 2 γυναίκες μεγαλύτερες μου. Νοιώθω άρχοντας της νύχτας. Απέναντι στην μπάρα του μαγαζιού κάθεται ένας 55αρης ο οποίος έχει μείνει καρφωμένος και κοιτάω προς το μέρος μας. Κοίτα ένα μαλακά λέω... Του γιαλυσανε οι γκομενες. Μετά από 5 λεπτά έρχεται ο σερβιτόρος με ποτά. Λέω τι είναι αυτά δεν παράγγειλαμε τίποτα. Μου απαντάει είναι από τον κύριο στο μπαρ. Στοπ του λέω πάρτα πίσω οι κοπέλες δεν θέλουν κάτι από τον κύριο. Και εκεί τρώω την ψυχρολουσία. Κύριε μου λέει... Το κέρασμα το έκανε σε εσάς. Αφού μένω 10 δευτερόλεπτα προσπαθώντας να επεξεργαστώ τι άκουσα του λέω πάντα πίσω και φύγε. Ρίχνω ένα παγωμένο βλέμμα στον 55αρη και προσπαθώ να το ξεχάσω. Αμ δε όμως... Ο τύπος σηκώνεται και έρχεται και κάθεται δίπλα μου. Οι κοπέλες να χασκογελανε και εγώ να νοιώθω ότι χάνω τον έλεγχο μου. Ήμουν πολύ τυπικός και πολύ ψύχραιμος. By the book αντιμετώπιση ψυχρή και τυπική. Από ότι κατάλαβα τελικά το να προσπαθείς να είσαι ευγενικός και ψύχραιμος σε τέτοιες περιπτώσεις εκλαμβάνεται από τον άλλο σαν αδυναμία. Απλώνει το χέρι του μου πιάνει το πόδι σκύβει στο αυτί και μου λέει "Με Έχεις κατακαυλωσει μικρέ. Θέλω να πάμε σπίτι μου να σε βιασω". Και κάπου εκεί ο αυτοελέγχου μου εξαφανίστηκε. Το αποτέλεσμα ήταν να του σπάσω το μισό μαγαζί στο κεφάλι . αυτη ηταν η μοναδική "γενναιου"...
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Θυμάμαι ακόμα την σκηνή, ήμουν δεν ήμουν 12. Είχαμε πάει με τον πατέρα μου στο πανηγύρι που γινότανε στην γειτονιά μου. Πήχτρα, πραγματικά ήμασταν ο ένας πάνω στον άλλο, δεν κουνιομασταν για ώρες, ή έτσι ένιωσα . Και τότε αισθάνθηκα το χέρι, στην αρχή διστακτικά, στο μπούτι μου, ύστερα στον κωλο μου, για ώρα. Είχα παγώσει, ούτε καν τον πατέρα μου που στεκόταν δίπλα μου δεν κοίταξα... Την στιγμή που ένιωσα το χέρι μέσα από το παντελόνι, ήθελα να ουρλιαξω, ετρεμα. Ήθελα να φωνάξω στον πατέρα μου.

    Ήταν κάτι το απλό, σύνηθες, έτσι τουλάχιστον το έχω κάνει να φαίνεται πλέον στο μυαλό μου, έτσι το σκέφτομαι με όσα ακούω ότι έχουν συμβεί σε άλλους. Ωστόσο για ένα διάστημα, για ένα διαολεμένο διάστημα, το σαστισμα μου ήταν τέτοιο που ακριβώς δεν ήξερα τι να σκεφτώ για τον δράστη, ποιος μπορεί να ήταν. Ο γέρος δίπλα μου, ο αλλοδαπός από πίσω ή ακόμη ο άνθρωπος που στεκόταν δίπλα μου και στον οποίο δεν κατάφερα να φωνάξω να με βοηθήσει;
    Τα είχα χαμένα, τα έβαλα με τον εαυτό μου που έκανα τέτοιες σκέψεις.

    Τον πρώτο καιρό, είχα τρομερό θέμα να με ακουμπάνε. Δεν το ήθελα, τραβιομουν, φώναζα. Έμαθαν όλοι οι φίλοι και τα παιδιά στο σχολείο να μην με ακουμπούν.

    Ακόμη και πριν λίγο καιρό, ένιωθα ίσως άβολα, κυρίως με τα τρυφερά αγγιγματα γιατί εκεί είναι που τα χέρια επεξεργαζονται το κορμί, μένουν πάνω του για ώρα.
     
  3. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    ...να πω λιγο κατι, η σκεψη μου, διαβαζοντας τις εμπειριες ολων μας.

