Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περιοδικό Domina;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος sub20, στις 21 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. sub20

    sub20 Guest

    Ισχύει οτι κυκλοφόρησε περιοδικό ονόματι Domina με περιεχόμενο BDSM στην Ελλάδα;;; Κάτι τέτοιο άκουσα.Αν ισχύει, θεωρώ πως είναι πολύ καλή κίνηση.

    Αν ξέρει κάποιος,ας πει λεπτομέρειες,καθώς και που μπορει κανείς να το βρει.Έψαξα σε 2-3 περίπτερα αλλά τίποτα.

    Ευχαριστώ
     
  2. jael

    jael Regular Member

    Ναι το εν λόγω περιοδικό είναι γεγονός. Σήμερα το αγόρασα. Έχει κάποιες infos για bdsm clubs των Αθηνών και 1 της Σαλλονίκης. Δώρο έχει ένα VCD από OWK και πιο συγκεκριμένα το "Mistress Marilyn in OWK 1". Κοστίζει 10euros. Είναι όλο έγχρωμο και ιλουστρασιόν όμως έχει λίγες σελίδες... αλλά εντάξει καλή προσπάθεια κάνουν, ελπίζω σύντομα να το δούμε να εξελίσεται θετικά, κάτι πολύ δύσκολο μέσα στην παρούσα νεοελληνική πραγματικότητα.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δηλαδή ποιά Bdsm clubs αναφέρει ?
     
  4. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Που το βρίσκει κανείς; Υπάρχει κάποιο ειδικό περίπτερο ή κατάστημα;
     
  5. jael

    jael Regular Member

    Όσον αφορά την ερώτηση του Κωνσταντίνου, έχει clubs από αυτά με τις συνδρομές τα οποία "παίζουν" στις αγγελίες των εφημερίδων. Μην περιμένετε φοβερές info και φωτογραφίες από αύτά όμως. Αναφέρει που περίπου είναι (το ένα από αυτά το έχω επαληθεύσει) δηλαδή την περιοχή και την οδό.
    Όσον αφορά τον leopoldo μπορείς να το βρεις σίγουρα στα περιοδικάδικα του κέντρου... ξέρεις αυτούς τους πάγκους που είναι στο κέντρο (πχ έξω από το Metropolis της Ομόνοιας) και είναι φωρτομένοι με ημερήσιο και περιοδικό τύπο μόνον.
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Α κατάλαβα. ε όχι clubs δηλαδή από αυτά που πάει ο άλλος να πιεί ένα ποτό και να γνωρίσει άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα αλλά από εκείνα που πάνε μόνο άντρες και πληρώνουν.
     
  7. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Τελικά είναι αλήθεια;;;; Πριν καιρό, 1-2 μήνες αν θυμάμαι καλά είχα πιάσει κουβέντα με μια Κυρία στο #sadomazo η οποία μου είχε πει ότι ήταν Αφέντρα (από το Αίγιο αν θυμάμαι καλά) και πάνω στην κουβέντα μου είχε αναφέρει ότι θα έβγαινε αυτό το περιοδικό και μάλιστα ότι θα αρθρογραφούσε η ίδια για λογαριασμό του περιοδικού! Που να φανταστώ ότι έλεγε αλήθεια!!! Θεώρησα ότι ήταν μια κακόγουστη φάρσα και έκοψα την κουβέντα κάπου εκεί. Έχει κάποιος πληροφορίες για το ποια εταιρεία π.χ το εκδίδει; Κάθε πότε κυκλοφορεί; Και γενικά πάνω κάτω τι είδους θεματογραφία έχει; (Εκτός από αγγελίες). Πληροφορήστε μας κι εμάς τους υπόλοιπους όποιος το έχει πάρει. (Ρε κοίτα να δεις που έπρεπε να φτάσουμε 2005 για να αρχίσει να κινείται κάτι και στην Ελλάδα)... Απίστευτο!
     
  8. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Πρόκειται για ένα περιοδικό 36 σελίδων, έγχρωμο, μικρού σχήματος. Η τιμή του είναι 10 ευρώ, την οποία θεωρώ υψηλή, αλλά εξιδεικευμένο περιοδικό είναι, και επειδή το κοινό στο οποίο απευθύνεται είναι μικρό, προφανώς ο άνθρωπος θέλει να βγάλει τα λεφτά του. Τα περιεχόμενά του είναι τα εξής: ένα γενικό άρθρο για τη σχέση κυρίας-σκλάβου απ΄οτην αφέντρα Κυβέλη, έρευνα για τα club της Αθήνας (να πω λίγο παραπάνω γι΄αυτό: Ναι Κωνσταντίνε, καλά κατάλαβες δεν μιλάμε για bars, αλλά για επαγγελματικές λέσχες. Ομολογώ, αν βέβαια ισχύουν όλα αυτά, ότι εξεπλάγην. Εδώ ψάχνουμε εναγωνίως για αφέντρα και υπάρχουν τόσες λέσχες γύρω (ακόμα και στη γειτονιά μου διάβασα ότι έχει). Τι να πω σε τέτοιο σκοτάδι ζω? Νομίζουμε ότι είμαστε μόνοι μας και εδώ χαλάει ο κόσμος?)
    Επίσης υπάρχει ένα κατατοπιστικό κείμενο περί OWK, μια προσωπική εμπειρία ενός σκλάβου με τη γραμματέα του η οποία έγινε αφέντρα του, ένα διάλογο σε chatroom, και βινετοπροτάσεις. Είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα εχουμε τις επιφυλάξεις μας, αλλά έχουμε και καλή διάθεση και προαίρεση, άλλωστε το γεγονός από μόνο του είναι κάτι πολύ σημαντικό. Νομίζω ότι είναι μηνιαίο, έχει αρκετές φωτογραφίες, αναμένουμε τη συνέχεια.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: Περιοδικό Domina;;;

    Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Καμία σχέση δεν έχουν
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    συμφωνω με τον κωνσταντινο..απο τετοιες λεσχες στην αθηνα εχω κακια πειρα και να ειστε πολυ προσεκτικοι κ επιφυλακτικοι...γιατι ειναι καθαρα κερδοσκοπικου χαρακτηρα..για να μην πω οτι ψαχνουν για κοροιδα και θεωρηθω υπερβολικος
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    απο που το πηρατε ρε παιδια? πειτε μοθ κανα περιπτερο ποθ να το ποθλαει σε κανα κεντρικο σημειο 'Η αν το ποθλαει και κανα sexshop
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το αγόρασα το περιοδικό από περιεργεία. Δεν θα το σχολιάσω ακόμα με λεπτομέρειες (θέλω να ακούσα πρώτα τα δικά σας σχόλια) απλά θα πω προς το παρόν πως δεν μου άρεσε η ύλη του για τον λόγο ότι προβάλει λάθος πρότυπα και με όχι επιτυχημένα παραδείγματα χωρίς να επεξηγεί πολλά πράγματα που χρειάζονται επεξήγηση.