Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί φινέτσας ο λόγος...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Ιανουαρίου 2017.

  1. gaby

    gaby Guest

    Δε νομίζω πως μπορεί να γίνει γενική τοποθέτηση για το τί είναι κάθε σαδιστής και μάλιστα εξαιτίας της ιδιότητας του σαδιστή και μόνον.
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Δε προσπάθησα να γενικεύσω με το ερώτημα μου..
    Tο άνωθεν παράδειγμα, το οποίο εξέφρασε η
    @margarita_nikolayevna, όμως μού έφερε στο μυαλό
    μία σαδιστική εικόνα, έτσι με αυτή την προοπτική
    έθεσα και το ερώτημα πιο συγκεκριμένα για τον
    Σαδιστή/ -στρια (Σαδισμό).. Η ύπαρξη του Σαδισμού,
    υφίσταται από δύο μέρη, εκ των οποίων το ένα είναι
    ο/ η Σαδιστής/ -στρια, συνεπώς καμία γενίκευση
    εκ μέρους μου -καμία υπόνοια προς το μέρους σου,
    ως προς αυτό, το αναφέρω ως επεξήγηση της τοποθέτησής
    μου- απλώς αναφορά στο ένα από τα δύο
    μέρη του και για να μην είμαι ασαφής στο ερώτημά μου..
     
  3. για να εχει καποιοs φινετσα πρεπει να αντιλαμβανεται το ΚΑΛΟ! ΓΟΥΣΤΟ! προσωπικα μου αρεσει το κυριλε, σεξι, αυστηρο ντυσιμο. επιλεγω ΜΟΝΟ φορεματα αυστηρα ημιμακρα με τονισμενο μπουστο με γοβεs, πεδιλα και φυσικα καλσον η ΖΑΡΤΙΕΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ!!!!! ΣΙΚΑΤΟ! καθημερινο φετιχ! στο μακιγιαζ ενα απαλο ρουζ και κοκκινο παντα χρωμα σε χειλη και νυχια. γενικα παντωs το να εχειs ωραιο γουστο και να ξερειs τι σου πηγαινει ειναι ενδειξη ΚΑΛΑΙΣΘΗΣΙΑΣ! 
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Αυτό!!!
    Και προκύπτει απ' το μέσα μας  
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μη βάζεις δύσκολα...!
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Δε νομίζω πως είναι μόνο θέμα αισθητικής πάντως, σίγουρα έχει να κάνει με τι αποπνέει ένας άνθρωπος, πως ''ρέει'' σε σχέση με τους άλλους. Οπότε και στο bdsm θα μπορούσαμε να πούμε ότι φινετσάτοι είναι αυτοί που ρέουν καλά μαζί μας και μάς κάνουν να ρέουμε κι εμείς καλά μαζί τους.
    Η λεπτοφυής ενέργεια και ικανότητα επικοινωνίας, με λεκτικό και εξωλεκτικό τρόπο επίσης χαρακτηρίζει τα άτομα με φινέτσα. Και δεν είναι ξαναλέω η αισθητική, η ενέργειά τους υπερβαίνει ακόμη και την αισθητική, δεν την βλέπεις καν, γιατί αυτή η αύρα που τα περιβάλλει είναι εξόχως σαγηνευτική.
    Τραβηγμένο? 
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Μπααα..!
    Η συγχρονικότητα δεν είναι κάτι τραβηγμένο...
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Για όσους και όσες μιλάνε καλά τα ...ελληνικά, η συγχρονικότητα λέγεται synchronicity, ουδεμία σχέση με συγχρονισμό ή με κάτι το μοδέρνον ή νεωτερικόν ή του συρμού ή κάτι που να άπτεται εν τινι τρόπω της αισθητικής...

    Πάνε κάπου 100 χρόνια από τότε που, ως όρο, την ανέφερε ο Γιούνγκ και καμιά 90αριά από τότε που την προσέγγισε ο Πάουλι (κοίτα πού βρήκε να χώσει τη μύτη του κι αυτός, κοτζαμάν φυσικός άνθρωπος, πήρε και Νόμπελ τρομάρα του, σα δε ντρέπεται)...
    Τα τελευταία 30 χρόνια (ας πούμε πως) κάτι πολύ περίεργο παίζεται με αυτήν την παλιοσυγχρονικότητα...
    Μπορεί όμως νάναι και ιδέα μου...
    Αυτά...
    Τώρα βαριέμαι...
     
  9. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

  10. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

  11. entelweis

    entelweis Regular Member

    Φινέτσα:η λεπτότητα στους τρόπους, στη συμπεριφορά, στη σκέψη κάποιου.
    Συχνά κάποιοι το συγχέουν και θεωρούν ότι ακολουθώντας τη μόδα θα είναι και φινετσάτοι.Ωστόσο παράλείπουν το βασικό ότι δεν πάνε όλα σε όλους.Ενα ντύσιμο που μπορεί να υποστηρίξει κάποιος και να τον αναδεικνύει ,σε κάποιον άλλον μπορεί να μη ταιριάζει καθόλου.
    Για μένα φινέτσα είναι ο άνθρωπος να είναι κομψός και περιποιημένος.Να ντύνεται με τρόπο που κολακεύει τον εαυτό του και όχι με βάση τα πρότυπα της μόδας.Αλλα πέρα από το ντύσιμο θα πρέπει να ξέρει να μπορεί να σταθεί,να μιλήσει και να φερθεί.
    Ένας τέτοιος άνθρωπος θα με τραβηξει,γιατί μου δείχνει ότι σέβεται και φροντίζει τον εαυτό του.Αλλωστε καλώς η κακώς στην αρχή,όταν πρώτο βλέπουμε κάποιον μας τραβάει η εικόνα του και μετά όσο τον γνωρίζουμε η προσωπικότητα του...
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν είμαι εγώ φινετσατη γαμω το κέρατο μου μέσα;! Και γαμω τις φινετσες έχω να ούμ.