    Καταρχας... μεσα απο οσα παραθετονται, οχι, δε μαθαινει καποιος πώς να αντιδρασει σε περιπτωση παρενοχλησης, σεξουαλικης επιθεσης κ βιας.
    Και οχι, οπως γραφτηκε σε ενα απο τα αρχικα σχολια που σβηστηκαν, ο τσαμπουκας δεν ειναι πανάκια.

    Το θυμα δεν ευθυνεται για το οτι επραξε ή δεν επραξε. Και κανενας κ τιποτε δεν εγγυαται την εκβαση μίας καταστασης.

    Κατα δευτερον. Αλλο η καταχρηση εξουσιας, ηλικιακης ανωτεροτητας και αλλο το φλερτ, προσεγγιση. Δε με ενοχλει κανενας κ καμια για τις σεξουαλικες του προτιμησεις, ετεροφυλες ή ομοφυλες. Με ενοχλει οτι θα προσπαθησει να εκμεταλλευτει το ηλικιακο του πλεονεκτημα για να "κλεισει το στομα" του θυματος ως κατωτερου.
    Με ενοχλει η χυδαιοτητα κ το θρασος. Και σαφως η βια. Σωματικη, ψυχολογικη κλπ. Η παρενοχληση δεν εχει φυλο κ δεν εχει ηλικια. Μπορει να συμβει οποιαδηποτε χρονικη στιγμη στον οποιονδήποτε.

    @goodevil το να γραψεις δημοσια για μια εκβαση που κατεληξε σε βιασμο κατανοεις ποσο ψυχοφθορο ειναι; Οτι το θυμα στοχοποιειται κ οχι ο θυτης (το εγραψε εξαλλου η @mad_hatter ).
    Σε ανοιχτο δημοσιο φορουμ ειμαστε.
    Κατανοω τη σκεψη σου αλλα κ παλι, δεν υπαρχει "συνταγη" για το πώς να αντιδρασεις κ κανενας δεν βεβαιωνει την εκβαση, το ξαναλεω.

    Τελος να πω οτι η συναίνεση κ η αρση αυτης μπορει να γινει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στιγμη μιας ερωτικης περιπτυξης. Δεν πα να εχετε γδυθει, δεν πα να εισαι ετοιμος να την παρεις στ τεσσερα, δεν εχει σημασια. Η συναινεση πρεπει να υφισταται σε καθε βημα κ μπορεις να αρνηθεις οποιαδηποτε στιγμη.
     
  4. Don Corleone

    Don Corleone The Master Of Disquise

    Θυμαμαι σαν εχθες μια σεξουαλικη παρενοχληση που διαδραματιστικε μπροστα μου και ελαβα μερος οχι σαν θυμα,οχι σαν θυτης αλλα σαν παρατηρητης και εκδικητης.Πριν καμια 12 χρονια...
    Ημουν φοιτητης σε μια μικρη επαρχιακη με βαρυ χειμωνα πολη.Ειχε ριξει πολυ χιονι και για να παω στην σχολη μου πηρα το λεωφοριο γιατι φοβηθικα να βγαλω το αμαξι με τοσο χιονι οντας σχετικα νεος οδηγος.Λιγες φορες στην ζωη μου χρησιμοιησα ΜΜΜ και δεν ειχα ιδεα για το στριμοξιδι που γινεται εκει μεσα...Στην σταση ειμαστε 30 φοιτητες σιγουρα..κρυο πολυ αναμενοντας το λεωφοριο...καταφθανει και ανεβαινουμε σαν ελληναρες ολοι ο ενας σπροχνωντας τον αλλον.Με τα δυσκολιας και ορθιος βολευομαι στην γωνια πισω απο το μηχανημα που χτυπουσαμε το εισιτηριο.Μπροστα μου μια κοπελιτσα και δεξια της 2 μαντραχαλοι μπιφτεκοκεφαλοι φιλοι.Καθ οδον και μεσα στο στριμοξιδι ο ενας πηγαινει αριστερα της.Πες το προαισθηση μου καρφωνεται οτι αυτοι η 2 εχουν κατι κακο στο μυαλο τους.Ξαφνικα νοιωθω ενα ακουμπημα στο μπουτι μου και αμεσως γυρναει ο εκ τον αριστερον της και μου ζηταει συγνωμη...δεν βρηκε τον στοχο του προφανος και αντι για τον κωλο της κοπελας βρηκε εμενα.Τον αγριοκοιταζω και δεν απαντω καν.Ενα λεπτο αργοτερα βλεπω εχει απλωσει το βρομοχερο του στον κωλο της μεσα απο το παντελονι!!Κοιταζω την κοπελα και την βλεπω με σκυμενο κεφαλι και τα ματια κλειστα σαν να τα εχει χαμενα!Ξανακοιταζω πισω της και βλεπω και τον αλλον μαντραχαλα στερημενο να εχει βαλει και το δικο του χερι!!τον κοιταω!Μου γελαει!Εχεις μυνημα του λεω.Εγω?Απανταει.Τα βρομοχερα τα μαζεψανε.Ναι φιλε εσυ του λεω.Θα σου το πω κατ ιδιαν σε λιγο.Σταματαει το λεωφοριο και κατεβαινουμε.Η κοπελα εντρομη φευγει με πολυ γρηγορο...θυμαμαι ακομα την ματωμενη απο τα μπουνιδια φατσα του και τον μαλακα φιλο του να κλαιει.Τρυγυρο μας πολλα ατομα και με τα βιας με σταματισανε..το κορμι μου ετρεμε και το μυαλο μου ειχε θολωσει με ολο αυτο το σκηνικο που εξελιχθηκε.Ακομα και σημερα οταν το σκεφτομαι δεν μπορω να ορισω το που θα εφτανα αν δεν με σταματουσανε.Η κοπελα με βρηκε.Με ευχαριστησε και με διαβεβαιωσε οτι αν πανε στην αστυνομια θα δηλωσει για οτι εγινε.Δεν εγινε τιποτα απο μερους του.Τον ξαναειδα και ειδα και τον αλλον φιλο του αρκετες φορες στην σχολη..Δεν μισω τον αμυαλο ανθρωπο γιατι ειναι για λυπηση αλλα μισω τις πραξεις των αμυαλων και ηλιθιων δυποδων..Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΟΡΟ ΑΥΤΟ.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οι πραγματικές παρενοχλήσεις είναι ποσοστιαία περισσότερες απ' ό,τι φανταζόμαστε...
    Οι κατά φαντασίαν παρενοχλήσεις είναι πιο μπόλικες απ' ό,τι φανταζόμαστε επίσης...
    Έχω υπάρξει μάρτυρας σε πολλές από τις πρώτες και σε μια από τις δεύτερες...
    Στις πρώτες τα πράματα είναι απλά (με συνοπτικές διαδικασίες γίνονται τα δέοντα και πάπαλα)...
    Στην δεύτερη έμεινα κάγκελο από τα ρεφλέξ του ενός εμπλεκομένου ατόμου και από το κοκκάλωμα του άλλου.
    ________
    Επιδίδομαι συνηθέστατα σε σοκολατικές παρενοχλήσεις...
    Το τελευταίο μου "θύμα" προσφάτως γελούσε... Αίσχος! Χάλασε ο κόσμος..!
     
  6. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Έχω γίνει πολλές φορές μάρτυρας περιστατικών μέσα σε ΜΜΜ όπου ξαφνικά το θύμα φωνάζι και ο θύτης αρχίζει να τη ¨λούζει" "μωρή δεν ντρέπεσαι που νομίζεις ότι εγώ κλπ κλπ..." με αποτέλεσμα στην επόμενη στάση το θύμα να κατέβει και ο ...."κύριος' αμέριμνος να συνεχίζει... Ο περίγυρος; Ατάραχος και αδιάφορος σαν να μην έγινε τίποτε. Κι όμως ήταν ολοφάνερο ότι υπήρξε παρενόχληση. Γι αυτό οι περισσότερες σωπαίνουν....
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Όχι γι' αυτό...
    Για το ότι δεν θα μπορούσες να γράψεις την ιστορία του ποστ #28, ούτε στο 5% της...
    Γι' αυτό..!
    Και δεν είσαι ο μόνος καταπώς ο ίδιος λες...

    (Μακάρι κάτι να έχω καταλάβει λάθος, αλλά χλομό το κόβω)...
     
  8. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    αλήθεια, δεν σε κατάλαβα  
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ξεκουράσου..! Άστο..!
     
  10. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    όταν είσαι στην άλλη πλευρά του γεμάτου ΄βαγονιού δεν μπορεί ς να κάνεις και πολλά .
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν έχω δεχτεί σεξουαλική παρενόχληση (εντός-εκτός BDSM) , καθόλου. Έχω μάτια και στην πλάτη. :- )
     
  12. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Τι εννοεις με το "στις πρωτες (πραγματικες παρενοχλησεις) τα πραγματα ειναι απλα, με συνοπτικες διαδικασιες γινονται τα δεοντα κ παπαλα" ....;